معرفی بهترین درگاه های پرداخت اینترنتی واسط

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط

ورود به دنیای تجارت الکترونیک و راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیازمند فراهم آوردن بستر پرداخت الکترونیک نیز می‌باشد. اگر نمی‌دانید چگونه بصورت اینترنتی پول را از مشتریان خود دریافت نمایید، این مقاله دقیقا برای شما نوشته شده است. در این مقاله هم با بهترین درگاه‌های پرداخت اینترنتی واسط آشنا خواهید شد و هم با تفاوت میان درگاه پرداخت اینترنتی واسط و درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم آشنا می‌شوید.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که ما صرفا درگاه‌ها پرداختی را معرفی می‌کنیم که تجربه کار با آنها را برای مدت حداقل شش ماه داشته‌ایم، ممکن است درگاه‌های پرداخت آنلاین بهتری نیز وجود داشته باشند و یا موارد معرفی شده در طول زمان دچار افت کیفیت شوند، در نتیجه تصمیم نهایی با شماست؛ اما تا جایی که شناخت داریم سعی می‌کنیم بهترین‌ها را به شما معرفی نماییم.

میهن لرن در حال حاضر از درگاه پرداخت مستقیم بانک ملت استفاده می‌کند.

فهرست مطالب

تفاوت میان درگاه پرداخت اینترنتی واسط و مستقیم چیست؟

هر وب‌سایت اینترنتی می‌تواند یا درگاه پرداخت واسط داشته باشد و یا درگاه پرداخت مستقیم (PSP) و یا بصورت هم زمان از درگاه پرداخت واسط و مستقیم استفاده نماید. اما تفاوت میان این دو در چیست؟

درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم

در صورتی که بصورت مستقیم از خود بانک درگاه پرداخت آنلاین دریافت کنید به آن می‌گوییم «درگاه پرداخت مستقیم».

مزایای درگاه پرداخت مستقیم چیست؟

 • کارمزد درگاه پرداخت مستقیم 0% است.
 • نمایش نام برند و آدرس سایت شما در صفحه پرداخت.
 • پایداری درگاه پرداخت مستقیم بسیار بالا است.
 • تسویه حساب خودکار و روزانه.

معایب این نوع درگاه پرداخت چیست؟

 • نیاز به اجاره نامه و یا سند ملکی رسمی از محل فعالیت سایت برای دریافت درگاه پرداخت.
 • اگر وب‌سایت در حوزه‌ای خاص فعالیت دارد نیاز به مجوز از سازمان مربوطه است.
 • در برخی موارد نیاز به کد نویسی اختصاصی برای اتصال درگاه به سایت است.
 • دارا بودن نماد اعتماد (نماد باید به نام صاحب حساب باشد).
 • شماره حساب نزد بانک مربوطه.

شاید بکار بردن اسم معایب در جالب نباشد، اما در مقایسه با درگاه‌های پرداخت اینترنتی واسط، برای کسب و کارهای اینترنتی نوپا که هنوز دارای هیچ مجوز خاص نمی‌باشند، واقعا شرایط دریافت درگاه سخت است. در ادامه که با مزایای درگاه‌های پرداخت اینترنتی واسط آشنا شوید، بیشتر این موضوع را درک خواهید نمود.

درگاه پرداخت اینترنتی واسط

درگاه پرداخت اینترنتی واسط یعنی استفاده از سایت‌های واسط و تسهیلگر ارائه خدمات درگاه پرداخت اینترنتی، که در این صورت سایت هیچ مکاتبه مستقیم با بانک‌ها نخواهد داشت.

مزایای درگاه پرداخت اینترنتی واسط چیست؟

 • نیازی به ارائه اجاره نامه یا سند ملکی ندارید.
 • الزامی به داشتن نماد اعتماد الکترونیک نیست.
 • شماره حساب شما می‌تواند از هر بانکی باشد.
 • فرایند اخذ درگاه  پرداخت سریع است.
 • هوشمندی در انتخاب درگاه پرداخت بانک؛ یعنی اگر به هر دلیلی درگاه پرداخت یک بانک دچار کندی سرعت شود، از درگاه پرداخت بانک دیگری برای انجام تراکنش‌ها استفاده می‌نمایند.

در یک کلام اینکه عضو یکی از سایت‌های درگاه پرداخت واسط شده و کمتر از چند ساعت صاحب درگاه پرداخت اینترنتی شوید.

معایب درگاه پرداخت اینترنتی واسط چیست؟

 • معمولا درگاه‌های پرداخت اینترنتی واسط بین 0.5 تا 1% کارمزد برای هر تراکنش دریافت می‌کنند که این مورد در درگاه پرداخت مستقیم وجود نداشت و 0% بود.
 • پایداری کمتر به نسبت درگاه پرداخت مستقیم، البته خیلی کم پیش می آید که سرور درگاه پرداخت واسط قطع شود، اما به هر حال در اینجا بین سایت شما و درگاه پرداخت بانک، یک واسط وجود دارد و اگر به هر دلیلی سرور درگاه پرداخت واسط قطع شود، کاربران سایت قادر به پرداخت آنلاین نخواهند بود، در صورتی که در درگاه پرداخت مستقیم، سرور واسطی وجود ندارد.
 • ممکن است تسویه حساب با تاخیر انجام شود. در واقع هنگامی که درگاه پرداخت مستقیم دارید، بصورت روزانه پول توسط شاپرک به حسابتان واریز می‌شود، اما هنگامی که از درگاه پرداخت واسط استفاده می‌کنید پول مستقیم به حساب شما واریز نمی‌شود، بلکه به حساب درگاه پرداخت واسط واریز شده و برای برداشت وجه باید درخواست تسویه حساب بدهید که فرایند تسویه حساب در درگاه‌های پرداخت واسط مختلف، متفاوت است. (بین یک ساعت تا چند روز)
 • نمایش نام درگاه پرداخت اینترنتی واسط در صفحه پرداخت.

تا به اینجا با تفاوت بین درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم و واسط آشنا شدید. در ادامه به معرفی بهترین درگاه‌های پرداخت اینترنتی واسط می‌پردازیم.

همچنین برای انتخاب درگاه پرداخت بانکی مستقیم تفاوتی ندارد از کدام بانک درگاه پرداخت تهیه می‌کنید، همگی شرایط یکسانی دارند و خوب هستند.

همانگونه که پیشتر گفتیم سایت ما در حال حاضر و به مدت بیش از 3 سال است که از درگاه پرداخت مستقیم بانک ملت استفاده می‌کند. البته در این بین گاها به دلیل مشکلات زیر ساخت درگاه پرداخت، در زمان‌هایی مانند عید نوروز که اوج ترافیک پرداخت است، از درگاه پرداخت واسط نیز بصورت همزمان استفاده کرده‌ایم.

یک درگاه پرداخت اینترنتی واسط خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

معرفی درگاه پرداخت اینترنتی واسط

در بخش‌های قبلی به معرفی مزایا و معایت ذاتی انواع درگاه‌های پرداخت اینترنتی پرداختیم. اما بصورت جزئی‌تر هر درگاه پرداخت واسط باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ به چه مواردی در انتخاب درگاه پرداخت واسط باید دقت کنیم؟

هدف از توضیح این است که اگر قصد داشتید خارج از موارد معرفی شده به انتخاب درگاه پرداخت بپردازید، دقیقا بدانید چه مواردی مهم است.

بانک جامع افزونه‌ها

برای اتصال سایت به درگاه پرداخت نیاز به الحاق کدهایی به سایت می‌باشد تا این فرایند انجام شود. اگر از وردپرس، جوملا، دروپال و یا سایر CMS های مطرح استفاده می‌کنید؛ معمولا افزونه و ماژول درگاه پرداخت از قبل وجود دارد.

درگاه‌های پرداخت واسط مطرح و قدیمی، انواع افزونه‌ها را برای رفع نیاز در CMS های مختلف دارند؛ اما برخی از درگاه‌های پرداخت واسط نیز هستند که بانک افزونه‌های آنها کامل نمی‌باشد.

این امکان وجود دارد که خودتان نسبت به کد نویسی برای اتصال سایت به درگاه پرداخت اقدام کنید و یا این کار را به یک برنامه نویس بسپارید، اما ترجیحا از درگاه پرداختی استفاده کنید که بانک جامعی از افزونه‌ها را در اختیارتان قرار دهد، مانند سایت‌های درگاه پرداختی که در ادامه معرفی می‌نماییم.

مستندات برنامه نویسی

همانگونه که در پاراگراف قبل گفتیم ممکن است برنامه CMS شما افزونه‌ای جهت اتصال درگاه پرداخت وجود نداشته باشد و یا در صورتی که از یک CMS اختصاصی و یا اپلیکیشن موبایل استفاده می‌کنید، قطعا هیچ افزونه‌ای وجود نخواهد داشت.

در این حالت برای اینکه بتوانید اتصال اپلیکیشن و یا سایت خود را به درگاه پرداخت اینترنتی ممکن کنید باید به داکیومنت کد نویسی برای آن درگاه پرداخت دسترسی داشته باشید. سایت‌های مطرح معمولا مستندات لازم برای برنامه نویسی و یا نمونه کدهای برنامه نویسی شده در زبان‌های مختلف را در سایت خود قرار می‌دهند.

داشتن مجوز پرداخت یار

حتما و حتما اگر قصد دارید دارید خودتان به انتخاب درگاه پرداخت واسط بپردازید، از این لینک در سایت شاپرک بررسی کنید که آیا مجوز پرداخت یاری دارد یا خیر.

بررسی جو عمومی

معمولا در خصوص درگاه‌های پرداخت اینترنتی زیاد در انجمن‌ها و سایت‌های مختلف بحث می‌شود، کافی است کمی در خصوص آن درگاه پرداخت جستجو کنید و جو عمومی میزان رضایت کاربران از درگاه پرداخت مد نظر خود را در زمینه‌های مختلف مانند سرعت تسویه حساب، نحوه پشتیبانی، پایداری و غیره را بررسی کنید.

پشتیبانی

سرعت پشتیبانی درگاه پرداخت واسط به دو دلیل اهمیت دارد، اول اینکه بتوانید تراکنش‌های نامعلوم کاربران خود را که پول از حسابشان کسر شده ولی به حساب شما واریز نشده است را بررسی کنید و دوم اینکه در خصوص تسویه حساب اگر مشکلی وجود داشت، به سرعت بتوانید پیگیری نمایید.

بهترین درگاه‌های پرداخت اینترنتی واسط

سایت‌های درگاه پرداخت واسط، شرکت‌ها و استارتاپ‌های نوپایی هستند که مجوز پرداخت یاری را از بانک مرکزی دریافت کردند و تحت نظر بانک مرکزی و با رعایت قوانین بسیار دقیق در حال ارائه خدمات می‌باشند.

بیت پی (bitpay.ir)

bitpay

اولین درگاه پرداخت واسطی که در ایران به شدت محبوب شد و خدمات بسیار عالی ارائه می‌داد درگاه payline بود. اما در آن زمان، هنوز قوانین مشخصی برای درگاه‌های پرداخت واسط وجود نداشت و در نتیجه بسیاری از درگاه‌های پرداخت مسدود و در نهایت نابود شدند که یکی از این درگاه‌های پرداخت پی لاین بود.

بسیاری از وبمستران مدت‌ها منتظر بازگشت مجدد این درگاه پرداخت بودند که در نهایت مدیران پی لاین در دو استارت آپ جدید در همین حوزه شروع به فعالیت کردند، یکی از این استارتاپ‌ها سایت بیت پی بود.

به جرات می‌توان لقب سریع‌ترین درگاه پرداخت واسط را از نظر تسویه حساب به bitpay.ir داد.

این درگاه پرداخت واسط، سایتی بسیار ساده و سریع دارد و مدت هاست که به دور از هر حاشیه‌ای در اینترنت مشغول به ارائه سرویس می‌باشد.

همچنین از نظر سرعت پشتیبانی، بخش پشتیبانی بیت پی بصورت تیکتی به سرعت پاسخگو می‌باشند و حتی در ایام تعطیلاتی مانند عید نوروز ما از پشتیبانی بیت پی و سرعت عمل بالا در تسویه حساب، رضایت کامل داشته‌ایم.

کارمزد هر تراکنش در بیت پی برای درگاه پرداخت مستقیم 1% است و برای درگاه پرداخت واسط 0.5% می‌باشد. البته اگر وب‌سایت با تراکنش بالایی داشته باشید با رایزنی معمولا این نرخ کاهش می‌یابد.

این نکته لازم به ذکر است که درگاه‌های پرداخت واسط خود نیز برای شما می‌توانند درگاه مستقیم بانکی بگیرند، یعنی در صفحه پرداخت نام برند شما نمایش داده شود.

ویژگی‌های درگاه پرداخت واسط بیت پی

در ادامه بصورت خلاصه به معرفی ویژگی‌های بیت پی می‌پردازیم.

 • سرعت فوق العاده بالا در تسویه حساب.
 • پشتیبانی کاملا حرفه‌ای و با حوصله.
 • نرخ کارمزد مناسب برای هر تراکنش.

زرین پال (Zarinpal.com)

زرین پال

زرین پال قدیمی‌ترین و معروف‌ترین سرویس دهنده درگاه پرداخت در ایران می‌باشد. این درگاه پرداخت خدمات جامعی در زمینه پرداخت آنلاین، مانند پرداخت برای شبکه‌های اجتماعی و افرادی که سایت ندارند را نیز انجام می‌دهد.

خدمات زرین پال برای یک ماه اول کاملا رایگان است، از آنجا به بعد نیز در طرح سه شنبه‌های طلایی می‌توانید بصورت رایگان تسویه حساب کنید. اما درصورتی که خارج از سه شنبه‌ها قصد برداشت وجه داشته باشید 1% کارمزد باید پرداخت نمایید، منتها اگر زرین کارت داشته باشید این کارمزد به 0.5% کاهش می‌یابد. البته مد نظر داشته باشید که صدور زرین کارت شامل هزینه است.

تجربه‌ای که ما در تسویه حساب عادی زرین پال داشته‌ایم به سرعت بیت پی نیست، منتها کیفیت خدمات زرین پال نیز مطلوب است.

ویژگی‌های درگاه پرداخت واسط زرین پال

 • قدیمی‌ترین درگاه پرداخت واسط ایران
 • داشتن اپلکیشن جامع برای گوشی‌های هوشمند
 • قابلیت پرداخت از طریق شبکه‌های اجتماعی با طرح زیرین لینک
 • بانک جامع افزونه‌ها، این نکته در زرین پال کاملا تایید شده است. به محض اینکه هر پلاگین وردپرس (مانند لرن پرس) یا هر سیستم مدیریت محتوای دیگری محبوب می‌شود و کاربران زیادی از آن استفاده می‌نمایند زرین پال افزونه ارتباط با درگاه پرداخت آن را طراحی و منتشر می‌کند

جمع بندی

درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم یا PSP، درگاه پرداختی است که مستقیم از شرکت‌های وابسته به بانک مانند شرکت به پرداخت ملت، تهیه می‌شود. کارمزد تراکنش در این نوع درگاه‌های پرداخت 0% است، اما شرایط اخذ آنها مقداری سختگیرانه است.

درگاه پرداخت اینترنتی واسط نیز توسط شرکت‌های واسط که مجوز پرداخت یاری را از بانک مرکزی دریافت نموده‌اند، ارائه می‌شود. شرایط دریافت این نوع درگاه‌های پرداخت بسیار آسان می‌باشد، منتها هر تراکنش معمولا شامل 0.5 تا 1% کارمزد است.

می‌توانید بصورت همزمان هم از درگاه پرداخت اینترنتی واسط و هم از درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم در سایت خود استفاده کنید تا در صورتی قطع شدن یک درگاه پرداخت، مشتریان بتوانند از درگاه پرداخت دیگری برای انجام تراکنش‌ها استفاده نمایند. همچنین می‌توانید از چند درگاه پرداخت مستقیم و یا چند درگاه پرداخت واسط نیز بصورت همزمان بهره ببرید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

این مطلب مورد پسند شما بود؟

با کلیک روی ستاره‌های زیر به آن امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 4.7 / 5. تعداد امتیازها: 7

تاکنون امتیازی برای این مطلب ثبت نشده است، می‌توانید اولین نفر باشید!

تومان68,000
شگفتانه

آموزش دیجیتال مارکتینگ (رشد کسب و کار)

آموزش صفر تا صد سئو – دوره «دکترای سئو»

تومان445,000 تومان399,000

کتاب های تجارت الکترونیک

کتاب صفر تا صد سئو در وردپرس

تومان33,000

5 دیدگاه برای “معرفی بهترین درگاه های پرداخت اینترنتی واسط

 1. مهران گفته:

  من از درگاه های مختلفی استفاده کردم. بدون شک بیت‌پی و پی.‌آی‌آر از لحاظ سرعت، کیفیت و پشتیبانی با اختلاف بالاتر از بقیه هستند و در بین این دو هم از بیت‌پی رضایت بیشتری دارم. بخاطر پشتیبانی سریع و باحوصلشون.

  • میهن لرن گفته:

   با سلام
   وقت بخیر
   بیت پی جدیدا آپدیت کرده و بخش تسویه حساب خودکار را قرار داده است، به نظر اینجانب با اختلاف حتی از درگاه پرداخت مستقیم بانکی نیز بهتر است!
   امیدوارم که سایر دوستان نیز استفاده کنند و رضایت داشته باشند، ما در مجموعه میهن لرن رضایت کافی را داریم.
   با احترام

 2. میلاد ستوده گفته:

  پرداخت یارا زیادن من از همشون استفاده کردم اما اقای پرداخت خیلی جالب و بهتره خدماتش و درگاه اختصاصی هم میده و پشتیبانیش هم عالیه

  • میهن لرن گفته:

   سلام
   وقت بخیر
   داخل درگاه پرداخت بیت پی هم درگاه پرداخت اختصاصی هست و مهم معتبر بودن سایته، چون خدای نکرده جای درست حسابی نباشه و پول بلوکه بشه دردسر داره برداشتش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *