5 افزونه کاربردی وردپرس برای ایجاد سایت آموزش آنلاین

ایجاد سایت آموزش آنلاین با وردپرس

به نام آفریدگار عشق و زیبایی

از آنجایی که سیستم مدیریت محتوای وردپرس، یک سیستم کاربردی و پرطرفدار می باشد و غالب سوالات کاربران این است که بعنوان مثال چگونه می توانیم یک سایت گردشگری با وردپرس راه اندازی کنیم و یا چگونه می توان یک سایت آموزشی یا فروشگاهی با وردپرس راه اندازی کنیم، در مطالب آموزشی قبلی که تحت عنوان «چگونه یک سایت آموزش آنلاین به کمک وردپرس راه اندازی کنیم» منتشر شد، افزونه حرفه ای لرن پرس را به منظور ایجاد سایت آموزشی با تمام امکانات مورد نیاز معرفی کردیم.

ایجاد سایت آموزش آنلاین با وردپرس

حال برای داشتن حق انتخاب بیشتر، در این مطلب محبوب ترین پلاگین هایی که به منظور راه اندازی پلتفرم آموزش الکترونیک (E-Learning) برای وردپرس طراحی شده اند را خدمت شما عزیزان معرفی می کنیم. همچنین لازم است بدانید به این پلاگین ها اختصارا LMS که مخفف Learning Management System است، می گوییم.

 

  • افزونه لرن پرس (LearnPress):

افزونه لرن پرس وردپرس

لرن پرس افزونه ای کاملا جامع برای راه اندازی سایت آموزش آنلاین می باشد که به کمک آن می توانید براحتی دوره های آموزشی خود را بصورت آنلاین بفروشید و یا برای آنها اقدام به برگزاری آزمون آنلاین کنید.

افزونه لرن پرس

این افزونه وردپرس را به یک پلتفرم جامع آموزش آنلاین تبدیل می کند و همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، جزئیات هر دوره دقیقا مشخص است و در پایان و پس از آزمون، می توان برای مخاطب گواهینامه صادر کرد. علاوه بر این ویژگی مثبت دیگرِ این افزونه پشتیبانی از زبان فارسی و درگاه های پرداخت ایران می باشد.

این افزونه در مخزن رسمی افزونه های وردپرس، تاکنون بیش از 40 هزار دانلود و در سایت رسمی خود بیش از 270 هزار دانلود داشته است. اغلب قابلیت های افزونه لرن پرس در ورژن رایگان آن ارائه شده است.

 

  • افزونه CoursePress:

محبوبیت کورس پرس نسبت به لرن پرس بسیار کمتر می باشد و تاکنون توانسته است فقط 3 هزار دانلود را در مخزن افزونه های وردپرس به خود اختصاص دهد، اما در عین حال قابلیت های کاملی برای راه اندازی سایت آموزش مجازی را در اختیارتان قرار می دهد.

 

این افزونه با ووکامرس کاملا سازگاری دارد که البته اکثر قابلیت های آن مانند بازاریابی ایمیلی در ورژن غیر رایگان ارائه می شود.

 

  • افزونه WP Courseware:

افزونه WP CourseWare

این سیستم مدیریت آموزش نیز به شما کمک می کند تا سایت آموزش آنلاین جامعی را به کمک وردپرس راه اندازی کنید. این افزونه نیز قابلیت هایی چون آزمون آنلاین در فرمت های مختلف، صدور گواهینامه، ارائه کارنامه، سازگاری با ووکامرس برای فروش دوره های آموزشی، قابلیت مشاهده میزان پیشرفت در دوره، ارسال گواهینامه و نمرات به ایمیلی و غیره را دارا می باشد. همچنین به زبان فارسی نیز در دسترس می باشد.

 

  • افزونه LearnDash:

افزونه LearnDash

به کمک این افزونه آموزشی قدرتمند، علاوه بر امکان ارائه آموزش های خود در بستر مناسب، این قابلیت بوجود خواهد آمد تا هر کار یک پروفایل اختصاصی به خود را داشته باشد. در این LMS امکان زمانبندی دقیق وجود دارد، بطوری که مخاطب مجبور باشد یک قسمت را بگذراند تا قسمت بعدی نمایش داده شود. ویژگی خوب این افزونه، سازگاری با اکثر افزونه های محبوب مانند ووکامرس، درگاه های پرداخت آنلاین ایران، Easy Digital Downloads و دیگر افزونه های می باشد. همچنین این افزونه کاملا واکنش گرا بوده و روی گوشی های موبایل نیز به خوبی محتوای آن نمایش داده می شود.

 

  • افزونه WPLMS:

این افزونه، یک LMS جامع برای سایت های آموزشی می باشد و هر امکاناتی که مد نظر داشته باشید، می توانید در آن بیابید. بعنوان مثال برای هر درس قادر خواهید بود بصورت آنلاین به کاربر تمریناتی را ارائه دهید و یا آزمون آنلاین برگزار کنید.

افزونه WPLMS

امکان ارائه پنل به اساتید و ارائه کمیسیون فروش به آنها، ارائه پنل کاربری به دانشجویان با امکانات مربوطه وجود دارد.

3 دیدگاه برای “5 افزونه کاربردی وردپرس برای ایجاد سایت آموزش آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *