معرفی بهترین درگاه های پرداخت اینترنتی واسط (سال 2021)

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط

ورود به دنیای تجارت الکترونیک و راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیازمند فراهم آوردن بستر پرداخت الکترونیک نیز می‌باشد. اگر نمی‌دانید چگونه بصورت اینترنتی پول را از مشتریان خود دریافت نمایید، این مقاله دقیقا برای شما نوشته شده است. در این مقاله هم با بهترین درگاه‌های پرداخت اینترنتی واسط آشنا خواهید شد و هم با تفاوت میان درگاه پرداخت اینترنتی واسط و درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم آشنا می‌شوید.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که ما صرفا درگاه‌ها پرداختی را معرفی می‌کنیم که تجربه کار با آنها را برای مدت حداقل شش ماه داشته‌ایم، ممکن است درگاه‌های پرداخت آنلاین بهتری نیز وجود داشته باشند و یا موارد معرفی شده در طول زمان دچار افت کیفیت شوند، در نتیجه تصمیم نهایی با شماست؛ اما تا جایی که شناخت داریم سعی می‌کنیم بهترین‌ها را به شما معرفی نماییم.

میهن لرن در حال حاضر از درگاه پرداخت مستقیم بانک ملت استفاده می‌کند.

فهرست مطالب

درگاه پرداخت اینترنتی چیست؟

درگاه پرداخت اینترنتی چیست

بهتر است این مقاله جامع را با توضیح اینکه اصلا درگاه پرداخت اینترنتی چیست، شروع کنیم.

در حقیقت ما برای دریافت پول از مشتریان خود در فضای تجارت الکترونیک دو راه داریم، روش اول این است که از آنها بخواهیم تا پول را به شماره کارت و یا شماره حسابمان واریز نمایند و سپس تصویر فیش واریزی را برایمان ارسال کنند، که البته این کار چندان حرفه‌ای نیست و احتمالا باعث کاهش نرخ تبدیل نیز شود؛ چون در پرداخت کارت به کارت اعتماد مشتریان نسبت به خرید از فروشگاه اینترنتی ما کاهش می‌یابد و همچنین سرعت رسیدگی به سفارشات نیز کم می‌شود که این عوامل می‌توانند باعث کاهش قابل توجه فروش شوند.

به خاطر دارم در گذشته تجربه خرید اینترنتی به نسبت امروز اصلا لذت بخش نبود، چرا که برای کوچک‌ترین خریدها هم یا باید به خودپرداز بانک مراجعه می‌کردیم تا مبلغ را کارت به کارت کنیم (در آن زمان حتی کارت به کارت بصورت موبایلی هم انجام نمی‌شد و عملا سیستم بانکداری، به سبک امروزی الکترونیک نبود) و یا هم باید در صف‌های طولانی بانک منتظر واریز وجه به شماره حساب یکی از فروشگاه‌های آنلاین بودیم که حتی بعد از آن مطمئن نبودیم سفارش به دستمان خواهد رسید یا نه! بگذریم..

و اما روش دوم که یک روش حرفه‌ای و مخصوص فضای تجارت الکترونیکی است، استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی (internet payment gateway) می‌باشد. در این حالت مشتریان فقط باید یک کارت بانکی داشته باشند که شامل رمز دوم باشد، سپس می‌توانند بصورت آنلاین و از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت ما، پول را پرداخت نمایند. در این حالت هم اعتماد مشتری به پرداخت آنلاین بیشتر است، چرا که می‌داند بانک اطلاعات صاحب فروشگاه اینترنتی را دارد، و هم سرعت پردازش سفارشات بالاتر می‌رود، چون نیازی به دریافت رسید از تک به تک مشتریان نیست!

پس درگاه پرداخت اینترنتی، یک درگاه آنلاین است که بستر اصلی آن در ایران توسط بانک مرکزی فراهم شده و فرایند پرداخت‌ها را بین فروشنده و مشتری الکترونیکی نموده است. این درگاه‌ها، قابلیت‌های دیگری مانند گزارش گیری را نیز در اختیار صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی قرار می‌دهند.

انواع مختلف درگاه پرداخت وجود دارد، مانند درگاه پرداخت ریالی، ارزی و حتی درگاه‌های پرداخت ارز دیجیتال. همچنین جالب است بدانید که درگاه‌های پرداخت داخل ایران نیز به دو دسته درگاه‌های پرداخت واسط و مستقیم تقسیم می‌شوند که در ادامه به شرح کامل آنها خواهیم پرداخت.

در این مقاله قصد داریم درگاه‌های پرداخت اینترنتی معتبر که در کشور ایران برای کاربردهای مختلف وجود دارند را به شما معرفی نماییم و به جرات می‌توان گفت مقاله فعلی، کامل‌ترین مقاله در این زمینه می‌باشد که در وب فارسی منتشر شده است.

تفاوت میان درگاه پرداخت اینترنتی واسط و مستقیم چیست؟

هر وب‌سایت اینترنتی می‌تواند یا درگاه پرداخت واسط داشته باشد و یا درگاه پرداخت مستقیم (PSP) و یا بصورت هم زمان از درگاه پرداخت واسط و مستقیم استفاده نماید. اما تفاوت میان این دو در چیست؟

درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم

در صورتی که بصورت مستقیم از خود بانک درگاه پرداخت آنلاین دریافت کنید به آن می‌گوییم «درگاه پرداخت مستقیم».

مزایای درگاه پرداخت مستقیم چیست؟

 • کارمزد درگاه پرداخت مستقیم 0% است.
 • نمایش نام برند و آدرس سایت شما در صفحه پرداخت.
 • پایداری درگاه پرداخت مستقیم بسیار بالا است.
 • تسویه حساب خودکار و روزانه.

معایب این نوع درگاه پرداخت چیست؟

 • نیاز به اجاره نامه و یا سند ملکی رسمی از محل فعالیت سایت برای دریافت درگاه پرداخت.
 • اگر وب‌سایت در حوزه‌ای خاص فعالیت دارد نیاز به مجوز از سازمان مربوطه است.
 • در برخی موارد نیاز به کد نویسی اختصاصی برای اتصال درگاه به سایت است.
 • دارا بودن نماد اعتماد (نماد باید به نام صاحب حساب باشد).
 • شماره حساب نزد بانک مربوطه.

شاید بکار بردن اسم معایب در جالب نباشد، اما در مقایسه با درگاه‌های پرداخت اینترنتی واسط، برای کسب و کارهای اینترنتی نوپا که هنوز دارای هیچ مجوز خاص نمی‌باشند، واقعا شرایط دریافت درگاه سخت است. در ادامه که با مزایای درگاه‌های پرداخت اینترنتی واسط آشنا شوید، بیشتر این موضوع را درک خواهید نمود.

درگاه پرداخت اینترنتی واسط

درگاه پرداخت اینترنتی واسط یعنی استفاده از سایت‌های واسط و تسهیلگر ارائه خدمات درگاه پرداخت اینترنتی، که در این صورت سایت هیچ مکاتبه مستقیم با بانک‌ها نخواهد داشت.

مزایای درگاه پرداخت اینترنتی واسط چیست؟

 • نیازی به ارائه اجاره نامه یا سند ملکی ندارید.
 • الزامی به داشتن نماد اعتماد الکترونیک نیست.
 • شماره حساب شما می‌تواند از هر بانکی باشد.
 • فرایند اخذ درگاه پرداخت بسیار سریع است.
 • هوشمندی در انتخاب درگاه پرداخت بانک؛ یعنی اگر به هر دلیلی درگاه پرداخت یک بانک دچار کندی سرعت شود، از درگاه پرداخت بانک دیگری برای انجام تراکنش‌ها استفاده می‌نمایند.
 • افزونه مورد نیاز برای اتصال سیستم مدیریت محتوا (وردپرس، جوملا، دروپال یا…) را بصورت رایگان در اختیارتان قرار می‌دهند.

در یک کلام اینکه عضو یکی از سایت‌های درگاه پرداخت واسط شده و کمتر از چند ساعت صاحب درگاه پرداخت اینترنتی شوید.

معایب درگاه پرداخت اینترنتی واسط چیست؟

 • معمولا درگاه‌های پرداخت اینترنتی واسط بین 0.5 تا 1% کارمزد برای هر تراکنش دریافت می‌کنند که این مورد در درگاه پرداخت مستقیم وجود نداشت و 0% بود.
 • پایداری کمتر به نسبت درگاه پرداخت مستقیم، البته خیلی کم پیش می آید که سرور درگاه پرداخت واسط قطع شود، اما به هر حال در اینجا بین سایت شما و درگاه پرداخت بانک، یک واسط وجود دارد و اگر به هر دلیلی سرور درگاه پرداخت واسط قطع شود، کاربران سایت قادر به پرداخت آنلاین نخواهند بود، در صورتی که در درگاه پرداخت مستقیم، سرور واسطی وجود ندارد.
 • ممکن است تسویه حساب با تاخیر انجام شود. در واقع هنگامی که درگاه پرداخت مستقیم دارید، بصورت روزانه پول توسط شاپرک به حسابتان واریز می‌شود، اما هنگامی که از درگاه پرداخت واسط استفاده می‌کنید پول مستقیم به حساب شما واریز نمی‌شود، بلکه به حساب درگاه پرداخت واسط واریز شده و برای برداشت وجه باید درخواست تسویه حساب بدهید که فرایند تسویه حساب در درگاه‌های پرداخت واسط مختلف، متفاوت است. (بین یک ساعت تا چند روز)
 • نمایش نام درگاه پرداخت اینترنتی واسط در صفحه پرداخت، به جای نمایش نام سایت شما. (البته این مورد اکنون در بسیاری از درگاه های پرداخت اینترنتی واسط دیگر وجود ندارد و نام سایت شما نمایش داده می شود)

تا به اینجا با تفاوت بین درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم و واسط آشنا شدید. در ادامه به معرفی بهترین درگاه‌های پرداخت اینترنتی واسط می‌پردازیم.

همچنین برای انتخاب درگاه پرداخت بانکی مستقیم تفاوتی ندارد از کدام بانک درگاه پرداخت تهیه می‌کنید، همگی شرایط یکسانی دارند و خوب هستند.

همانگونه که پیشتر گفتیم سایت ما در حال حاضر و به مدت بیش از 3 سال است که از درگاه پرداخت مستقیم بانک ملت استفاده می‌کند. البته در این بین گاها به دلیل مشکلات زیر ساخت درگاه پرداخت، در زمان‌هایی مانند عید نوروز که اوج ترافیک پرداخت است، از درگاه پرداخت واسط نیز بصورت همزمان استفاده کرده‌ایم.

یک درگاه پرداخت اینترنتی واسط خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

معرفی درگاه پرداخت اینترنتی واسط

در بخش‌های قبلی به معرفی مزایا و معایت ذاتی انواع درگاه‌های پرداخت اینترنتی پرداختیم. اما بصورت جزئی‌تر هر درگاه پرداخت واسط باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ به چه مواردی در انتخاب درگاه پرداخت واسط باید دقت کنیم؟

هدف از توضیح این است که اگر قصد داشتید خارج از موارد معرفی شده به انتخاب درگاه پرداخت بپردازید، دقیقا بدانید چه مواردی مهم است.

بانک جامع افزونه‌ها

برای اتصال سایت به درگاه پرداخت نیاز به الحاق کدهایی به سایت می‌باشد تا این فرایند انجام شود. اگر از وردپرس، جوملا، دروپال و یا سایر CMS های مطرح استفاده می‌کنید؛ معمولا افزونه و ماژول درگاه پرداخت از قبل وجود دارد.

درگاه‌های پرداخت واسط مطرح و قدیمی، انواع افزونه‌ها را برای رفع نیاز در CMS های مختلف دارند؛ اما برخی از درگاه‌های پرداخت واسط نیز هستند که بانک افزونه‌های آنها کامل نمی‌باشد.

این امکان وجود دارد که خودتان نسبت به کد نویسی برای اتصال سایت به درگاه پرداخت اقدام کنید و یا این کار را به یک برنامه نویس بسپارید، اما ترجیحا از درگاه پرداختی استفاده کنید که بانک جامعی از افزونه‌ها را در اختیارتان قرار دهد، مانند سایت‌های درگاه پرداختی که در ادامه معرفی می‌نماییم.

مستندات برنامه نویسی

همانگونه که در پاراگراف قبل گفتیم ممکن است برنامه CMS شما افزونه‌ای جهت اتصال درگاه پرداخت وجود نداشته باشد و یا در صورتی که از یک CMS اختصاصی و یا اپلیکیشن موبایل استفاده می‌کنید، قطعا هیچ افزونه‌ای وجود نخواهد داشت.

در این حالت برای اینکه بتوانید اتصال اپلیکیشن و یا سایت خود را به درگاه پرداخت اینترنتی ممکن کنید باید به داکیومنت کد نویسی برای آن درگاه پرداخت دسترسی داشته باشید. سایت‌های مطرح معمولا مستندات لازم برای برنامه نویسی و یا نمونه کدهای برنامه نویسی شده در زبان‌های مختلف را در سایت خود قرار می‌دهند.

داشتن مجوز پرداخت یار

حتما و حتما اگر قصد دارید دارید خودتان به انتخاب درگاه پرداخت واسط بپردازید، از این لینک در سایت شاپرک بررسی کنید که آیا مجوز پرداخت یاری دارد یا خیر.

بررسی فضای عمومی پیرامون درگاه پرداخت واسط

معمولا در خصوص درگاه‌های پرداخت اینترنتی زیاد در انجمن‌ها و سایت‌های مختلف بحث می‌شود، کافی است کمی در خصوص آن درگاه پرداخت جستجو کنید و جو عمومی میزان رضایت کاربران از درگاه پرداخت مد نظر خود را در زمینه‌های مختلف مانند سرعت تسویه حساب، نحوه پشتیبانی، پایداری و غیره را بررسی کنید.

پشتیبانی

سرعت پشتیبانی درگاه پرداخت واسط به دو دلیل اهمیت دارد، اول اینکه بتوانید تراکنش‌های نامعلوم کاربران خود را که پول از حسابشان کسر شده ولی به حساب شما واریز نشده است را بررسی کنید و دوم اینکه در خصوص تسویه حساب اگر مشکلی وجود داشت، به سرعت بتوانید پیگیری نمایید.

بهترین درگاه‌های پرداخت اینترنتی واسط برای سایت‌ها

سایت‌های درگاه پرداخت واسط، شرکت‌ها و استارتاپ‌های نوپایی هستند که مجوز پرداخت یاری را از بانک مرکزی دریافت کردند و تحت نظر بانک مرکزی و با رعایت قوانین بسیار دقیق در حال ارائه خدمات می‌باشند. در ادامه درگاه‌های پرداخت اینترنتی معتبر، پایدار و با امکانات حرفه‌ای را بر اساس تجربه خود معرفی می‌نماییم.

زیبال (Zibal.ir)

درگاه پرداخت واسط زیبال

پرداخت یار زیبال از سال 1396 فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر مورد اعتماد بیش از 10000 کسب و کار است.

زیبال تمامی محصولات و سرویس‌های پرداختی مورد نیاز کسب و کارها از جمله درگاه پرداخت اینترنتی را به صورت یکپارچه ارائه می‌دهد.

یکی از مهم ترین نکات در انتخاب درگاه پرداخت آنلاین، پایداری و عدم قطعی آن است. زیبال با بیش از 5 شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت همکاری می‌کند و با استفاده از سرویس مسیردهی هوشمند خود، در هر لحظه وضعیت پایداری و کیفیت تراکنش درگاه‌های مختلف را بررسی می کند و در هر لحظه شما را به بهترین درگاه در آن لحظه متصل می‌کند. به این ترتیب تراکنش‌ها با سرعت و کیفیت بسیار بالا انجام می‌شوند و با افزایش نرخ تراکنش‌های موفق، فروش شما نیز افزایش می یابد.

از دیگر نقاط قوت این پرداخت یار می توان به پشتیبانی 24 ساعته آن اشاره کرد. تیم پشتیبانی زیبال در تمامی مراحل از ثبت نام تا دریافت درگاه و اتصال آن به سایت در کنار شما هستند.

لازم به ذکر است تمامی درگاه‌های پرداخت زیبال به صورت اختصاصی و شخصی سازی شده با نام و لوگو کسب و کار شما ارائه می‌شوند و مشتری در صفحه پرداخت فقط نام کسب و کار شما را مشاهده می‌کند. برخلاف اغلب پرداخت یارها، پرداخت یار زیبال، اختصاصی کردن درگاه‌ها را به صورت کاملا رایگان انجام می‌دهد.

ویژگی های درگاه پرداخت اینترنتی زیبال

 • پشتیبانی 24 ساعته و حرفه ای
 • امکان تسویه خودکار روزانه و انواع روش های تسویه منعطف
 • تضمین پایداری و عدم قطعی درگاه
 • تضمین افزایش نرخ تراکنش های موفق
 • سرویس های متنوع برای درگاه
 • امکان تقسیم و واریز مبالغ به چند حساب (تسهیم)
 • ارائه افزونه و پلاگین های آماده برای نصب درگاه بدون نیاز به دانش فنی
 • اپلیکیشن درگاه پرداخت اینترنتی
 • انواع روش های گزارش گیری آنی (بات تلگرام، اپلیکیشن، اس ام اس، ایمیل، پنل کاربری و …)

بیت پی (bitpay.ir)

لوگو بیت پی

اولین درگاه پرداخت واسطی که در ایران به شدت محبوب شد و خدمات بسیار عالی ارائه می‌داد درگاه payline بود. اما در آن زمان، هنوز قوانین مشخصی برای درگاه‌های پرداخت واسط وجود نداشت و در نتیجه بسیاری از درگاه‌های پرداخت مسدود و در نهایت نابود شدند که یکی از این درگاه‌های پرداخت پی لاین بود.

بسیاری از وبمستران مدت‌ها منتظر بازگشت مجدد این درگاه پرداخت بودند که در نهایت مدیران پی لاین در دو استارت آپ جدید در همین حوزه شروع به فعالیت کردند، یکی از این استارتاپ‌ها سایت بیت پی بود.

به جرات می‌توان لقب سریع‌ترین درگاه پرداخت واسط را از نظر تسویه حساب به bitpay.ir داد.

این درگاه پرداخت واسط، سایتی بسیار ساده و سریع دارد و مدت هاست که به دور از هر حاشیه‌ای در اینترنت مشغول به ارائه سرویس می‌باشد.

همچنین از نظر سرعت پشتیبانی، بخش پشتیبانی بیت پی بصورت تیکتی به سرعت پاسخگو می‌باشند و حتی در ایام تعطیلاتی مانند عید نوروز ما از پشتیبانی بیت پی و سرعت عمل بالا در تسویه حساب، رضایت کامل داشته‌ایم.

کارمزد هر تراکنش در بیت پی برای درگاه پرداخت مستقیم 1% است و برای درگاه پرداخت واسط 0.5% می‌باشد. البته اگر وب‌سایت با تراکنش بالایی داشته باشید با رایزنی معمولا این نرخ کاهش می‌یابد.

این نکته لازم به ذکر است که درگاه‌های پرداخت واسط خود نیز برای شما می‌توانند درگاه مستقیم بانکی بگیرند، یعنی در صفحه پرداخت نام برند شما نمایش داده شود.

ویژگی‌های درگاه پرداخت واسط بیت پی

در ادامه بصورت خلاصه به معرفی ویژگی‌های بیت پی می‌پردازیم.

 • سرعت فوق العاده بالا در تسویه حساب.
 • پشتیبانی کاملا حرفه‌ای و با حوصله.
 • نرخ کارمزد مناسب برای هر تراکنش.
 • وجود بخش تسویه حساب خودکار.
 • وجود کیف پول و امکان تفکیک درآمد سایت‌های مختلف شما که از خدمات درگاه پرداخت بیت پی استفاده می‌کنند.
 • ارائه درگاه پرداخت مستقیم، بیت پی اخیرا بخش کیف پول شاپرکی خود را ایجاد کرده است و بر این اساس درگاه پرداخت مستقیم به سایت‌ها ارائه می‌دهد، در نتیجه در صفحه پرداخت نام برند و لوگو سایت نمایش داده خواهد شد. لازم به توضیح هست که در این حالت تفاوت آن با درگاه پرداخت مستقیم بانکی، صرفا در میزان کارمزد است. همچنین جالب است بدانید در حالت درگاه پرداخت اختصاصی، صفحه پرداخت بیت پی که قبل از ورود به صفحه پرداخت بانک نمایش داده میشد حذف شده که این موضوع باعث هر چه اختصاصی‌تر شدن درگاه پرداخت سایت شما می‌شود.

زرین پال (Zarinpal.com)

زرین پال

زرین پال قدیمی‌ترین و معروف‌ترین سرویس دهنده درگاه پرداخت در ایران می‌باشد. این درگاه پرداخت خدمات جامعی در زمینه پرداخت آنلاین، مانند پرداخت برای شبکه‌های اجتماعی و افرادی که سایت ندارند را نیز انجام می‌دهد.

خدمات زرین پال برای یک ماه اول کاملا رایگان است، از آنجا به بعد نیز در طرح سه شنبه‌های طلایی می‌توانید بصورت رایگان تسویه حساب کنید. اما درصورتی که خارج از سه شنبه‌ها قصد برداشت وجه داشته باشید 1% کارمزد باید پرداخت نمایید، منتها اگر زرین کارت داشته باشید این کارمزد به 0.5% کاهش می‌یابد. البته مد نظر داشته باشید که صدور زرین کارت شامل هزینه است.

تجربه‌ای که ما در تسویه حساب عادی زرین پال داشته‌ایم به سرعت بیت پی نیست، منتها کیفیت خدمات زرین پال نیز مطلوب است.

ویژگی‌های درگاه پرداخت واسط زرین پال

 • قدیمی‌ترین درگاه پرداخت واسط ایران (با بیش از ده سال سابقه)
 • داشتن اپلکیشن جامع برای گوشی‌های هوشمند
 • قابلیت پرداخت از طریق شبکه‌های اجتماعی با طرح زرین لینک و قابلیت پرداخت اختیاری
 • امکان تسهیم درآمد (این قابلیت برای کسب و کارهایی که شراکتی هستند بسیار مفید است. در این حالت خود زرین پال درآمد را بر حسب درصد شراکت به حساب افراد واریز می‌کند. همچنین تنها درگاه واسطه است که همچنین قابلیتی را در حال حاضر دارد. قابلیت تسهیم درآمد تاکنون فقط در درگاه‌های پرداخت اینترنتی مستقیم وجود داشته است).
 • بانک جامع افزونه‌ها، این نکته در زرین پال کاملا تایید شده است. به محض اینکه هر پلاگین وردپرس (مانند لرن پرس) یا هر سیستم مدیریت محتوای دیگری محبوب می‌شود و کاربران زیادی از آن استفاده می‌نمایند زرین پال افزونه ارتباط با درگاه پرداخت آن را طراحی و منتشر می‌کند.
 • ارائه زرین کارت، کارتی همانند سایر کارت‌های بانکی و عضو شبکه شتاب است که با یک مبلغ اولیه جزئی صادر می‌شود. با داشتن زرین کارت، کارمزد تسویه حساب شما در روزهای عادی از 1% به 0.5% کاهش می‌یابد. همچنین اگر در سه شنبه‌های طلایی اقدام به تسویه حساب کنید، کارمزد 0% محاسبه می‌شود.
 • در زرین پال می‌توانید افراد دیگر را با تعیین سطح دسترسی محدود به پنل خود اضافه کنید. این قابلیت را در سایر درگاه‌های پرداخت وجود ندارد و برای ارائه دسترسی ناچار هستید تا یوزر و پسورد را ارائه دهید.
 • راه اندازی سرویس جدید زرین پلاس با هدف ایجاد وفاداری بیشتر در مشتریان شما، اطلاع رسانی جشنواره‌ها به مشتریان، دریافت تسهیلات بانکی، بیمه تکمیلی و …

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی برای شبکه‌های اجتماعی (اینستاگرام)

اگر صاحب یک پیج فروشگاهی در اینستاگرام یا سایر شبکه‌های اجتماعی هستید، می‌توانید برای هر محصولی که در صفحه خود ارائه می‌دهید یک لینک پرداخت بسازید، در نتیجه می‌توانید به جای ارائه شماره کارت به مشتریان خود، یک لینک پرداخت به آنها ارائه دهید. ارائه لینک پرداخت باعث ایجاد کلاس کاری و اعتماد سازی بیشتر شده و فرایند پرداخت را ساده‌تر می‌کند. در ادامه یک درگاه پرداخت واسط معتبر را به شما معرفی می‌کنیم که توسط افراد فعال در اینستاگرام مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پی پینگ (Payping.ir)

درگاه پرداخت برای اینستاگرام

پی پینگ بعنوان یکی از درگاه‌های پرداخت واسط که مجوز پرداخت یاری از بانک مرکزی دارد، از سال 1394 فعال است و اکنون بعنوان یکی از معتبرترین درگاه‌های پرداخت واسط شناخته می‌شود. در ادامه به معرفی ویژگی‌های این درگاه پرداخت می‌پردازیم.

 • امکان ارائه لینک برای هر محصول که شامل تصویر، تعداد موجودی و جزئیات دیگر است. لینک محصولات را می‌توانید استوری کنید و یا در دایرکت به مشتریان بدهید تا توضیحات کامل را بتوانند مشاهده کرده و همانجا نسبت به واریز وجه اقدام نمایند.
 • امکان فعال سازی قابلیت پیامک مشتریان، برای اینکه پس از هر پرداخت به مشتری یک پیامک ارسال شود. همچنین قابلیت ارسال ایمیل به مشتریان نیز وجود دارد.
 • امکان تعریف QR Code برای اینکه افراد بتوانند با اسکن کد سریعا به درگاه پرداخت منتقل شوند. در واقع قابلیت QR کد این امکان را به شما می‌دهد که حتی در خریدهای حضوری به جای دستگاه کارت خوان، QR Code را به مشتری ارائه دهید تا بصورت آنلاین پرداخت خود را انجام دهد.
 • امکان تعریف کد تخفیف همانند فروشگاه‌های اینترنتی
 • امکان مشاهده گزارش جامع فروش در پنل مدیریت

به عنوان یک درگاه پرداخت برای اینستاگرام و حتی فروشگاه‌های فیزیکی می‌توانید روی خدمات پی پینگ حساب کنید. البته اگر از قبل از سرویس زرین پال استفاده می‌کنید، زرین پال نیز قابلیت ارائه درگاه پرداخت برای شبکه‌های اجتماعی را دارد.

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی شخصی (کارت به کارت روزانه تا سقف 50 میلیون تومان!)

همانطور که می‌دانید انجام تراکنش کارت به کارت در طول روز فقط تا سقف 6 میلیون تومان امکان پذیر است، یعنی اگر شماره کارت به فردی بدهید تا برای‌تان 10 میلیون تومان پول واریز کند، اگر از سایر روش‌های انتقال پول مانند شبا یا واریز به شماره حساب نتواند پول را به حسابتان انتقال دهد، ناچار است که 6 میلیون تومان را امروز و 4 میلیون تومان باقی مانده را فردا واریز نماید! اما جالب است بدانید که استارتاپ‌های حوزه پرداخت واسط، در اینجا نیز به کمک کسب و کارهای آنلاین آمده‌اند. در ادامه با ما همراه باشید تا نام یک درگاه پرداخت اینترنتی شخصی واسط را به شما معرفی کنیم که تقریبا شبیه پی پینگ است، اما بسیار معروف‌تر.

آیدی پی (IDPay.ir)

IDPay.ir | درگاه پرداخت واسط اینترنتی شخصی

آیدی پی یکی از محبوب‌ترین درگاه‌های واسط پرداخت آنلاین است که علاوه بر کسب و کارهای اینترنتی، اشخاص نیز می‌توانند از آن استفاده نمایند.

در حقیقت به کمک آیدی پی می‌توان شماره کارت 16 رقمی و یا شماره شبا 26 رقمی را تبدیل به یک آیدی کوچک کرد (مثلا mihanlearn) و آن را جهت واریز وجه به مشتریان خود چه در فضای واقعی و چه در فضای مجازی ارائه داد.

پس از ثبت نام در این درگاه واسط اینترنتی، بر اساس آیدی خود یک آدرس مانند idpay.ir/mihanlearn برایتان ایجاد می‌شود. هنگامی که آدرس اختصاصی خود را به مشتریان بدهید، با صفحه‌ای مانند تصویر زیر مواجه خواهند شد.

صفحه پرداخت در آیدی پی

در این صفحه فقط با مشخص نمودن عدد (همانند وارد کردن مبلغ در دستگاه ATM) و نوشتن نام و نام خانوادگی، فرد به صفحه پرداخت اینترنتی هدایت شده و می‌تواند تا 50 میلیون تومان (حداکثر سقف پرداخت مجاز روزانه در تراکنش‌های اینترنتی) پول به حساب شما پرداخت نماید. پس از پرداخت موفق نیز، رسید پرداخت توسط آیدی پی به مشتری ارائه می‌گردد. اگر زمان تراکنش قبل از ساعت 22:00 باشد، مبلغ تا فردا ساعت 16:30 به حسابتان واریز می‌شود و اگر بعد از ساعت 22:00 واریز شود، پس فردا ساعت 16:30 توسط آیدی پی به حساب بانکی‌تان واریز خواهد شد.

همچنین جالب است بدانید آیدی پی علاوه بر ارائه درگاه پرداخت شخصی، خدمات درگاه پرداخت آنلاین واسط را نیز به وب‌سایت‌های اینترنتی و اپلیکیشن‌ها ارائه می‌دهد. کارمزد این نوع درگاه 1% و تا سقف 1500 تومان می‌باشد، یعنی چه مبلغ پرداختی مشتری شما 150 هزار تومان باشد و چه 50 میلیون تومان، کارمزد آن 1500 تومان خواهد بود و طبعا برای مبالغ کمتر از 150 هزار تومان کارمزد کمتر است. آیدی پی در وب‌سایت خود اعلام کرده است کسب و کارهای اینترنتی که روزانه بیش از 50 تراکنش دارند، برای کاهش کارمزد و مذاکره تیکت ارسال نمایند.

قابلیت جالب دیگر آیدی پی، بخش درخواست پول آن است. یعنی شما می‌توانید شماره فردی که از او طلب دارید را وارد نمایید و سپس یک متن بنویسید و مبلغ را نیز در باکس مربوطه وارد کنید. این پیامک به همراه لینک پرداخت به فرد ارسال می‌شود و او می‌تواند بلافاصله پرداخت خود را به صورت آنلاین انجام دهد. در واقع اینگونه می‌توان گفت که می‌توانید فاکتورهای خود را به صورت پیامکی ارسال نمایید. همچنین بخش زمانبندی نیز وجود دارد، یعنی برای اینکه فراموش نکنید، پیشاپیش می‌توانید فاکتورها و زمان ارسال پیامک را مشخص کنید.

ما تاکنون فقط از خدمات درگاه پرداخت شخصی این سرویس دهنده استفاده کرده‌ایم که خدمات این بخش مطلوب بود و همچنین سرعت پاسخگویی پشتیبانی تیکتی نیز قابل قبول است. در ادامه به صورت خلاصه ویژگی‌های درگاه پرداخت آنلاین آیدی پی معرفی می‌گردد.

 • ارائه QR Code جهت اسکن توسط موبایل و ورود سریع به درگاه پرداخت شخصی شما
 • امکان استفاده توسط کسب و کارهای اینترنتی، اشخاص و مواردی مانند صندوق‌های وام خانگی، خیریه‌ها و غیره
 • تبدیل شماره کارت و یا شماره شبا طولانی شما به یک آی دی و آدرس اینترنتی کوچک
 • ارسال پیامک پس از پرداخت به پرداخت کننده و همچنین به دریافت کننده وجه
 • کارمزد مناسب 500 تومان از هر تراکنش (درگاه پرداخت شخصی)
 • کارمزد مناسب 1% تا سقف 1500 تومان (درگاه پرداخت سایت)
 • امکان ایجاد فروشگاه آنلاین در بستر آیدی پی
 • وجود افزونه‌های وردپرس، جوملا، دروپال و..
 • وجود سیستم کسب درآمد از معرفی
 • عدم نیاز به ثبت نام پرداخت کننده
 • داشتن اپلیکیشن اندروید و IOS
 • درخواست پول بصورت پیامکی
 • تسویه حساب خودکار

درگاه پرداخت اینترنتی با قابلیت برداشت خودکار از حساب مشتری!

شاید عنوان این بخش برایتان عجیب باشد! بله، برای من هم عجیب بود! به این دلیل که سال‌ها پیش در یک مقاله بازاریابی انگلیسی زبان خواندم که برای حفظ دائمی مشتریانتان از روش برداشت خودکار از حساب بانکی استفاده کنید. با خودم گفتم چه جالب، در این نوع درگاه پرداخت بانکی هم مشتری ذی‌نفع است و هم فروشنده. دلیلش هم این است که مشتری همان اول یک اجازه به درگاه پرداخت بانک می‌دهد تا به اندازه‌ای مشخص از حسابش بصورت منظم در بازه زمانی مشخص برداشت کند و به این شکل دیگر بخاطر فراموشی پرداخت صورت حساب‌هایش معوق نمی‌شود. همچنین فروشنده هم بخاطر فراموشی مشتری، مشتری خود را از دست نمی‌دهد!

جالب است بدانید که این روش سالهاست که در کشورهای پیشرفته جهان برای پرداخت حق اشتراک‌های ماهیانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و شخصا مدتها بود منتظر بودم در ایران نیز چنین قابلیتی توسط استارتاپ‌ها و بانک‌ها فراهم شود. به صورتی خیلی اتفاقی چند هفته پیش در صفحه اینستاگرام دکتر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدم که از چنین سرویسی به کمک یکی از استارتاپ رونمایی کرده‌اند. واقعا خوشحال شدم. این موضوع گام بسیار مثبتی در زمینه بانکداری الکترونیکی است و همچنین کمک بزرگی برای آن دسته از کسب و کارهای اینترنتی می‌باشد که خدمات خود را در قالب حق اشتراک ماهیانه ارائه می‌دهند. (مانند اکثر اکانت‌های اشتراک VIP که در سایت‌های مختلف ارائه می‌شود)

مدل درآمدی دریافت حق اشتراک ماهیانه یکی از بهترین مدل‌های کسب درآمد اینترنتی است که پیشنهاد می‌کنیم حتما در صورت امکان آن را در میان انواع مدل‌های کسب درآمد خود جای دهید. در ادامه به معرفی درگاه پرداخت اینترنتی وندار می‌پردازیم که قابلیت برداشت خودکار پول از حساب مشتریان را دارد.

وندار (vandar.io)

لوگو درگاه پرداخت وندار

وندار که زیر مجموعه شرکت دانش بنیان تجارت الکترونیک ارسباران است، همانند سایر درگاه‌های پرداخت اینترنتی که پیشتر معرفی کردیم، یک درگاه پرداخت اینترنتی واسط است با این تمایز که خدمات برداشت خودکار پول از حساب مشتریان را دارد.

در وندار کارمزدها کمی متفاوت است. کارمزد درگاه پرداخت اختصاصی 1% تا سقف 4000 تومان و کارمزد درگاه پرداخت حق اشتراک خودکار، 2% تا سقف 2000 تومان می‌باشد که کارمزد نسبتا مناسبی است. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که در حال حاضر این خدمات فقط توسط وندار در ایران ارائه می‌شود و هیچکدام از درگاه‌های پرداخت اینترنتی دیگر، چنین قابلیتی را ندارند. بعنوان یک خدمت جدید، به امتحانش می ارزد. لطفا چنانچه از خدمات این سرویس دهنده استفاده کردید، در نظرات با ما و سایر دوستان به اشتراک بگذارید.

قوانین جدید و کاهش سرعت واریزی توسط پرداخت یارها

همانگونه که در پاراگراف‌های بالا اشاره شده، سرعت واریزی برخی از پرداخت یارها مانند بیت پی بسیار بالا و حتی کمتر از یک ساعت بود. اما اخیرا متوجه شدیم که سرعت واریز از میانگین یک ساعت به یک روز افزایش یافته و پس از پیگیری از سمت پشتیبانی، متوجه این موضوع شدیم که رعایت قوانین واریز وجه توسط پرداخت یارها الزامی شده و واریزها حتما باید توسط شبکه شاپرک صورت گیرد. همچنین در این حالت دیگر واریز وجه آنی (کارت به کارت) توسط درگاه های پرداخت واسط اینترنتی وجود ندارد.

جمع بندی

درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم یا PSP، درگاه پرداختی است که مستقیم از شرکت‌های وابسته به بانک مانند شرکت به پرداخت ملت، تهیه می‌شود. کارمزد تراکنش در این نوع درگاه‌های پرداخت 0% است، اما شرایط اخذ آنها مقداری سختگیرانه است.

درگاه پرداخت اینترنتی واسط نیز توسط شرکت‌های واسط که مجوز پرداخت یاری را از بانک مرکزی دریافت نموده‌اند، ارائه می‌شود. شرایط دریافت این نوع درگاه‌های پرداخت بسیار آسان می‌باشد، منتها هر تراکنش معمولا شامل 0.5 تا 1% کارمزد است.

می‌توانید بصورت همزمان هم از درگاه پرداخت اینترنتی واسط و هم از درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم در سایت خود استفاده کنید تا در صورتی قطع شدن یک درگاه پرداخت، مشتریان بتوانند از درگاه پرداخت دیگری برای انجام تراکنش‌ها استفاده نمایند. همچنین می‌توانید از چند درگاه پرداخت مستقیم و یا چند درگاه پرداخت واسط نیز بصورت همزمان بهره ببرید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

درگاه پرداخت اینترنتی یا internet payment gateway، یک بستر پرداخت اینترنتی است که مشتریان با داشتن یک کارت بانکی که شامل رمز دوم (رمز پویا) باشد، می‌تواند بصورت آنلاین وجه خرید محصول را پرداخت نمایند. کلیه درگاه‌های پرداخت اینترنتی ایران تحت نظارت بانک مرکزی می‌باشند. در طول سالیان گذشته وجود درگاه پرداخت اینترنتی باعث افزایش اعتماد مشتریان به خرید آنلاین شده است.

درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم توسط بانک‌ها و شرکت‌های وابسته به آنها ارائه می‌شود و فاقد هرگونه کارمزدی می‌باشد. شرایط دریافت درگاه پرداخت مستقیم اندکی دشوار است و نیاز است تا مدارکی مانند اجاره نامه، نماد اعتماد الکترونیکی و مواردی دیگر برای دریافت درگاه پرداخت ارائه شود، همچنین این پروسه می‌تواند چند روزی زمانبر باشد. اما درگاه پرداخت اینترنتی واسط با حداقل مدارک (ارائه کارت ملی و آدرس و شماره تلفن محل کسب و کار) و با سرعت بسیار بیشتری (کمتر از چند ساعت) توسط شرکت‌های پرداخت یار که از بانک مرکزی مجوز دارند قابل ارائه است.

 • فرایند دریافت آن سریع است.
 • نیاز به ارائه مدارک زیادی نیست.
 • افزونه‌های اتصال به درگاه پرداخت بصورت رایگان در اختیارتان قرار می‌گیرد.
 • الزام به ارائه شماره حساب از بانک خاصی نیست.

✔️ بنا به تجربه تیم میهن لرن در حال حاضر درگاه‌های پرداخت اینترنتی واسط بیت پی و زرین پال دارای خدمات مطلوبی می‌باشند.

برای اینکه بتوانید از ظرفیت درگاه پرداخت آنلاین در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید، می‌توانید از خدمات پرداخت یکی از سایت‌های پی پینگ، زرین پال (زرین لینک) و یا آیدی پی استفاده نمایید.

سعید حکیمی نیا
سعید حکیمی نیا

برنامه نویس و مولف کتاب‌های صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ، دکترای سئو، امنیت تمام قوا در وردپرس، فراتر از استادی در میکروتیک، صفر تا صد سئو در وردپرس و ..

اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست
اشتراک گذاری در reddit
ردیت

این مطلب مورد پسند شما بود؟

با کلیک روی ستاره‌های زیر به آن امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 4.7 / 5. تعداد امتیازها: 103

تاکنون امتیازی برای این مطلب ثبت نشده است، می‌توانید اولین نفر باشید!

تومان75,000

آموزش دیجیتال مارکتینگ (رشد کسب و کار)

آموزش صفر تا صد سئو – دوره «دکترای سئو»

تومان499,000

کتاب های تجارت الکترونیک

کتاب صفر تا صد سئو در وردپرس

تومان33,000

63 دیدگاه برای “معرفی بهترین درگاه های پرداخت اینترنتی واسط (سال 2021)

  • میهن لرن گفته:

   با سلام
   وقت بخیر
   مجوز پرداخت یاری توسط بانک مرکزی به شرکت هایی ارائه می‌شود که بعنوان واسط فرایندهای پرداخت را تسهیل می‌نمایند، در واقع به زبان ساده می‌توان گفت که به درگاه های پرداخت اینترنتی واسط، پرداخت یار نیز می‌گویند.
   توضیحات کاملی در این زمینه در وبلاگ سایت آی دی پی نوشته شده است که در آدرس blog.idpay.ir/posts/228 می‌توانید بخوانید.
   با آرزوی بهترین ها

  • میهن لرن گفته:

   با سلام
   وقت بخیر
   بزودی یکی از استارتاپ های جدید که در زمینه درگاه پرداخت اینترنتی و قابلیت برداشت اتوماتیک از حساب فعالیت دارند را در این صفحه معرفی خواهیم کرد.

 1. مهدی انصاری گفته:

  بر اساس تجربه شخصی بین بیت پی و زرین پال من bitpay رو انتخاب می کنم به دو دلیل:
  1- سرعت پرداخت بیت پی حتی میشه گفت آنی هست و احساس نمی کنی که پولت جای درگاه واسطه هنوز بلاکه.
  2- تسویه حساب خودکار روزانه و اینکه نیازی نیست مدام چک کنی درخواستت رسیدگی شد یا نه.
  به جای زرین لینک هم ترجیح میدم ای idpay استفاده کنم چون باز معطلی زرین پال رو نداره و اتوماتیک واریزی رو انجام میده
  امیدوارم تجربه ام به کار بقیه دوستانم بیاد
  موفق باشید

 2. علی مقدم گفته:

  درود و تشکر ویژه برای لیست بهترین درگاه های پرداخت اینترنتی
  به شخصه نظرم استفاده از درگاه به پرداخت ملت هست
  معروف ترینه و کارمزد هم نداره

  • میهن لرن گفته:

   با سلام
   وقت بخیر
   داخل بیت پی امکان ارسال پیامک به صاحب سایت وجود دارد، اما برای مشتری در حال حاضر خیر (شاید در آینده این قابلیت را اضافه کنند)، اما اگر از ووکامرس برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود استفاده کرده‌اید به کمک افزونه «پیامک ووکامرس» می‌توانید بخش ارسال پیامک را خودتان فعال کنید؛ در حقیقت اینها قابلیت‌هایی هستن که بیشتر باید از سمت سایت فروشنده فعال شوند تا درگاه پرداخت.
   با آرزوی بهترین‌ها

 3. سوگند گفته:

  من از پی پینگ واسه فروش داخل اینستاگرامم استفاده می کنم و نسبتا راضی هستم. بیشتر برای مدیریت حساب کتاب هام به کارم میاد اینکه دقیقا چقدر فروختم و درآمد ماهم چطور بوده ، از این نظر توصیه می کنم اگه داخل اینستاگرام می فروشین ازش استفاده کنین.

  • میهن لرن گفته:

   با سلام و احترام
   بله دقیقا یکی از مزایای سیستم پرداخت اینترنتی برای کسب و کارهای اینستاگرامی همین موضوع هست. مدیریت فروش و حسابداری.

  • میهن لرن گفته:

   با سلام و احترام
   ممنون، اگر منظور شما درگاه پرداخت واسط است که درگاه پرداخت مستقیم ارائه می‌دهد، بیت پی در حال حاضر این امکان را دارد و میهن لرن نیز هم اکنون آن را فعال دارد.

  • میهن لرن گفته:

   با سلام و احترام
   وقت گرامی بخیر
   بله درگاه USSD، برای دریافت این نوع درگاه‌ها می‌توانید مستقیما از طریق PSP هایی مانند پرداخت الکترونیک سامان کیش یا آسان پرداخت اقدام نمایید.
   با آرزوی موفقیت

  • میهن لرن گفته:

   با سلام
   وقت بخیر
   آی دی پی شرکت پرداخت یار شبکه شاپرک بانک مرکزی می‌باشد و از جمله معتبرترین و بهترین درگاه‌های پرداخت ایران است.

  • میهن لرن گفته:

   با عرض سلام و احترام
   درگاه‌های پرداخت بر حسب CMS رده بندی نمی‌شود و شما می‌توانید از هر درگاه پرداختی که مورد تایید شماست و داکیومنت و یا افزونه هایی برای اتصال درگاه پرداخت به جوملا دارد استفاد کنید.

 4. نرگس گفته:

  توضیحات پیش از معرفی درگاه پرداخت عااالی بود بحث تفاوت بین دو درگاه..
  راستی من از طریق استوری اینستاگرامتون این مقاله رو دیدم مثل پستای اینستاگرامی تون بی نظیر بود.
  متشکر

 5. baran گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  منم از درگاه پرداخت بیت پی استفاده میکنم و رضایت دارم
  تجربه کار با زرین پال رو ندارم ولی بخاطر پیشنهاد شما بعنوان درگاه پرداخت دوم سایتم میخام فعالش کنم
  ممنون 🙂

  • میهن لرن گفته:

   با عرض سلام و احترام
   وقت بخیر
   همانگونه که در متن مقاله فوق اشاره شده است، دریافت درگاه پرداخت اختصاصی نیازمند نماد اعتماد الکترونیکی و مدارکی مانند اجاره نامه رسمی و غیره دارد. اگر این مدارک را دارید شاید در کمتر از یک هفته بتوانید درگاه پرداخت مستقیم را دریافت کنید، اما اگر کسب و کار نوپا و تازه تاسیسی دارید که هنوز برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی اقدام نکرده‌اید، توصیه می‌کنیم از درگاه‌های پرداخت واسط مانند بیت پی و زرین پال استفاده کنید که شرکت‌های بسیار معتبری نیز هستند. همچنین مد نظر داشته باشید اگر نماد اعتماد الکترونیکی سایتتان منقضی شود و پس از مدتی کوتاه برای تمدید آن اقدام نکنید، درگاه پرداخت مستقیم سایتتان نیز قطع می‌شود.
   امیدوارم بهترین درگاه پرداخت را برای سایت خود انتخاب کنید و چندین درگاه پرداخت بصورت همزمان داشته باشید تا در مواقع پر ترافیک مانند عید نوروز، مشتریانتان با اختلال در درگاه پرداخت با مشکلی در پرداخت پول مواجه نشوند. انشالله که زیرساخت ارتباطی کشورمان روز به روز قوی‌تر شود و در آینده شاهده اختلال در هیچ درگاه پرداختی نباشیم، هر چند هم اکنون نیز این موارد بسیار نادر است منتها به عنوان یک مدیر کسب و کار اینترنتی باید همه جوانب را مد نظر قرار دهید. احتیاط شرط عقل است.
   با آرزوی بهترین‌ها برای شما کاربر عزیز وب‌سایت میهن لرن

  • میهن لرن گفته:

   با عرض سلام و احترام
   جدیدا تجربه کار با درگاه پرداخت اینترنتی آرین پال را نداشته‌ایم، اما چند سال گذشته که از خدمات این درگاه پرداخت استفاده می‌کردیم، خدماتشان مطلوب و مورد رضایت بود.
   اگر نظر و تجربه ما را می‌خواهید کماکان نظر ما بر استفاده از درگاه پرداخت بیت پی می‌باشد و هم اکنون نیز بعنوان درگاه پرداخت کمکی در میهن لرن فعال است.
   امیدواریم که نهایت دقت را جهت انتخاب درگاه پرداخت واسط سایت داشته باشید تا بعدا دچار چالش نشوید.

 6. مهران گفته:

  من از درگاه های مختلفی استفاده کردم. بدون شک بیت‌پی و پی.‌آی‌آر از لحاظ سرعت، کیفیت و پشتیبانی با اختلاف بالاتر از بقیه هستند و در بین این دو هم از بیت‌پی رضایت بیشتری دارم. بخاطر پشتیبانی سریع و باحوصلشون.

  • میهن لرن گفته:

   با سلام
   وقت بخیر
   بیت پی جدیدا آپدیت کرده و بخش تسویه حساب خودکار را قرار داده است، به نظر اینجانب با اختلاف حتی از درگاه پرداخت مستقیم بانکی نیز بهتر است!
   امیدوارم که سایر دوستان نیز استفاده کنند و رضایت داشته باشند، ما در مجموعه میهن لرن رضایت کافی را داریم.
   با احترام

 7. میلاد ستوده گفته:

  پرداخت یارا زیادن من از همشون استفاده کردم اما اقای پرداخت خیلی جالب و بهتره خدماتش و درگاه اختصاصی هم میده و پشتیبانیش هم عالیه

  • میهن لرن گفته:

   سلام
   وقت بخیر
   داخل درگاه پرداخت بیت پی هم درگاه پرداخت اختصاصی هست و مهم معتبر بودن سایته، چون خدای نکرده جای درست حسابی نباشه و پول بلوکه بشه دردسر داره برداشتش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *