16 ایده برای کسب درآمد از اینستاگرام (ایده‌های ثروت ساز)

ایده کسب درآمد از اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام امروزه تبدیل اولویت اول اغلب افرادی شده است که قصد دارند به دنیای تجارت الکترونیک بپیوندند. چرا که اینستاگرام دیگر به جای اینکه صرفا بستری برای گردش و تفریح باشد، تبدیل به پلتفرمی تجاری شده است و این به سیاست‌های خود اینستاگرام نیز بر می گردد.

بعنوان مثال ایجاد بخش shop در صفحات اینستاگرامی، قابلیت تگ کردن شرکای تجاری و دیگر ابزاری که همگی برای شناخت و تحلیل بهتر مخاطبان قرار گرفته‌اند، گویای این موضوع می‌باشند.

در این مقاله قصد داریم با معرفی ایده‌ها و روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام، ذهنیت شما را در این خصوص به خوبی شکل دهیم.

فهرست مطالب

کسب درآمد از اینستاگرام

چرا فعالیت در اینستاگرام مهم است؟

آیا فعالیت در اینستاگرام به تنهایی کافی است؟

اکنون می‌دانید که فعالیت در اینستاگرام می‌تواند بسیار جذاب و پول‌ساز باشد، اما این نکته مهم را فراموش نکنید که فعالیت در اینستاگرام به تنهایی کافی نیست، خصوصا برای ما که در ایران زندگی می‌کنیم!

پیشنهاد می‌کنم به‌صورت موازی در کنار صفحه اینستاگرام خود، یک سایت حرفه‌ای با وردپرس راه‌اندازی کنید و مخاطبانی که در اینستاگرام دارید را به سمت عضویت در سایت هدایت کنید تا حتی اگر دسترسی به اینستاگرام محدود شد، همواره بتوانید با آن‌ها در ارتباط باشید.

شما می‌توانید با مشاهده دوره وردپرس سایت آموزشی میهن لرن که کمتر از 20 ساعت زمان می‌برد، بدون نیاز به کدنویسی یک سایت حرفه‌ای و شیک راه‌اندازی کنید.

معرفی ایده‌های کسب درآمد از اینستاگرام

یک اینفلوئنسر شوید

راهکارهای کسب درآمد از اینستاگرام

بدون هیچ تردیدی یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد از اینستاگرام تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر (Influencer) است.

اینفلوئنسر یعنی شخصی که در یک حوزه خاص و مرتبط با تخصصش تاثیر گذار است و تعداد زیادی مخاطب دارد که کاملا نظرات و پیشنهاداتش را قبول دارند.

در زمینه‌های مختلف می‌توان تبدیل به انفلوئنسر شد، بعنوان مثال در زمینه‌های گردشگری، آرایشگری، خوراکی، تکنولوژی، موسیقی و غیره.

اما درآمد اینفلوئنسرها چگونه تامین می‌شود؟

همانگونه که می‌دانید تبلیغات در اینترنت امروزه به شدت اشباع شده است و مردم کمتر به تبلیغات بنری و مشابه آنها توجه می‌نمایند.

برندها برای اینکه بتواند محصولات خود را به شکلی کاملا اثر گذار معرفی نمایند و فروششان افزایش یابد، از ظرفیت اینفلوئنسرها استفاده می‌کنند.

اینفلوئنسرها با معرفی محصولات و خدمات برندها به شکل نا محسوس، باعث می‌شوند تا تعداد زیادی از مخاطبانشان به سمت خرید از برندها هجوم ببرند.

اما برای این معرفی نیز، اینفلوئنسر مبلغ قابل توجهی را دریافت می‌نماید.

بزودی مقاله کاملی در زمینه اینفلوئنسر شدن منتشر خواهیم کرد.

مدیریت صفحات اینستاگرام

بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی نیز دقیقا همانند کسب و کارهای سنتی برای مدیریت بخش‌های مختلف کسب و کار نیاز به مدیر دارند و یکی از عناوین شغلی رایج که احتمالا بارها نیز نام آن را شنیده‌اید «مدیریت صفحه اینستاگرام» یا Admin Instagram است.

تقریبا می‌توان گفت با تسلط بر مهارت تولید محتوا در اینستاگرم و نحوه مدیریت یک پیج اینستاگرامی، بیکار نمی‌مانید! کسب و کارهای اینترنتی به شدت به دنبال افراد توانمند برای مشاوره و یا مدیریت صفحه اینستاگرام خود می‌باشند.

پیشنهاد می‌کنیم آموزش‌های میهن لرن در زمینه بازاریابی اینستاگرام را دنبال کنید تا بر مهارت‌های لازم مسلط شوید و سپس با ایجاد یک صفحه و نمونه کار، می‌توانید با دایرکت دادن به صفحات تجاری مختلف به آنها پیشنهاد همکاری دهید.

همکاری در فروش محصولات

همکاری در فروش در اینستاگرام

یکی از روش‌های رایج کسب درآمد از اینترنت، مدل همکاری در فروش (Affiliate Marketing) است. اگر برای شما تامین و ارسال کالا مقدور نیست، بهترین کار این ممکن این است که در فروش محصولات برندهای محبوب همکاری کنید و سپس پورسانت خود را از فروش دریافت نمایید.

امروزه برندهای بسیار بزرگی مانند دیجی کالا، سیستم همکاری در فروش حرفه‌ای خود را راه اندازی کرده‌اند و بدون دغدغه می‌توانید با آنها همکاری کنید. فقط کافی است یک صفحه اینستاگرام راه اندازی کنید و نسبت به جذب فالوور اقدام نمایید. سپس با استفاده از اصول بازاریابی در اینستاگرام، به معرفی محصولات پرداخته و آنها را به فروش برسانید.

ایجاد صفحه VIP

هدف از تالیف مقاله روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام این است تا راهکارهایی به شما ارائه دهیم که بدون راه اندازی سایت بتوانید فقط از اینستاگرام کسب درآمد کنید. البته در ادامه به شما خواهیم گفت که چرا راه اندازی سایت مهم است.

این ایده در همین راستا می‌باشد. در واقع مدل درآمدی از اشتراک VIP، بیشتر روی سایت‌ها رایج است؛ اما اگر قصد دارید در اینستاگرام از این روش استفاده کنید به شکل زیر امکان پذیر خواهد بود.

در ابتدا یک صفحه آموزشی راه اندازی کنید و با استفاده از استراتژی بازاریابی محتوا، نسبت به تولید محتوای آموزشی اقدام کنید. سپس به تدریج که فالوورهای صفحه افزایش یافت، می‌توانید یک صفحه دیگر تحت عنوان آموزش‌های ویژه و اختصاصی راه اندازی نمایید.

طبعا صفحات آموزش VIP بصورت عمومی یا Public در دسترس نمی‌باشند و در حالت خصوصی یا Private قرار دارند، یعنی در صورتی افراد قادر به مشاهده آن خواهند بود که شما تایید کنید.

در این حالت می‌توان مبلغی را به شکل ماهیانه و یا سالیانه جهت بهره‌مندی از آموزش‌های ویژه دریافت نمود.

خوشبختانه امکانات اینستاگرام برای آموزش بسیار زیاد است، بطوری که حتی در لایو می‌توانید اسلایدهای آموزشی نیز نمایش دهید.

جذب اسپانسر برای صفحه

یکی از مدل‌های رایج کسب درآمد از اینستاگرام جذب اسپانسر است. به تصاویر زیر توجه فرمایید.

روش های کسب درآمد از اینستاگرام
ایده های کسب درآمد از اینستاگرام

برخی از صفحات اینستاگرامی پس از اینکه به تعداد قابل توجهی فالوور رسیدند نسبت به جذب اسپانسر اقدام می‌نمایند. اسپانسر مبلغی را پرداخت می‌کند و سپس در صفحه به شکل محسوس یا غیر محسوس معرفی می‌شود که در تصاویر بالا مشخص است.

ارائه خدمات مشاوره

مشاوره یکی از کارهای بسیار پر سود در اینستاگرام است. برای اینکه بتوانید در اینستاگرام خدمات مشاوره ارائه دهید، اول باید خودتان را به مخاطبان ثابت کنید و نشان دهید که در زمینه کاری خودتان کاملا متخصص هستید. برای اینکه بهتر میزان درآمد مشاوره را درک کنید به نمونه پاراگراف بعد توجه فرمایید.

یکی از صفحات اینستاگرام همکاران که حدود 50 هزار فالوور دارد و در زمینه آموزش اینستاگرام فعالیت می‌کند، بطور میانگین هر ماه حدود 30 تا 35 میلیون تومان فقط از مشاوره درآمد دارد. درآمدهای حاصل از برگزاری سمینار، کلاس و انجام پروژه جای خود دارد.

بررسی محصول

قبلا در مقاله ایده‌های تولید محتوای همیشه سبز به این مورد، بعنوان یکی از موارد جذاب در تولید محتوا اشاره کرده‌ایم.

صفحات زیادی در اینستاگرام وجود دارند که صرفا با تحلیل و بررسی محصولات فالوورهای زیادی را جذب نموده‌اند.

بعنوان مثال می‌توان به صفحه موبو نیوز اشاره کرد. این صفحه به بررسی گوشی‌های جدید می‌پردازد و هم اکنون نزدیک به 400 هزار فالوور دارد.

اما درآمد این صفحات چگونه تامین می‌شود؟

اولین روش درآمدی این است که ویدیوها را در کانال یوتیوب خود به اشتراک می‌گذارند، سپس مخاطبان را جهت بازدید به آنجا ارجاع می‌دهند و همانگونه که می‌دانید صفحات پر مخاطب براحتی می‌توانند از یوتیوب با افزایش تعداد نمایش ویدیوها کسب درآمد کنند.

روش بعدی هم همکاری در فروش محصولات فروشگاه‌های مرتبط با حوزه کاری‌شان و تبلیغات می‌باشد.

فروش کالا و خدمات

بدون نیاز به سایت می‌توانید مستقیما از طریق اینستاگرام کالا و خدمات خود را معرفی کرده و به فروش برسانید. تفاوتی ندارد چه کالا یا خدماتی ارائه می‌دهید، امروزه جنبه تجاری اینستاگرام آنقدر رونق پیدا کرده است که هر نوع کالا و خدماتی را در آن می‌توان به فروش رساند.

یکی از پیج‌های خلاق و فعال در این زمینه پیج باغ ایران هست. این صفحه در کنار ارائه نکات آموزشی خوب پیرامون محصولات کشاورزی و داروهای گیاهی، محصولات ارگانیک و سالم کشاورزی را نیز به فروش می‌رساند.

پیج باغ ایران

همچنین با وجود درگاه‌های پرداخت واسط نیز می‌توانید لینک پرداخت آنلاین به کاربران خود ارائه دهید تا کلیه فرایندها به شکلی کاملا دیجیتالی صورت گیرد.

یک بلاگر شوید

بلاگری یکی از پر طرفدارترین شیوه‌های کسب درآمد از اینستاگرام می‌باشد. بلاگر یعنی فردی که در خصوص تجربه و زندگی روزمره خود در اینستاگرام می‌نویسند و توانایی خوبی در برقراری ارتباط با مردم دارد. بلاگرها عموما مخاطبان زیادی جذب می‌کنند و سپس با درج تبلیغات به کسب درآمد می‌پردازند. در ادامه نمونه‌هایی از بلاگری را به شما معرفی می‌نماییم. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه ایده های بلاگری، با ایده‌های بیشتری برای بلاگر شدن آشنا شوید.

بلاگر سفر

توریست‌ها و افراد که دائما در حال سفر هستند معمولا در زمینه سفر بلاگری می‌کنند. آنها به هرجایی که می‌روند در خصوص آن می‌نویسند و اطلاعات خود را جهت راهنمایی برای بهتر سفر کردن به اشتراک می‌گذارند. به تصاویر زیر توجه فرمایید، نمونه‌ای از بلاگرهای سفر و تعداد فالوورهای آنها را مشاهده می‌کنید.

کسب درآمد در اینستاگرام با تبدیل شدن به بلاگر سفر
کسب درآمد در اینستاگرام با بلاگری

اما درآمد بلاگرهای سفر بیشتر از چه بخشی تامین می‌شود؟

بلاگرها معمولا با هتل‌ها و ایر لاین‌ها همکاری می‌کنند. بعنوان مثال خیلی مهم است نظر فردی که همیشه در حال سفر است را در خصوص بلیط ارزان هواپیما یا خطوط با کیفیت هوایی بدانیم و یا بدانیم که در سفر از چه اپلیکیشن‌هایی برای رزرو هتل استفاده نماییم.

بلاگری در زمینه غذا و خوراکی

بصورت کلی در اینستاگرام صفحات مد، غذا، سرگرمی، انگیزشی، تاریخی و خبری جزو محبوبترین دسته‌ها هستند. در حوزه غذا نیز بلاگرها و اینفلوئنسرهای زیادی وجود دارند. افرادی که با معرفی غذا، با آشپزی تعداد فالوور زیادی جذب می‌کنند و سپس با درج تبلیغات رستوران‌ها کسب درآمد می‌نمایند.

کسب درآمد از اینستاگرام با آشپزی

بلاگر حوزه تکنولوژی

افرادی نیز در حوزه تکنولوژی، فناوری اطلاعات و استارتاپ‌ها فعالیت دارند و با تحلیل، نقد و بررسی مسائل روز در این زمینه‌ها تعداد فالوور بسیاری جذب نموده‌اند.

تقریبا مهمترین حوزه‌های بلاگری را به شما معرفی کردیم. با فعالیت در هر کدام از این زمینه‌ها در واقع در یک زمینه با پتانسیل رشد، شروع به فعالیت کرده‌اید.

یک ولاگر شوید

عمدا دو موضوع بلاگر و ولاگر را کنار هم نوشتم تا تفاوت این دو را متوجه شوید. بلاگر (Blogger) فردی است که زندگی روزمره و تجربیات خود را در قالب پست و ویدیو به اشتراک می‌گذارد. اما ولاگر (Vlogger) فردی است که رسانه اصلی‌اش ویدیو می‌باشد و در قالب یک داستان زندگی خود را با مخاطبانش به اشتراک می‌گذارد، بعنوان مثال اگر در جستجوی کار است و یا اگر یک روز کاری را پشت سر می‌گذارد، تمام این وقایع را با مخاطبان خود بصورت ویدیویی و سریالی به اشتراک می‌گذارد.

ولاگرها علاوه بر اینستاگرام، می‌توانند ویدیوهای خود را در یوتیوب نیز به اشتراک بگذارند و یا صرفا در بستر یوتیوب فعالیت کنند، اما طبیعتا اینستاگرام برای بلاگرها بستر مناسب‌تری است.

راه اندازی صفحه انگیزشی

صفحاتی با موضوع موفقیت و انگیزه، جزو پر مخاطب‌ترین صفحات اینستاگرامی می‌باشند. اگر دستاوردهای قابل توجهی در زندگی خود داشته‌اید و توانایی این را دارید که به فردی الهام بخش تبدیل شوید می‌توانید فعالیت خود را در این زمینه آغاز نمایید.

همچنین اگر توانایی دوبله و یا زیرنویس کلیپ‌های انگیزشی افراد موفق را دارید، حتما فعالیت در این زمینه را آغاز کنید. صفحه زیر یکی از صفحاتی است که با تجرمه محبوب‌ترین کتاب‌های آمازون و دوبله ویدیوهای حوزه موفقیت، تبدیل به یکی از صفحات موفق شده است.

ایده های تولید محتوای اینستاگرامی

شیوه کسب درآمد صفحات انگیزشی فروش محصولاتی مانند کتاب و ویدیو می‌باشد. مشاوره و برگزاری سمینار نیز از جمله روش‌های درآمدی دیگر این صفحات اینستاگرامی است.

راه اندازی صفحه دانستنی‌ها و حقایق

صفحاتی که با پیشوند و یا پسوند Fact (حقایق) در اینستاگرام مشاهده می‌کنید معمولا جزو پر مخاطب‌ترین صفحات اینستاگرامی هستند. این صفحات به انتشار دانستنی واقعی ولی عجیب می‌پردازند.

درآمد صفحاتی که در این حوزه فعالیت دارند، معمولا از طریق تبلیغات تامین می‌شود. پیج زیر یکی از این نمونه‌ها می‌باشد.

کسب درآمد از اینستاگرام

مربی توسعه فردی در یک زمینه خاص

اگر تاکنون در زندگی خود موفقیت‌های قابل توجهی کسب کرده‌اید و راه و رسم موفق شدن را می‌دانید، فعالیت به‌عنوان مربی توسعه فردی می‌تواند یک انتخاب عالی باشد.

صفحه razie.ladyboss یکی از صفحات بسیار موفق در زمینه توسعه فردی است. خانم راضیه میرزایی در ابتدا با آموزش اعتماد به نفس، به خانم‌ها و شعار «سلام خانم رئیس» کار خود را شروع کرد و در مدت زمان نسبتا کوتاهی به موفقیت فراوانی دست یافت.

razie ladyboss instagram page

از جمله دلایل موفقیت صفحه خانم راضیه میرزایی که با شعار سلام خانم رئیس شروع کرد، این بود که با استفاده از استراتژی نیچ مارکتینگ، جامعه هدف بسیار دقیقی را انتخاب کرد، یعنی خانم‌هایی که به دنبال افزایش اعتمادبه‌نفس‌شان هستند.

علاوه بر استراتژی نیچ مارکتینگ، به نظرم استراتژی اقیانوس آبی را نیز مد نظر قرار داده، یعنی وارد فضایی شد که کمتر کسی در آن زمینه فعالیت داشت. پیشتر هیچ خانمی، در خصوص افزایش اعتمادبه‌نفس خانم‌ها به ارائه آموزش در اینستاگرام نپرداخته بود.

پس در زمینه توسعه فردی، می‌توانید به دنبال ایده‌هایی برای بلاگری و یا کسب درآمد از اینستاگرام باشید که از این دو استراتژی تبعیت می‌کنند. قطعا موفق خواهید شد. 😉

محل شکوفایی عکاسان حرفه‌ای

به نظر شما چرا اینستاگرام تا این اندازه موفق شد؟

یکی از دلیل موفقیت اینستاگرام این است که مبنای آن روی «تصویر» می‌باشد، یعنی تا عکسی آپلود نکنیم قادر به ارسال پست نیستیم.

همچنین ویدیوها نیز قبلا محدودیت زیادی در ارسال داشتند و نهایتا کلیپ‌های 15 ثانیه‌ای در اینستاگرام بارگزاری می‌شدند. پس به جرات می‌توان گفت اینستاگرام یک شبکه اجتماعی مبتنی بر تصاویر است.

اکنون نیز مشاهده می‌کنیم که بسیاری از صفحات پر مخاطب، صفحات مربوط به عکاسان طبیعت هستند. اگر عاشق عکاسی هستید، ایده جالبی است تا صفحه‌ای راه اندازی کنید و تصاویر خود را به اشتراک بگذارید.

make money on instagram

آموزش زبان در اینستاگرام

تعداد بسیاری صفحه آموزش زبان در اینستاگرام وجود دارد که به شدت مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است. این نشانه خوب و امیدوار کننده‌ای برای مربیان زبان است. در حقیقت هم اکنون به خوبی می‌دانیم که صفحات آموزش زبان می‌توانند بیش از حد تصور در اینستاگرام موفق شوند.

کسب درآمد اینترنتی با اینستاگرام

ایجاد صفحه فان و سرگرمی

حقیقت آشکار این است که طیف گسترده‌ای از مخاطبان شبکه اجتماعی اینستاگرام، افرادی هستند که به قصد گذراندن اوقات در آن می‌آیند. از این رو صفحات با موضوع سرگرمی (Entertainment)، از جمله محبوبترین پیج‌های اینستاگرامی می‌باشند.

کار اصلی این صفحات این است که کلیپ‌های جذاب از یوتیوب و سراسر وب جمع آوری نمایند و آنها را بصورت پست و استوری به اشتراک بگذارند. کسب درآمد از اینستاگرام با ایجاد یه صفحه در زمینه سرگرمی می‌تواند بعنوان یکی از راحت‌ترین ایده‌ها در نظر گرفته شود، چرا که با یادگیری اینستاگرام مارکتینگ، طیف وسیعی از مخاطبان را می‌توانید جذب صفحه خود کنید.

ایده خلاقانه ایجاد پیج اینستاگرام
ایده راه اندازی پیج اینستاگرام برای کسب درآمد

همانگونه که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید اینگونه صفحات در طول روز تعداد بسیار زیادی استوری دیدنی و هیجان انگیز منتشر می‌کنند. اصلی‌ترین شیوه کسب درآمد این پیج‌ها درج تبلیغات است.

چرا با وجود اینستاگرام، راه اندازی سایت مهم است؟

تا به اینجا ایده‌ها و راهکارهای کاملا کاربردی برای کسب درآمد از اینستاگرام را به شما معرفی کردیم که با تلاش مستمر می‌توانید موفق شوید.

اما اشتباهی که بسیاری از افراد خواسته یا ناخواسته آن را انجام می‌دهند، این است که صرفا به فروش از اینستاگرام اکتفا می‌کنند و تمام وقت و سرمایه خود را برای آن می‌گذارند.

تجربه نشان داده است که حداقل در کشور ما هیچ شبکه اجتماعی بصورت دائمی پایدار نمی‌ماند. بعنوان مثال اگر بخاطر داشته باشید در برهه‌ای زمان فیس بوک به شدت مورد توجه ایرانیان بود، اما امروز برخلاف اینکه در سطح جهانی همچنان مورد توجه مردم است، کاربران ایرانی از آن استقبال چندانی ندارند.

برای اینکه در آینده با تغییر رفتار مردم و یا با پیش آمدن هر احتمال دیگری که باعث عدم دسترسی ایرانیان به اینستاگرام شود، متضرر نشوید؛ پیشنهاد می‌کنم با راه اندازی سایت و تبدیل کاربران اینستاگرام به کاربران سایت، خیالتان را راحت کنید.

اهمیت سایت برای کسب و کارهای اینترنتی

چرا نباید صرفا به کسب درآمد از اینستاگرام متکی بود؟

ضمنا برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی زیاد سخت نگیرید! می‌توانید با استفاده از وردپرس، بدون هیچ علمی در زمینه برنامه نویسی و به شکل رایگان سایتتان را راه اندازی کنید.

اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد، همچنین هیچ شبکه اجتماعی دیگری نمی‌توان یافت که کاربران ایران تا این اندازه در آن فعال باشند. فعالیت تجاری در اینستاگرام، از جمله فعالیت‌های زود بازده است.

قطعا خیر! با راه اندازی سایت و سئو، می‌توانید از طریق موتورهای جستجو نیز مشتری جذب کنید. همچنین داشتن یک سایت باعث می‌شود تا محصولات بهتر دسته بندی شوند و مشتریبان نیز اعتماد بیشتری به کسب و کار شما داشته باشند.

امروزه روش رایجی برای کسب درآمد در سراسر جهان وجود دارد که با نام همکاری در فروش (Affiliate marketing) شناخته می‌شود. در روش همکاری در فروش شما با یک یا چند تامین کننده کالا مانند دیجی کالا همکاری می‌کنید و با معرفی محصولات آنها در اینستاگرام و ایجاد فروش، در سود حاصل از فروش سهیم می‌شوید. در این روش نیازی نیست که هیچگونه محصولی داشته باشید و یا در فرایندهایی مانند بسته بندی و ارسال کالا درگیر باشید. از ظرفیت اینستاگرام استفاده کنید و از هیچ، همه چیز بسازید! این یک واقعیت محض است که امروزه تبدیل به شیوه کسب درآمد بسیاری از افراد شده است. در مقاله کسب درآمد از اینستاگرام بصورت مفصل درمورد آن صحبت کردیم.

بصورت کلی دسته بندی‌های زیر دارای بیشترین تعداد مخاطب در اینستاگرام می‌باشند.

 • پیج‌های انگیزشی
 • پیج‌هایی که در خصوص دانستنی‌ها و حقایق صحبت می‌کنند
 • پیج‌های آشپزی و غذا
 • پیج‌های آموزشی مانند آموزش زبان انگلیسی
 • پیج‌های آرایشی و معرفی لوازم بهداشتی
 • پیج‌های توریستی و گردشگری
لینکدین
واتساپ
تلگرام
پینترست
توییتر
ردیت
سعید حکیمی نیا
سعید حکیمی نیا

برنامه نویس و مولف کتاب‌های صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ، دکترای سئو، امنیت تمام قوا در وردپرس، فراتر از استادی در میکروتیک، صفر تا صد سئو در وردپرس و ..

شگفتانه
قیمت اصلی تومان1,699,000 بود.قیمت فعلی تومان693,000 است.

15 دیدگاه برای “16 ایده برای کسب درآمد از اینستاگرام (ایده‌های ثروت ساز)

 1. ناشناس گفته:

  سلام وقت بخیر. ایا امکان کپی کردن پستی از پیج های دیگه هست؟ اگه اینکار رو بکنیم عواقبش چی هست؟

 2. ali.s گفته:

  بلاگری چه در اینستاگرام چه در وب سایت (درآمد با ادسنس گوگل) ایده خوبیه. کلا به کمک بلاگری میشه خوب پول درآورد ✌️

  • میهن لرن گفته:

   سلام
   وقت بخیر
   قطعا بلاگر شدن می تواند یک سبک زندگی و یکی از گزینه‌های بسیار جذاب برای کسب و کار در عصر دیجیتال باشد، خصوصا با وجود شبکه‌های اجتماعی قدرتمندی مانند اینستاگرام.

 3. sohrab گفته:

  سلام
  دمتون گرم مقاله خوبی بود
  اما یه سوال؟؟؟
  حالا فرضا ما یه کسب و کار داخل اینستاگرام راه انداختیم با یکدوم از این ایده هایی که گفتین به نظر شما میانگین میزان درآمد از یه پیج اینستاگرام چقدر می تونه باشه؟

  • میهن لرن گفته:

   با سلام و احترام
   در این خصوص نمی توان نظر مشخصی داد بستگی به نوع کسب و کار و میزان فعالیت شما دارد، اما رقم هایی که هم اکنون بسیاری از کسب و کارهای اینستاگرامی دارن، اعداد بسیار بالایی است که بخشی در متن مقاله به آن اشاره شد.
   موفق باشید

 4. Nasim گفته:

  خوشبحال بلاگرها.. واقعا بهترین شغل رو دارن و بی دردسر کلی پول از اینستاگرام به دست میارن. کاش منم یه بلاگر بودم 🙁

 5. ذهره گفته:

  بنظرم کسب درآمد از اینستاگرام بهترین روش کسب درآمد اینترنتی هست 😍😍 اولین تجربه درآمد اینترنتیم داخل اینستا بود که واقعا ذوق زده شدم. 👌👌 مقاله فوق العاده ای بود منم همکاری در فروش دارم.

 6. سید مجتبی گفته:

  به جرات میشه گفت اینستاگرام توی این برهه از زمان خیلی ثروت ساز شده و به نظرم هر سایت باید حتما یه پیج اینستاگرام هم داشته باشد. دمتون گرم بابت کلی ایده کسب و کار اینستاگرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *