ووکامرس چیست؟ (5 دقیقه تا ایجاد فروشگاه اینترنتی!)

ووکامرس چیست

ووکامرس چیست؟ چگونه می‌توانیم با وردپرس یک فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنیم؟

در این مقاله قصد دارم از 0 تا 100 شما را با محبوب‌ترین افزونه وردپرس، یعنی WooCommerce آشنا کنم.

با نصب این افزونه، می‌توانید سایت وردپرسی خود را به یک فروشگاه اینترنتی قوی تبدیل کنید.

جالب است بدانید که ووکامرس به‌عنوان محبوب‌ترین فروشگاه ساز جهان، کاملا رایگان است.😉

فهرست مطالب

ووکامرس چیست؟

WooCommerce

سیستم مدیریت محتوای وردپرس درواقع به‌صورت ذاتی برای راه‌اندازی سایت‌های محتوا محور مانند سایت‌های خبری، سایت‌های شخصی و مجله‌های اینترنتی استفاده می‌شود و به‌صورت پیش‌فرض قابلیت فروش اینترنتی محصولات در آن وجود ندارد.

اما ازآنجاکه گفتیم وردپرس قویترین سیستم مدیریت محتوای جهان است و در بحث افزونه‌ها بسیار قوی عمل کرده است تا طیف گسترده‌ای از انواع امکانات را پوشش دهد، برای تبدیل وردپرس به سایت فروشگاهی نیز، راهکاری کاملاً کاربردی و حرفه‌ای در قالب افزونه‌ها وجود دارد.

برای اینکه سایت وردپرسی خود را به یک فروشگاه اینترنتی حرفه‌ای تبدیل کنید کافی است از افزونه قدرتمند ووکامرس استفاده نمایید.

افزونه ووکامرس، محبوب‌ترین افزونه فروشگاه ساز وردپرس است. ووکامرس به‌قدری قدرتمند است که ازنظر من خود می‌توانست به‌عنوان یک سیستم فروشگاه ساز مستقل ارائه شود.

در زمان تألیف این مطلب و به نقل از آمار مخزن رسمی افزونه‌های وردپرس، ووکامرس 213 میلیون بار دانلود شده است و همچنین در حال حاضر بیش از 5 میلیون نصب فعال دارد. این‌ها صرفاً آماری است که از طرف مخزن رسمی افزونه‌های وردپرس یعنی سایت wordpress.org/plugins ارائه‌شده است.

قطعاً ووکامرس بیش از اینها مورداستفاده و دانلود قرارگرفته است، چراکه این افزونه در سایت‌های مختلفی، به‌جز مخزن رسمی افزونه‌های وردپرس، برای دانلود قرارگرفته است.

ووکامرس چیست

بر اساس آماری که توسط سایت builtwith ارائه‌شده است، ووکامرس توسط 28% از فروشگاه‌های اینترنتی جهان مورداستفاده قرارگرفته و به‌عنوان پراستفاده‌ترین فروشگاه ساز معرفی‌شده است.

این نشان از اعتماد جهانی به افزونه فروشگاه ساز ووکامرس است که در مقابل سایر سیستم‌های اختصاصی فروشگاه ساز مانند Shopify و Magento از محبوبیت بسیار بیشتری برخوردار است.

حقایق جالب درمورد ووکامرس

می‌خواهم بر اساس آمار و ارقام شما را با حقایقِ جالبی در مورد ووکامرس آشنا کنم تا مطمئن شوید که با یک فروشگاه‌ساز کاملا قدرتمند آشنا شده‌اید. این داده‌ها از سایت معتبر websitebuilder.org و دیگر سایت‌های مطرح استخراج شده‌اند.

چرا باید از افزونه ووکامرس استفاده کنیم؟

حالا که به‌صورت کلی می‌دانید فروشگاه ساز ووکامرس چیست، بیایید بیشتر با ویژگی‌های مثبت آن آشنا شوییم.

افزونه ووکامرس چیست

نصب افزونه ووکامرس و انجام تنظیمات اولیه راه‌اندازی فروشگاه در WooCommerce بسیار ساده و آسان است و حتی خود افزونه فرایند نصب آسان را برایتان نمایش می‌دهد تا بتوانید به‌سادگی مراحل اولیه راه‌اندازی فروشگاه را به سرانجام برسانید.

هنگامی که از افزونه فروشگاه ساز ووکامرس استفاده می‌کنید، نیازی به هیچ‌گونه برنامه‌نویسی و کار اضافی برای اتصال فروشگاه به درگاه پرداخت اینترنتی نیست.

اتصال ووکامرس به درگاه پرداخت اینترنتی کمتر از چند دقیقه زمان می‌برد. پیشنهاد می‌کنم مقاله آموزش نصب درگاه پرداخت اینترنتی ووکامرس را مطالعه کنید تا از راحتی اتصال درگاه پرداخت به فروشگاه شگفت زده شوید.

اکثر قالب‌های وردپرس با ووکامرس نیز سازگار هستند و می‌توانید از آنها استفاده نمایید، اما برای ووکامرس نیز قالب‌های بسیار حرفه‌ای و جذابی مانند وودمارت و فلت سام به‌صورت اختصاصی طراحی شده است.

به جرئت می‌توانم بگویم تنوع قالبی که برای وردپرس و ووکامرس وجود دارد، برای هیچ سیستم مدیریت محتوا و فروشگاه ساز دیگری وجود ندارد. ضمن اینکه می‌توانید این قالب‌های حرفه‌ای را با هزینه‌های بسیار ارزان تهیه کنید.

اگر از فروشگاه ساز اختصاصی استفاده نمایید، طراحی و یا تغییر یک قالب هزینه‌های بسیاری برایتان در بر خواهد داشت. درصورتی‌که همین ویژگی ووکامرس به نظرم کافی است تا آن را انتخاب کنید، چراکه با داشتن یک قالب مخاطب پسند، به‌صورت مستقیم می‌توانید روی افزایش فروش محصولات تأثیر بگذارید.

بالاتر در قسمت ووکامرس چیست، گفتم که از نظر من ووکامرس آن‌قدر قدرتمند است که به‌تنهایی و کاملاً مستقل از وردپرس می‌توانست یک فروشگاه ساز اختصاصی باشد. یکی از دلایلی که این را بیان کردم، افزونه‌های جانبی بسیار زیادی هست که برای ووکامرس به‌صورت اختصاصی طراحی‌شده است.

با نصب افزونه‌های جانبی ووکامرس، هر قابلیتی که برای یک فروشگاه اینترنتی نیاز دارید را می‌توانید به ووکامرس بیفزایید.

واقعا دیگر چه از این بهتر؟ 😄

در انتهای این پست، برخی از کاربردی‌ترین افزونه‌های ووکامرس را هم معرفی می‌کنم.

به‌صورت کلی وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای SEO Frindly است و ووکامرس نیز از این قاعده مستثنا نیست.

افزونه‌ها و قالب‌هایی وجود دارند که نسخه اپلیکیشن فروشگاهتان را نیز به شما تحویل می‌دهند. بدون اینکه نیاز باشد برنامه‌نویسی کنید یا هزینه برنامه‌نویس بدهید.

فکر کنید که به کمک ووکامرس چقدر در هزینه‌های راه‌اندازی فروشگاه صرفه‌جویی می‌شود!

یکی از قابلیت‌های خوب ووکامرس این است که می‌توانید در آن همزمان هم محصولات دانلودی مانند فایل بفروشید و هم محصولاتی مانند کتاب و کالا که نیاز به ارسال پستی دارد.

تمام امکاناتی که به آنها اشاره شد فقط با نصب افزونه رایگان ووکامرس در اختیارتان قرار می‌گیرد. این است معجزه وردپرس و دنیای نرم‌افزارهای Open source. ❤️

اگر قصد دارید ووکامرس را به‌صورت حرفه‌ای یاد بگیرید، پیشنهاد می‌کنم از دوره آموزش وردپرس میهن لرن استفاده کنید.

افزونه‌های کاربردی برای ووکامرس

افزونه‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنم را باتوجه به نیاز و به‌دلخواه می‌توانید نصب کنید، اما به‌صورت کلی برای عموم فروشگاه‌های اینترنتی کاربردی هستند.

همچنین لازم به توضیح است که عمومِ افزونه‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند، افزونه‌های اختصاصی برای ووکامرس هستند.

اگر می‌خواهید با افزونه‌های محبوب وردپرس هم آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنم مقاله بهترین افزونه‌های وردپرس را هم مطالعه کنید.

افزونه FiboSearch – Ajax Search for WooCommerce

WooCommerce FiboSearch

در حالت عادی ووکامرس سرچ لایو را در اختیارتان قرار نمی‌دهد، مگر اینکه این قابلیت توسط قالب فراهم‌شده باشد.

منظور از سرچ لایو، همانند بخش سرچ گوگل است که فقط با تایپ بخشی از کلمه، گوگل عبارت کامل را برای جستجو به ما پیشنهاد می‌دهد.

افزونه FiboSearch یک افزونه بسیار کامل است که قابلیت سرچ لایو و سرچ پیشرفته را به فروشگاه ووکامرسی شما اضافه می‌کند.

این ویژگی باعث راحتی کاربران و دسترسی سریع‌تر آنها به محصولات و خدمات شما خواهد شد.

افزونه TeraWallet برای ایجاد کیف پول مجازی

افزونه ترا ولت

افزونه تراولت به شما امکان این را می‌دهد تا یک کیف پول مجازی به پنل مشتریان خود اضافه کنید.

مشتریان می‌توانند کیف پول مجازی خود را شارژ نمایند تا در خریدها از موجودی این کیف پول برداشت کنند.

به‌عنوان یک تکنیک هوشمندانه بازاریابی شما می‌توانید پول محصولات مرجوعی را در قالب افزایش اعتبار کیف پول برگشت دهید تا باعث افزایش تمایل مشتری به خرید مجدد شود.

همچنین می‌توانید هدایا و تخفیف‌هایی را در قالب اعتبار کیف پول به کاربران خود اهدا کنید و وفاداری مشتریان خود را این‌گونه افزایش دهید.

افزونه TeraWallet بیش از 30 هزار نصب فعال دارد و پس از نصب آن، این قابلیت‌های جذاب را روی فروشگاه ووکامرسی خودخواهید داشت.

پیشنهاد می‌کنم مقاله بهترین افزونه کیف پول ووکامرس را مطالعه کنید. در این مقاله با جزئیات توضیح داده شده است که چگونه با ایجاد کیف پول، فروش سایت و وفاداری مشتریان افزایش می‌یابد.

افزونه Crisp برای چت با مشتری

crisp chat

یکی از کارهایی که باید به‌صورت مستمر در فروشگاه اینترنتی دنبال کنیم، بررسی روش‌های افزایش فروش است.

برای افزایش فروش، قبل از انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی و بازاریابی، باید نرخ تبدیل سایت را بهینه‌سازی کنید.

یکی از روش‌هایی که باعث بهینه‌سازی نرخ تبدیل و بهبود تجربه مشتریان می‌شود، راه‌اندازی بخش چت آنلاین است.

زمانی که مشتری در صفحه خرید یک محصول قرار دارد، با دیدن آیکن چت با پشتیبانی، احساس اطمینان بیشتری برای خرید پیدا می‌کند چون می‌داند هر سوالی که داشته باشد و هروقت که بخواهد قادر خواهد بود با تیم پشتیبانی صحبت کند. این موضوع امنیت خرید را افزایش می‌دهد.

یکی از بهترین افزونه‌های پشتیبانی آنلاین وردپرس که مخصوص چت با مشتریان هست، افزونه Crisp است. این افزونه بیش از 30 هزار نصب فعال در مخزن افزونه‌های وردپرس دارد.

پیشنهاد می‌کنم برای آشنایی بیشتر با این افزونه و همچنین بررسی دقیق‌تر مزایای راه‌اندازی بخش چت با مشتری، به مقاله بهترین افزونه‌های چت با مشتری وردپرس مراجعه کنید.

جمع‌بندی

ووکامرس محبوب‌ترین فروشگاه ساز جهان است. به کمک ووکامرس می‌توان هم محصولات دانلودی و هم محصولاتی که ارسال پستی دارند را برای فروش ارائه کرد.

ووکامرس پلاگین‌های جانبی بسیاری در زمینه‌های مختلف دارد که با نصب آن‌ها می‌توان قدرت و امکانات این فروشگاه ساز وردپرسی را چندین برابر بیشتر از قبل کرد.

البته توصیه می‌کنم که در نصب افزونه‌های وردپرسی زیاده‌روی نکنید و حتماً مقاله افزونه وردپرس چیست را مطالعه نمایید. نکاتی پیرامون نصب افزونه و استفاده بهینه از آن‌ها در این مقاله بیان‌شده و رعایت این نکات اهمیت بسیار زیادی دارد.

در صورتی که قصد دارید از افزونه ووکامرس برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید، نیاز از است که قبل از نصب ووکامرس، وردپرس را نصب کنید. اگر با وردپرس آشنا نیستید، پیشنهاد می‌کنم مقاله جامع وردپرس چیست را حتما مطالعه نمایید.

همچنین جالب است بدانید به کمک افزونه ووکامرس و دیگر افزونه‌های وردپرس مانند صفحه ساز Elementor، می‌توانید به‌صورت حرفه‌ای از وردپرس کسب درآمد کنید. برای آشنایی بیشتر با روش‌های کسب درآمد از وردپرس، می‌توانید مقاله درآمدزایی با وردپرس را مطالعه فرمایید.

امیدوارم از این مقاله سایت میهن لرن لذت برده باشید، لطفا سوالات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات به ما منتقل کنید.

ووکامرس محبوب‌ترین افزونه فروشگاه ساز وردپرس است. به کمک این افزونه می‌توانید به‌صورت رایگان فروشگاه اینترنتی خود را در کمتر از چند دقیقه راه‌اندازی کنید.

ووکامرس مزایای بسیار زیادی دارد که در این مقاله به‌صورت کامل به آنها اشاره شد. اما به‌صورت کلی مهم‌ترین مزایای ووکامرس موارد زیر هستند.

  • کاملا رایگان است.
  • قالب‌های متنوع و زیادی برای آن وجود دارد که اغلب مقرون‌به‌صرفه هستند.
  • افزونه‌های جانبی بسیاری مانند افزونه کیف پول، پیگیری سفارش‌های سبد خرید و… برای آن وجود دارد.
  • امنیت بسیار بالایی دارد و به‌راحتی هک نمی‌شود.

حدود 4.5 میلیون سایت فروشگاهی در سراسر جهان از افزونه ووکامرس برای راه‌اندازی فروشگاه خود استفاده کرده‌اند.

شگفتانه
قیمت اصلی تومان1,699,000 بود.قیمت فعلی تومان693,000 است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *