+18 ایده کسب درآمد اینترنتی (با سرمایه کم)

ایده کسب درآمد اینترنتی

به تعبیر من، اینترنت دنیای فرصت‌هاست. یعنی چه شما سرمایه داشته باشید، چه نداشته باشید می‌توانید به کسب درآمد از اینترنت بپردازید. پس بهانه‌ای برای شروع نکردن باقی نمی‌گذارد.

کسب درآمد اینترنتی بسیار شیرین و لذت‌بخش است. این فرصتی بی‌نظیر است که فقط در قرن حاضر شاهد آن هستیم. چرا فرصت و تجربه شگفت‌انگیز کسب درآمد از اینترنت را تجربه نکنید؟

در این مقاله با من همراه باشید تا به شما بگویم که چرا باید زودتر به کسب درآمد از طریق اینترنت بپردازید و احساس خوبش را تجربه کنید. 😊

این اطمینان را به شما می‌دهم که این مقاله، کامل‌ترین مقاله در سطح وب فارسی است که در خصوص انواع روش‌های کسب درآمد اینترنتی، ایده‌های راه اندازی کسب و کار اینترنتی و… در آن صحبت شده است.

همچنین در تمام بخش‌های مقاله که نیاز به راهنمایی بیشتر بوده، لینک‌های مطالعه بیشتر قرار داده شده است. پیشنهاد می‌کنم حتما از تمام مقالات مرتبط استفاده نمایید و در مباحث عمیق شوید تا بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید.

فهرست مطالب

چرا کسب درآمد از طریق اینترنت جذاب است؟

اگر در هر کاری که شروع می‌کنیم به دنبال چرایی‌ها بگردیم و پاسخ‌های قانع‌کننده‌ای برایشان پیدا کنیم، بدون تردید می‌توانیم در آن کار موفق شویم. درواقع درک «چرایی»، باعث پدیدار شدن «چگونگی» می‌شود.

به همین منظور قصد دارم قبل از معرفی ایده‌های کسب‌وکار اینترنتی، شما را با مزایای کسب درآمد اینترنتی بیشتر آشنا کنم.

بر اساس تجربه و آنچه تاکنون در کسب‌وکارهای اینترنتی مختلف دیده‌ام، مزایای کسب‌وکارهای اینترنتی را به‌صورت زیر شرح می‌دهم.

می‌توانید به دنبال علاقه‌هایتان بروید و کسب درآمد کنید

heart icon

اگر به خاطر داشته باشید تا همین چند سال پیش که فقط به کسب‌وکار در محیط فیزیکی محدود بودیم، اجباراً در بسیاری از مواقع برای کسب درآمد به سمت کارهایی می‌رفتیم که هیچ علاقه‌ای به آنها نداشتیم.

اما امروزه در دهکده جهانی وب شاهد هستیم که همه افراد به‌راحتی به سمت علاقه‌هایشان می‌روند و از طریق علاقه‌شان کسب درآمد می‌کنند.

به‌عنوان‌مثال، حتی اگر شما فقط به بازی کردن علاقه داشته باشید، می‌توانید فقط با بازی کردن به‌صورت آنلاین کسب درآمد کنید!

در اینترنت هیچ محدودیتی برای کسب درآمد وجود ندارد.

می‌توانید هر زمان که دوست دارید کار کنید، محدود به زمان نیستید

timetable icon

دسترسی به اینترنت 24 ساعت شبانه‌روز امکان‌پذیر است. اینجا مانند کسب‌وکارهای سنتی نیست که باید حتما در طول روز در محل کسب‌وکار حاضر شویم.

عدم وجود محدودیت زمانی، آزادی قابل‌توجهی را به شما هدیه می‌دهد. منعطف بودن ساعات کاری، احتمالاً باعث افزایش بهره‌وری‌تان خواهد شد.

می‌توانید در زمان صرفه‌جویی کنید و برای کارهای مفید وقتِ بیشتری بذارید

saving icon

بخش بسیار عمده کارهای اینترنتی را می‌توان به‌صورت آنلاین و یا به‌صورت دور کار انجام داد. در این حالت نیازی نیست زمان زیادی را در ترافیک رسیدن به محل کار هدر دهید.

هرچقدر در هدر رفتن زمان صرفه‌جویی کنید، می‌توانید وقت بیشتری برای رشد و توسعه کسب‌وکارتان بذارید.

می‌توانید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید

saving money

برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار فیزیکی، باید حتما یک مکان تهیه کنید. هزینه خرید و یا اجاره محل کار، در همان نقطه صفر کسب‌وکار که هنوز هیچ درآمدی ندارید، می‌تواند باعث وجود مشکلاتی شود.

این چالش را برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای اینترنتی اصلاً نداریم. برای شروع کسب درآمد آنلاین، حتی با کمتر از یک میلیون تومان می‌توانید شروع کنید! 💪

این مورد کاملاً عملی است، چراکه شخصاً بارها و بارها از هیچ شروع کرده‌ام و به درآمد رسیدم.

سال‌ها پیش یک کسب‌وکار آموزش آنلاین را از صفر مطلق شروع کردم و با تولید آموزش باکیفیت، به صدها میلیون تومان درآمد رسید.

البته کسب‌وکارهای شکست‌خورده‌ای هم دارم و جالبه بدونید که دلیل شکستشان پول و سرمایه اولیه نبود، بلکه مواردی مانند ضعف در تیم سازی، عدم پختگی ایده اولیه، عجله کردن و… بوده است.

برای اینکه به درآمد اینترنتی برسید، فارغ از هر ایده‌ای که دارید باید صبور بودن و صحیح کار کردن را یاد بگیرید.

کسب درآمد از اینترنتی، نیازمند شخصیتی صبور و پر اراده هم هست که در مقاله‌ها و ویدئوهای بعدی آکادمی وبینو بیشتر در مورد آن صحبت خواهم کرد.

می‌توانید درآمدِ بیشتری داشته باشید

growth chart icon

حتی اگر در مرکز تهران هم یک فروشگاه داشته باشید، بازهم نمی‌توانید با یک فروشگاه اینترنتی که هم از گوگل ورودی دارد و هم از اینستاگرام، رقابت کنید!

در مدل کسب‌وکارهای سنتی، در ایدئال‌ترین حالت، مشتریان ما به جمعیت همان شهر خواهند بود؛ اما کسب‌وکارهای آنلاین می‌توانند به وسعت یک جهان، دیده شوند. 💪

مشتری بیشتر = درآمد بیشتر

البته موفق شدن یا نشدن در کسب‌وکارهای اینترنتی هم یک انتخاب است. فروشگاه‌های آنلاین بسیاری هم وجود دارند که متروکه هستند و هیچ مشتری ندارند.

اما نکته مهم اینجاست که در اینترنت با داشتن استراتژی درست، می‌توانید با ریسک و هزینه کمتری موفق شوید.

ایده‌های کسب درآمد آنلاین

راه‌های کسب درآمد از اینترنت بسیار زیاد است. برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی و یا برای کسب درآمد اینترنتی، نیازی نیست حتماً سرمایه زیادی داشته باشید.

با سرمایه کم و حتی در مواردی بدون سرمایه هم می‌توانید شروع به کسب درآمد از اینترنت کنید. در ادامه چگونگی کسب درآمد از اینترنت را به همراه مثال و ایده خدمتتان توضیح می‌دهم.

ایده‌های کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه

اگر هیچ سرمایه‌ای ندارید و قصد دارید کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه را شروع کنید، ایده‌ها و راهکارهایی که در ادامه عنوان می‌کنم را با جدیت دنبال کنید.

در روش‌های کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه، به‌جای تمرکز بر راه‌اندازی کسب‌وکار، باید بر انجام خدمات اینترنتی برای کسب‌وکارهای دیگر تمرکز کنید. این کسب‌وکارها در حال حاضر می‌توانند آنلاین و یا کاملاً آفلاین باشند.

همچنین پیشنهاد می‌کنم ایده‌های کسب درآمد از اینترنت بدون هزینه را تا جایی دنبال کنید که به درآمد مطلوبی برسید. پس‌ازآن سعی کنید حتما کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید تا درآمد بسیار بیشتری را تجربه کنید.

انجام خدمات سئو و افزایش رتبه سایت‌ها

seo

امروزه سئو (SEO) یکی از پردرآمدترین و پر تقاضاترین مشاغل اینترنتی است.

متخصصان سئو با انجام فعالیت‌هایی در جهت بهینه‌سازی سایت‌ها ازنظر فنی، محتوایی و… باعث افزایش رتبه سایت‌ها در موتورهای جستجویی مانند گوگل می‌شوند. با افزایش رتبه سایت‌ها در گوگل، درآمد و فروششان افزایش می‌یابد.

برای اینکه یک شغل اینترنتی بدون سرمایه داشته باشید، می‌توانید مهارت سئو را یاد بگیرید و سپاس به یکی از روش‌های زیر از سئو کسب درآمد کنید.

 • با یادگیری سئو می‌توانید به‌صورت اینترنتی و دورکاری کارمند شرکت‌هایی شوید که به متخصص سئو نیاز دارند.
 • با یادگیری سئو می‌توانید به‌صورت فریلنسری پروژه بگیرید و از اینترنت کسب درآمد کنید.
 • پس از متخصص شدن در سئو، می‌توانید خودتان به کسب‌وکارهای اینترنتی نوپا پیشنهاد همکاری بدهید و با آن‌ها به‌صورت پروژه‌ای کارکنید.

همچنین پس از مسدود شدن متعدد شبکه‌های اجتماعی در ایران، تقاضای بسیار بیشتری پیرامون خدمات سئو و طراحی سایت شکل گرفت، در نتیجه می‌توانید روی این مهارت‌ها برای یک عمر حساب باز کنید.

برای یادگیری سئو دوره‌های رایگان و پولی بسیاری در اینترنت وجود دارد. همچنین می‌توانید از دوره جامع سئو میهن لرن برای یادگیری حرفه‌ای استفاده کنید.

البته در زمینه سئو آموزش رایگان هم زیاد وجود دارد و در سایت میهن لرن نیز ما آموزش‌های رایگان بسیاری را پیرامون سئو قرار داده‌ایم که با مراجعه به صفحه آموزش سئو می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

اما در دوره سئو میهن لرن خدمات پشتیبانی و تجربیات ویژه‌ای قرار گرفته است که می‌تواند در یادگیری سئو بسیار موثر و مفید باشد.

انجام خدمات تولید محتوا

content creator icon

پس از بحران کرونا، بسیاری از کسب‌وکارهای سنتی هم وارد دهکده جهانی اینترنت شدند. رشد یکباره کسب‌وکارهای آنلاین باعث شد تا تقاضا برای خدمات پیرامون کسب‌وکارهای اینترنتی هم بسیار زیاد شود.

هر کسب‌وکار اینترنتی برای رشد و دیده شدن، نیاز به محتوا دارد. شغل تولیدکننده محتوا یکی از مشاغل اینترنتی هست که در چند سال اخیر بسیار مطرح‌شده است.

امکان ندارد که دست‌به‌قلم خوبی داشته باشید و نتوانید مشتری برای خدمات تولید محتوا پیدا کنید.

البته تولید محتوا، فقط به تولید محتوای متنی محدود نمی‌شود. محتوا انواع مختلفی مانند ویدئو، صوت و… دارد. پس اگر خوش‌صدا هستید یا در تدوین و تولید ویدئو مهارت دارید، بازهم کار تولید محتوا برایتان فراوان است.

کارفرمایان برای انجام خدمات تولید محتوای متنی، به ازای هر کلمه مبلغی بین 50 تا 170 تومان و حتی بالاتر پرداخت می‌کنند.

طول هر محتوا به‌صورت میانگین 1000 کلمه است. محتوای هزار کلمه‌ای معمولا در بین 3 تا 4 ساعت نوشته می‌شود.

اگر میانگین هزینه پرداختی برای هر کلمه، یعنی 100 تومان را در نظر بگیریم، یعنی با 3 ساعت کارِ روزانه می‌توانید 100 هزار تومان درآمد داشته باشید.

برای اینکه محتوا نویسی را یاد بگیرید، نیاز است که زیاد محتوا بخوانید و به قوانین نگارش فارسی و دستور خط مسلط باشید. به‌صورت رایگان می‌توانید این‌ها را از اینترنت یاد بگیرید.

طراحی سایت با وردپرس

wordpress

وردپرس محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان است. اگر با آن آشنا نیستید، پیشنهاد می‌کنم مقاله وردپرس چیست را مطالعه کنید.

هم‌اکنون تقریبا نیمی از سایت‌های موجود در جهان از وردپرس استفاده می‌کنند. این موضوع نشان‌دهنده، تقاضای زیاد برای متخصصان وردپرس نیز هست.

شما با یادگیری وردپرس می‌توانید به مشاغل اینترنتی زیر، مشغول شوید.

 • طراحی سایت با وردپرس
 • پشتیبانی از سایت‌های وردپرسی موجود
 • فعالیت به‌عنوان کارمند اینترنتی سایت‌های وردپرسی
 • طراحی قالب‌های زیبا برای وردپرس با افزونه المنتور

جالب است بدانید یادگیری وردپرس کمتر از یک ماه از شما زمان خواهد گرفت، اما به کمک آن می‌توانید تا سالها درآمد اینترنتی داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنم مقاله کسب درآمد با وردپرس را حتما مطالعه کنید تا با جزئیات بیشتری آشنا شوید.

چگونه کار اینترنتی پیدا کنیم؟

پیدا کردن کار اینترنتی به لطف وجود سایت‌های کاریابی آنلاین مانند کارپیدا، جابینجا، جاب ویژن و… بسیار آسان شده است.

در سایت‌های استخدامی و کاریابی آنلاین، به‌وفور می‌توانید موقعیت‌های شغلی در تمام روش‌های کسب درآمد اینترنتی که در بالا معرفی کردم را مشاهده کنید.

عضویت در سایت‌های کاریابی آنلاین

برای پیدا کردن کارهای استخدامی (چه به‌صورت دورکاری و چه به‌صورت حضوری) می‌توانید به سایت‌های زیر مراجعه کنید.

 • سایت جابینجا به آدرس jobinja.ir
 • سایت جاب ویژن به آدرس jobvision.ir

عضویت در سایت‌های فریلنسری

اگر قصد دارید به‌صورت فریلنسری کارکنید هم برای پیدا کردن پروژه می‌توانید به سایت‌های زیر مراجعه کنید.

 • سایت انجام میدم به آدرس anjammidam.com
 • سایت کارلنسر به آدرس karlancer.com

در این سایت‌ها می‌توانید انواع پروژه‌های تولید محتوا، سئو، برنامه‌نویسی، طراحی سایت و… را پیدا کنید.

همکاری مستقیم با سایت‌های تولید محتوا

اگر قصد دارید مستقیما برای سایت‌های تولید محتوا کار کنید می‌توانید به سایت‌های تخصصی تولید محتوا مراجعه نمایید و از بخش همکاری، درخواست خود را ازسال کنید.

کافی است در گوگل تولید محتوا را سرچ کنید تا بسیاری از این سایت‌ها را بیابید.

عضویت در شبکه متخصصین، لینکدین

یکی دیگر از روش‌های پیدا کردن شغل اینترنتی و حضوری و یا پیدا کردن پروژه، فعال بودن در لینکدین است. پیشنهاد می‌کنم در این شبکه اجتماعی که متخصصین حضور دارند حتما عضو شوید.

 • لینکدین linkedin.com

اگر مایل بودید خوشحال می‌شوم در لینکدین مرا دنبال کنید، شاید بتوانیم همکاری داشته باشیم. 🙂 آیدی من در لینکدین saeed-hakimi است.

استفاده از سایت‌های دیوار و شیپور

درگذشته بسیاری از افراد برای پیدا کردن کار به صفحه نیازمندی‌های روزنامه‌ها مراجعه می‌کردند. امروز جایگزین روزنامه‌ها، سایت‌های آگهی محور هستند.

با مراجعه به سایت‌های دیوار و شیپور می‌توانید آگهی‌های انجام پروژه و یا جذب نیروی کارفرمایان مختلف را ببینید و با آنها تماس بگیرید.

همچنین می‌توانید یک آگهی بسازید و توانمندی‌های خودتان را معرفی کنید. درهرصورت ظرفیت خوبی برای جذب پروژه از طریق اینترنت است.

ایده‌های کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم، متوسط و یا زیاد

تا به اینجا سعی داشتم شمارا با ایده‌هایی آشنا کنم که بدون هیچ هزینه‌ای بتوانید شروع کنید. ایده‌های مذکور بیشتر پیرامون انجام کارهای خدماتی اینترنتی بودند.

از این بخش به بعد، به معرفی ایده‌های راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی خواهیم پرداخت. این ایده‌ها نیاز به سرمایه اولیه دارند.

سعی می‌کنم در این مقاله سرنخ ایده‌های خوب را به شما بدهم. این باعث می‌شود تا بخشی از فضای ذهنی شما جستجوگر شود و به جستجوی ایده‌هایی بپردازد که متناسب با شخصیت و علایق شما هستند.

طبیعتاً هرچقدر  بیشتر به‌صورت درست و اصولی برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی هزینه کنید، شانس بیشتری هم برای رقابت در این عرصه خواهید داشت.

در ادامه با من همراه باشید تا ده‌ها ایده کسب‌وکار آنلاین را به شما معرفی نمایم.

ایجاد مارکت پلیس تخصصی

مارکت پلیس (Market place) بستری است که در آن فروشندگان، محصولات خود را می‌فروشند. به‌عنوان‌مثال دیجی کالا در ابتدا یک فروشگاه اینترنتی بود، اما به‌مرورزمان تبدیل به مارکت پلیس شد.

شما می‌توانید به مراجعه به بازارهای سنتی، مشاهده کنید که کدام کسب‌وکارها هنوز به‌صورت جدی وارد فضای اینترنت نشده‌اند.

بهترین کار این است که برای این کسب‌وکارها پلتفرمی طراحی کنید تا در آن به فروش محصولات خود بپردازند.

درواقع پیاده‌سازی بستر فنی و بازاریابی توسط شما اجرا خواهد شد و تامین محصول با فروشندگان سنتی خواهد بود.

با هر فروش، تامین کنندگان محصولات باید کارمزدی را به‌عنوان کارمزد فروش محصولات به شما پرداخت نمایند.

این ایده کسب‌وکار اینترنتی، در بسیاری از حوزه‌ها بکر است و فرصت راه‌اندازی کسب‌وکار برای آن وجود دارد.

در برخی از حوزه‌ها نیز آنقدر رقابت کم است که به‌راحتی می‌توانید شناخته و پیروز میدان شوید.

راه‌اندازی شبکه اجتماعی تخصصی

شبکه‌های اجتماعی تخصصی مانند لینکدین، طرفداران زیادی در سطح جهان دارند. در ایران جای خالی شبکه‌های اجتماعی تخصصی به شدت احساس می‌شود.

شبکه‌های اجتماعی که به‌صورت تخصصی در ایران وجود دارند مانند سهام یاب (شبکه اجتماعی مخصوص افراد فعال در بورس)، شبکه‌های اجتماعی موفق و پرمخاطبی هستند. این نشان می‌دهد که مردم از بسترهای تخصصی استقبال می‌کنند.

راه‌اندازی شبکه اجتماعی در هر زمینه‌ای نیاز به سرمایه زیادی دارد، اما درصورت پیاده‌سازی صحیح، بازخورد و درآمد خوبی را به دنبال خواهد داشت.

بررسی کنید ببینید در چه زمینه‌هایی وجود یک فضای تعامل‌محور خالی است.

آموزش، منتورینگ و مشاوره آنلاین

ایده آموزش آنلاین برای کسب و کار اینترنتی

از گذشته تا اکنون، آموزش همواره یکی از پردرآمدترین مشاغل بوده است، چراکه همیشه افراد به دنبال یادگیری هستند و هیچ وقت تقاضا در این زمینه کاهش نمی‌یابد، بلکه بیشتر نیز می‌شود.

آموزش الکترونیک با توجه به مزایای زیادی که دارد، خصوصا بعد از بحران کرونا به شدت مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

در حقیقت یادگیری اینترنتی باعث شده تا بسیاری از محدودیت‌ها حذف شود. در گذشته افراد برای یادگیری ناچار به پیمودن هزاران کیلومتر بودند، اما اکنون در خانه می‌توانند به هر آموزشی دسترسی داشته باشند.

همچین با آموزش آنلاین دیگر محدودیت‌های زمانی برای حضور در کلاس‌های آموزشی وجود ندارد. در هر لحظه از شبانه روز می‌توان یادگیری را آغاز کرد.

تمام این‌ها مقدمه‌ای بود بر این موضوع که بگویم آموزش آنلاین یکی از پر درآمدترین حوزه‌ها در اینترنت است که همواره آینده درخشانی دارد.

برای شروع کافی است هر مهارتی که دارید تبدیل به آموزش کنید و آن را در اینترنت عرضه کنید. بدون شک مشتری خواهید داشت.

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی، آموزش آنلاین در یک حوزه تخصصی، یکی از بهترین ایده‌هاست.

درسته که تعداد سایت‌های آموزشی زیاد شده، اما هنوز در بسیاری از حوزه‌های تخصصی سایتی جامع برای آموزش وجود ندارد و البته آموزش‌های یک مدرس خوب همیشه و در همه حال خواهان و طرفداران خاص خود را دارد.

از طرفی بسیاری از کسب و کارهای آموزشی فعلی به دلیل کیفیت پایین در ارائه آموزش‌ها، محکوم به نابودی هستند.

یکی از ملزومات ورود به حوزه آموزش آنلاین، علاوه بر مهارت عمیقی که در یک حوزه دارید، این است که بدانید چگونه به خوبی این مفاهیم آموزشی را انتقال دهید.

به‌عنوان مثال، بارها پیش آمده باتوجه به وجود آموزش‌های فراوان در یک زمینه، اما کاربران ما در میهن لرن درخواست تولید آن آموزش را داشته‌اند. به دلیل اینکه نتوانسته‌اند با سایر آموزش‌ها و مدرسین ارتباط بگیرند.

دشوار بودن برند سازی در حوزه آموزش، باعث می‌شود افرادی که واقعا مهارت و توانایی ارائه دارند در طولانی‌مدت رشد کرده و ماندگار شوند.

البته یک کسب‌وکار آموزشی صرفا با آموزش‌هایش شناخته نمی‌شود، بلکه در نحوه پشتیبانی و سایر خدماتی که ارائه می‌دهد نیز باید حرفی برای گفتن داشته باشد.

یکی دیگر از مزایای مهم کسب‌وکار آموزش آنلاین این است که اگر مجوز نشر دیجیتال داشته باشید و اظهارنامه مالیاتی خود را درست و به‌موقع تکمیل کنید، مالیات شما نرخ صفر خواهد بود و عملا معاف از مالیات می‌شود. البته این قانون در زمان تالیف این نوشته هست و در آینده معلوم نیست که باشد یا نباشد.

پس قبل از ورود به دنیای آموزش اینترنتی، به خوبی این موارد را بسنجید و اگر اهل عمل و استمرار بودید، بدانید که قطعا موفق خواهید شد.

ازآنجایی‌که مشاوره و آموزش از یکدیگر جدا نیستند، در کنار آموزش می‌توانید خدمات مشاوره آنلاین نیز ارائه دهید.

ارائه خدمات مشاوره‌ای علاوه بر اینکه مکمل آموزش‌هاست، حتی در مواردی می‌تواند منجر به افزایش فروش آموزش‌هایتان هم بشود. پس بهتر است در هر زمینه‌ای که آموزش می‌دهید، ترجیحا خدمات مشاوره‌ای نیز ارائه کنید.

حتی می‌توانید یک گام نیز فراتر بروید و خدمات منتورینگ را هم ارائه دهید.

منتورینگ یعنی آموزش عملی و خصوصی افراد، یعنی اینکه در پروسه آموزشی همراهشان باشید تا سریع‌تر مسیر یادگیری را طی کنند.

فروش محتوا در قالب اشتراک VIP و سایر فرمت‌های محتوایی

انوع فرمت‌های محتوایی

شما می‌توانید در کنار ارائه محتوای رایگان به مخاطبانتان بخشی را آماده کنید که محتوای خاص‌تر و ویژه‌تری دارد.

با تولید محتوای اختصاصی و فروش آنها در قالب اشتراک ویژه می‌توانید وب‌سایتی با مدل درآمدی بسیار عالی راه اندازی نمایید.

فرض کنید هزینه اشتراک Vip سایت شما به‌صورت ماهیانه 22 هزار تومان است.

اکنون اگر 5000 هزار کاربر جذب کنید که هر ماه برای استفاده از محتوای ویژه شما (متنی، صوتی، ویدیویی و غیره) حق اشتراک پرداخت کنند، در عرض یکسال بیش از یک میلیارد تومان درآمد خواهید داشت.

همچنین محتوای خود را در قالب کتاب الکترونیکی و صوتی نیز می‌توانید به فروش برسانید.

ارائه سرویس‌های SAAS (Software As A Service)

یک مشکل که عموم مردم یا یک قشر بزرگ با آن درگیر هستند را شناسایی کرده و سپس برای آن راهکاری پیش‌بینی کنید و در قالب طراحی یک سرویس و سامانه آنلاین به حل آن بپردازید. به این شیوه می‌توانید یک سرویس SAAS داشته باشید.

سرویس‌های SAAS در جهان بسیار محبوب هستند، سرویسی مانند Office 365 یا Google docs از جمله سرویس‌های محبوب SAAS هستند که به‌طور آنلاین و همیشگی دسترسی به ورد، اکسل و… را به شما می‌دهند.

سرویس‌های شناخته شده دیگر مانند Cisco WebEx, Crisp, GitHub, Shopify و دراپ باکس نیز ازجمله سرویس‌های محبوب در این زمینه هستند.

مزیت بسیار عالی سرویس‌های SAAS این است که نیازی نیست کاربر دغدغه نصب و نگهداری آنها را داشته باشد و تنها با پرداخت هزینه می‌تواند از خدماتشان استفاده نماید. تمام موارد مربوط به نگهداری و پشتیبانی بر عهده شرکت ارائه دهنده خدمات می‌باشد.

سرویس‌های SAAS در زمینه هوش مصنوعی، مدیریت سازمان و سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان آینده بسیار درخشانی دارند.

باشگاه آنلاین

اگر در حال حاضر یک مربی باشگاه ورزشی هستید، می‌توانید با راه اندازی وب‌سایت برای ارائه برنامه غذایی و تمرینی و نظارت بر عملکرد ورزشکار، وب‌سایت بسیار پر رونقی را داشته باشید.

این خدمات نیز بعد از بحران کرونا، بسیار محبوب و همه‌پسند شد.

به معرفی بهترین‌ها بپردازید

تورم زیاد در کشور ما و تنوع بالای قیمت محصولات، باعث محبوبیت سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مقایسه قیمت شد.

اپلیکیشن‌هایی مانند ترب و ایمالز پدیدار شدند که با کمک آنها می‌توان به‌راحتی کمترین قیمت یک محصول را در بازار پیدا کرد و آن را خرید.

اکنون نیز در هر زمینه شاهد دنیایی از اطلاعات هستیم. به‌عنوان مثال در زمینه آموزش زبان، اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارد که اگر از انصاف نگذریم بیشتر آنها اپلیکیشن‌های عالی و کاربردی هستند. در سایر زمینه‌ها نیز موارد خوبی وجود دارند، مانند بهترین کتاب‌های رمان و غیره.

اگر بتوانید یک سایت راه اندازی کنید که مرجع معرفی بهترین‌ها باشد (که اغلب آنها را با نام «ترین‌ها» می‌شناسیم)، تردید نکنید که آینده موفقی خواهد داشت.

همچنین این سایت‌ها درآمد فوق‌العاده‌ای نیز دارند. بسیاری از برندها با شما تماس خواهند گرفت تا نام آن‌ها را در صفحات خود درج کنید.

برای اینکه در این زمینه موفق باشید، بهتر است که مهارت سئو را نیز یاد بگیرید تا همواره در گوگل در صدر نتایج باشید.

سایت تخصصی کادو بزنید

ایده راه اندازی کسب و کار اینترنتی

این ایده نیاز به توضیح زیادی ندارد. اگر چنین سایتی راه اندازی کردید در نظرات بگویید، خودمان اولین مشتری شما خواهیم بود 🙂

سایتی که برای مناسبت‌های مختلف پکیج‌های خاص کادو آماده داشته باشد و حتی بر اساس نظرسنجی و دریافت داده‌ها بتواند کادو مناسبی پیشنهاد دهد.

مشاور آنلاین بورس و ارزهای دیجیتال شوید

ایده کسب درآمد اینترنتی

بازار بورس و ارزهای دیجیتال در ایران به شدت رونق گرفته و بسیاری را وابسته خود ساخته است.

در همین راستا افراد بسیاری بصورت محلی در حال ارائه مشاوره سرمایه‌گذاری و دریافت مبالغ هنگفت در این زمینه هستند.

اگر در این زمینه تخصص دارید، با راه اندازی سایت و ارائه مشاوره و آموزش‌های کاربردی در زمینه بازارهای مالی می‌توانید کسب و کار بسیار پر سودی داشته باشید.

سایت تخصصی در حوزه آشپزی راه اندازی کنید

آشپزی جزو زمینه‌های پر طرفدار در دهکده جهانی وب است. اگر سایت آموزش آشپزی و ارائه دستور پخت راه‌اندازی کنید و کنار سایت در شبکه‌های اجتماعی و ویدیویی مانند اینستاگرام و یوتیوب فعال باشید، شک نکنید که به سرعت مخاطبان زیادی را جذب می‌کنید و درآمدی مطمئن خواهید داشت.

آشپزی، گردشگری و سلامتی ازجمله حوزه‌های پرطرفدار هستند و مخاطبان بسیاری دارند.

سایت تخصصی گردشگری راه اندازی کنید

سایت‌های گردشگری زیادی مانند علی بابا وجود دارند، اما این زمینه هنوز برای فعالیت جا دارد.

حساب کنید چندین و چند کشور و شهر در جهان هست که می‌توانید به‌صورت تخصصی به معرفی جاذبه‌های آنها بپردازید و یا با ایده‌های جدیدتری مانند تورهای مجازی و… را به‌عنوان مزیت رقابتی ایجاد کنید.

در زمینه گردشگری گستره کلمات کلیدی نیز بسیار زیاد است و می‌توانید با سئو قوی رشد خوبی داشته باشید.

اگر قصد ورود به حوزه گردشگری را داشتید، پیشنهاد می‌کنم به‌صورت نیچ و تخصصی کار کنید تا رقابت آسان‌تر شود، به‌عنوان مثال سایت تخصصی سفر به هند، سایتی که 0 تا 100 هند را پوشش دهد.

همچنین به‌عنوان ایده‌ای جدیدتر می‌توانم بگویم که سایت‌های گردشگری تجربه محور طراحی کنید، مثلا افرادی که به معنویات علاقه دارند یا افرادی که دنبال هیجان هستند بتوانند بر این اساس تورهای مورد نظر را بیابند.

خلاصه با اطلاعات و مزایای رقابتی بالا، مخاطبانتان را شگفت‌زده کنید.

بنگاه آنلاین خرید و فروش املاک شوید!

خرید و فروش املاک در بسیاری از شهرها و استان‌ها هنوز به شکل کاملا سنتی انجام می‌شود و یا به‌صورت غیر منسجم در کانال‌های تلگرامی هدایت می‌شود.

شما می‌توانید با راه اندازی یک وب‌سایت تخصصی و ارائه مشاوره رایگان (بازاریابی محتوا) به مردم، اعتماد آنها را به خود جلب کنید.

سپس می‌توانید با بارگزاری املاکی که فروشی و یا اجاره‌ای هستند در وب‌سایت خود  و جذب مشتری، حق کمیسیون دریافت کنید.

البته این ایده قابلیت تبدیل به یک شبکه اجتماعی در سطح کشوری را نیز دارد.

در زمینه مهاجرت فعالیت کنید

immigration

به دلیل تورم و سایر مسائل، افراد زیادی قصد مهاجرت دارند و به همین دلیل کسب و کارهای ارائه خدمات مهاجرتی در ایران بسیار پر مشتری و مورد استقبال مردم قرار گرفته‌اند.

اگر قصد دارید در این زمینه فعالیت کنید، ترجیحا به‌صورت تخصصی برای مهاجرت به یک کشور فعالیت خود را آغاز کنید، مثلا صرفا خدمات مهاجرت به کانادا را 0 تا 100 ارائه دهید و روی تولید محتوا بسیار حرفه‌ای کار کنید.

سری به روستاها بزنید

در روستاها معمولا محصولات زیادی اعم از کشاورزی و صنایع دستی وجود دارد که بسیار عالی هستند.

اما عموما روستاییان در بازاریابی و فروش آنها مشکل دارند. می‌توانید بستری برای فروش این محصولات خلق کنید.

در چند سال گذشته خرید محصولات بومی و روستایی در فضای مجازی بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است.

کسب و کارهای محلی

شاید در شهر و استان شما جای یک کسب و کار آنلاین خالی باشد. کسب و کارهای آنلاینی که در حال حاضر نمونه آنها در شهرهای دیگر وجود دارد، مانند رستوران آنلاین، سوپر مارکت آنلاین، تاکسی آنلاین و یا مواردی مشابه این‌ها.

این موارد نیاز به تحقیق و بررسی میدانی دارد. اما می‌توانید ظرفیت‌های بسیار خوبی را شناسایی و سپس در قالب یک کسب‌وکار آنلاین به شهرستان معرفی کنید و به درآمد قابل توجهی برسید.

در این زمینه، فضا برای کار بسیار است.

همان‌طور که در ابتدای مقاله قول دادم، تمام تلاشم را کردم تا کامل‌ترین مقاله برای معرفی روش‌های کسب درآمد از اینترنت و ایده‌های کسب‌وکار اینترنتی را تقدیم حضورتان کنم.

هدف از معرفی روش‌ها و ایده‌های کسب درآمد اینترنتی این بود تا هم بتوانید از این ایده‌ها الگو بگیرید و هم خلاقیتتان برای پیدا کردن ایده‌های جدیدی که متناسب با شخصیتتان هستند، افزایش یابد.

ذکر یک نکته را در پایان ضروری می‌دانم و آن این است که باید تفکر اشتباهی که می‌گوید حتما باید ایده های کسب و کار 100% نو باشند را حذف کنید.

چیزی که کاملا جدید باشد، اسم آن را می‌توان ابداع یا اختراع گذاشت!

در دنیای کسب‌وکار هدف این است که شما یک ایده خوب و آینده‌دار مثل ایده‌های موجود در همین لیست، پیدا کنید و با افزودن یک یا چند مزیت رقابتی وارد میدان شوید.

در خصوص مزیت رقابتی هم زیاد سخت گیر نباشید، گاهی اوقات مزیت رقابتی می‌تواند فقط در قیمت باشد و بس. هرچند همواره توصیه می‌کنم که ترجیحا کمی فراتر از رقابت در قیمت مزیت رقابی‌تان را طراحی کنید.

پس حوزه‌ای که وارد آن می‌شوید چه رقابتی باشد، چه نباشد، می‌توانید شروع کنید. اگر سه اصل زیر در آن ایده باشد، عالی است و می‌توانید شروع کنید:

 • حتما وارد زمینه کاری شوید که به آن علاقه دارید و یا مهارت وتخصصتان در آن زمینه خوب است.
 • نسبت به رقبای موجود در بازار، ترجیحا یک یا چند مزیت رقابتی داشته باشید. برای شروع مزیت رقابتی می‌تواند حتی در قیمت کمتر باشد.
 • حوزه‌ای آینده دار بوده و ارزش سرمایه‌گذاری داشته باشد. به‌عنوان‌مثال آموزش چون همواره نیاز مردم است، پس می‌تواند زمینه خوبی برای فعالیت باشد.

همین! هرچند که من همواره خلاقیت و نوآوری را تحسین می‌کنم، اما برای شروع دنبال اختراع نباشید و زمان است دست ندهید و اصلا هم کمال گرا نباشید، مهم اقدام و عمل هست.

در نهایت هم به بیت معروف شعری از عطار نیشابوری اشاره می‌کنم که می‌تواند الهام‌بخش برای شروع کار باشد:

تو پای به راه در نه و هیچ مپرس، خود راه بگویدت که چون باید رفت..

اگر از این مقاله استفاده کردید، خوشحال می‌شوم با ثبت نظر در پایین پست، من را ازنظر ارزشمندتان مطلع کنید.

همچنین با معرفی این مقاله به دوستانتان و یا با به اشتراک‌گذاری آن در شبکه‌های اجتماعی کمک زیادی به رشد میهن لرن خواهید کرد.

شگفتانه
قیمت اصلی تومان1,699,000 بود.قیمت فعلی تومان693,000 است.

2 دیدگاه برای “+18 ایده کسب درآمد اینترنتی (با سرمایه کم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *