پادکست 5 نکته کلیدی برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی

آموزش موفقیت در کار اینترنتی

به نام خالق عشق

در این مقاله قرار است ذهنیت شما را به 5 نکته کلیدی برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی معطوف کنیم که با رعایت آنها می توانید به درآمد برسید و به نوعی قرار است بگوییم که کسب درآمد از طریق اینترنت چه فرایند و مراحلی دارد. زمانی که بدانید برای کسب درآمد از طریق اینترنت چه پروسه ای را باید طی کنید و همچنین وقتی که بدانید چه سختی‌ها و چه شگفتی‌هایی در انتظارتان است، بدون تردید از پیچ سختی‌های کار اینترنتی با سرعت بسیار سریعتری خواهید گذشت.

موفقیت در کسب و کار اینترنتی

آیا می‌دانید کسب و کار اینترنتی آنطور که می گویند آسان نیست؟

عنوان این بخش شاید برخلاف شنیده‌هایی باشد که تاکنون درمورد کسب و کار اینترنتی شنیده‌اید. اما قرار است با واقعیت ها رو به رو شویم حتی اگر اندکی تلخ باشند، تا بتوانیم با شناخت و تسلط بر آنها، این حقایق را به سمت نتایجی مثبت هدایت کنیم.

همانطور که می دانید، هر کسب و کاری سختی کارِ خود را دارد و کارِ اینترنتی نیز از این قاعده و قانون مستثنی نیست. هم نیاز به تلاش دارد تا نظر مشتریان به سمت کیفیت کالا یا خدمات شما جلب شود و هم نیاز به زمان است تا برندینگ صورت گیرد. اما به نسبت کسب و کار های سنتی با سرعت بسیار بیشتری می توان رشد کرد و همچنین با سرمایه کمتری راه اندازی می شود، ولی به هیچ عنوان به شعار های تبلیغاتی که می گویند یک ماهه توسط کار اینترنتی میلیونر شوید توجهی نداشته باشید. درصورتی که به این شعارها باور پیدا کنید و سپس کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید، قطعا شکست خواهید خورد. برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی و رسیدن به درآمد، در صورتی که بر دانش اولیه بازاریابی اینترنتی مسلط هستید، حداقل بازه ای شش ماهه را در نظر بگیرید. در ادامه پنج نکنه اساسی را به شما معرفی می کنیم که با رعایت آنها می توانید از طریق آنها در اینترنت به درآمد برسید.

پیشنهاد می کنیم پادکست 9 دلیل قانع کننده برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را گوش کنید.

آموزش موفقیت در کسب و کار اینترنتی

5 نکته کلیدی برای کسب موفقیت در کسب و کار اینترنتی

1- ایده یابی کنید

بسیاری از افراد تصور می کنند که صرفا راه اندازی یک سایت و درج مطلب در آن کافی است، اما مدتی نمی گذرد که نا امیدانه شغل اینترنتی خود را کنار می گذارند. اما دلیل این اتفاق چیست؟

چنانچه بصورت دقیق بررسی کنیم، متوجه می شویم، این دسته از افراد بدون هیچگونه برنامه ریزی و تفکری درمورد کسب و کاری که میخواهند راه اندازی کنند و به قول معروف بر اساس جو، اقدام به راه اندازی یک وب سایت می کنند و در نهایت بدون کسب نتیجه مطلوب وب سایت خود را رها می کنند. در این مورد بهتر است مثالی را عنوان کنیم تا اهمیت موضوع را بیشتر درک کنید.

فرض کنید فردی با بررسی انجمن ها متوجه می شود که سایت های دانلود در ایران بیش از 100 میلیون در ماه درآمد دارند، سپس بدون اینکه فرد با متخصص کسب و کار اینترنتی مشورت کند و یا تحقیق بیشتری در این خصوص انجام دهد، بدون آگاهی هزینه بسیاری را صرف راه اندازی سایت دانلود می کند. یک سال می گذرد و این فرد همچنان مشغول تبلیغات و تلاش است تا به درآمد 100 میلیونی در ماه برسد که نمی رسد! 100 میلیون که بماند، درآمدی معادل 1 میلیون تومان در ماه و جبران هزینه‌هایی که تاکنون انجام داده است را هم نمی تواند کسب کند.

دلیلش عدم موفقیت فرد، این است که برای راه اندازی سایت اولا به تخصص خود توجهی نکرده است و دوما به دنبال ایده مناسبی نبوده است و کاری را شروع کرده است که به معنای تمام اشباع شده است. جدا از اشباع شدن سایت های بسیار بزرگی در این زمینه وجود دارند که بیش از 10 سال است مشغول به فعالیت هستند و مردم بدون جستجو در گوگل، برای دانلود وارد آدرس این سایت ها می شوند. بعنوان مثال پی 30 دانلود یا سافت 98، سایت هایی هستند که سالیان سال است با تمام قدرت در حال پیشرفت هستند و طبیعی است اگر بنده امروز نسبت به راه اندازی سایت دانلود اقدامی انجام دهم، باتوجه به اینکه به علم سئو و دیجیتال مارکتینگ و طراحی وب تسلط دارم، باز هم موفق نخواهم شد! یا موفقیت در این زمینه آنقدر برای هزینه‌بر، زمانبر و دشوار خواهد بود که عملا بهتر است به سراغ آن نروم، چراکه راه های بسیار بهتری برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد.

اصلا هدف این نیست که به شما بگوییم به دنبال ایده‌ای فوق العاده خاص و ناب باشید که تاکنون هیچ جا اجرا نشده است، بلکه باید به دنبال ایده‌های دارای پتانسیل و کمتر اشباع شده باشید تا بتوانید نسبت به زحمتی که می کشید، کسب درآمد کنید. بعنوان مثال اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید، می توانید یک سایت آموزش زبان انگلیسی و یا قبول ترجمه راه اندازی کنید که بدون تردید این سایت به سرعت به درآمد میلیونی خواهد رسید، اگر بر اساس قدم های بعدی که در این پست آموزشی به شما می گوییم پیش بروید. راه اندازی سایت آموزش زبان، کارِ جدیدی نیست، اما پتانسیلِ بسیار خوبی دارد و تعداد سایت های فعال در این زمینه بسیار کم است.

2- همان ابتدا سایتی با زیر ساخت فوق العاده راه اندازی کنید

همانگونه که یک خانه نیاز به فونداسیون قوی دارد تا همواره پایدا باشد، یک سایت نیز برای سرویس دهی مطلوب نیاز است از همان ابتدا بصورت اصولی ایجاد شود.

ایجاد سایتی با زیرساخت مناسب از دو جهت دارای اهمیت است. اول از نگاه موتورهای جستجو و سئو سایت است که ضروری است تا سیستم سایت، سیستمی بر مبنای سئو باشد، در صورتی که غیر از این باشد، نباید انتظار چندانی نسبت به جذب بازدید از موتورهای جستجو داشته باشید. دوم نیز، بحث کاربر است. کاربران اگر با سایتی رو به رو شوند که سرعت کندی داشته باشد، بدون شک به سرعت آن را ترک می کنند و یا اگر ظاهر سایتتان مناسب نباشد، نباید امیدی به افزایش نرخ فروش داشته باشید.

برای اینکه بصورت رایگان یک سایت با زیر ساخت حرفه ای داشته باشید، پیشنهاد می کنیم از وردپرس بعنوان سیستم مدیریت محتوا سایت استفاده کنید. توضیحات بیشتر در این رابطه را می توانید در داخل پادکست گوش کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقالات آموزشی در رابطه با سئو سایت را نیز مطالعه کنید.

3- محصولات و خدماتی عالی ارائه دهید

روی این مورد تعصب خاصی داریم و تاکید می کنیم چنانچه می خواهید کسب و کاری دائمی برای خود در اینترنت راه اندازی کنید، فیلتر های کیفی مختلفی را برای محصولات و خدماتتان در نظر بگیرید. چراکه اگر کیفیت محصولات و خدماتتان عالی نباشد، نباید امیدِ چندانی به برندینگ داشته باشید. در صورتی بعنوان یک برند محبوب در بین مخاطبان‌تان جا باز می کنید که به کیفیت فوق العاده کارتان ایمان بیاورند. درصورتی که محصولاتتان کیفیت عالی نداشته باشد، هرچه بیشتر رشد کنید، با سرعت سریعتری به سقوط نزدیک خواهید شد و همواره خطر افت دائمی شما را تحدید خواهد کرد.

اگر محصولاتی دارید که بصورت فیزیکی نسبت به ارسال آنها اقدام می کنید، جدا از کیفیت محصول به بسته بندی و سرعت ارسال نیز بها دهید. اگر محصولات آموزشی و ویدیویی دارید، حتما سعی کنید از بهترین مدرسان برای تدریس استفاده کنید. اگر خدمات برنامه نویسی سایت ارائه می دهید، به قولی که به مشتری می دهید پای‌بند باشید. نکات ریز و درشت بسیاری وجود دارد که در پادکست آموزشی به آنها اشاره کرده‌ایم.

پیشنهاد می‌کنیم پادکست 9 روش حرفه‌ای کسب درآمد از سایت را گوش کنید.

4- یادگیری تکنیک های بازاریابی اینترنتی

موفقیت فروشگاه‌ها و سایت‌های اینترنتی در این نقطه شکل میگیرد. حتی آن دسته از سایت‌هایی که بوجود می‌آیند تا بارشان را در مدت کوتاهی ببندند و بروند! همگی در این مرحله است که می توانند از کسب و کار اینترنتی ثروتمند شوند یا خیر.

شما باید بر تکنیک های دیجیتال مارکتینگ تسلط کاملی پیدا کنید تا بتوانید برای محصولات و خدمات خود بازاریابی کنید. حتی اگر بهترین محصولات را داشته باشید و بهترین خدمات را ارائه دهید، اما قادر نباشید آنها را به تعداد زیادی از افراد نمایش دهید، هیچ وقت موفق نخواهید شد. حضور بازدیدکنندگان زیاد در سایت است که باعث فروش بیشتر محصولات می شود و جذب این بازدید کنندگان کار آسانی نیست، مگر آنکه بر اصول دیجیتال مارکتینگ مسلط باشید.

دیجیتال مارکتینگ شامل زیر مجموعه بسیار گسترده‌ای منجله بازاریابی ایمیلی، بازاریابی ویدیویی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی محتوا، سئو و غیره می باشد که هر کدام به خودی خود دنیایی است. اما همانگونه که در پادکست صوتی مرتبط با این مطلب اشاره کردیم، به کمک بازاریابی ایمیلی یا ایمیلی مارکتینگ در یک شب می توانید فروش خود را چندین برابر افزایش دهید. بعنوان مثال اگر بصورت عادی 1 میلیون در روز فروش دارید، به کمک بازاریابی ایمیلی در همان شب می توانید 10 میلیون فروش داشته باشید. این بستگی دارد که چه لیست ایمیلی دارید و چگونه آن را تهیه کرده اید.

برای یادگیری تکنیک های دیجیتال مارکتینگ، پیشنهاد می کنیم کتاب صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ تالیف سعید حکیمی نیا و فروغ شریعتمداری را مطالعه کنید.

5- پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته!

با رونق یافتن کسب و کارها در دهکده مجازی، ماهیت تجارت متفاوت شد، در نتیجه بسیار طبیعی است که شیوه ارائه خدمات و نحوه آن نیز دگرگون شود. در گذشته اگر پشتیبانی به 8 ساعت کاری محدود می شد، امروزه برای موفقیت در تجارت لازم است تا 24 ساعته در تمامِ روز های سال خدمات پشتیبانی مطلوبی را ارائه دهید. بعنوان نمونه کافی است به خدمات پاسخگویی سایت‌های بزرگی مانند دیجی کالا نگاه کنید که جز در موارد بسیار محدودی، در کلیه روز های سال، حتی عید نوروز، پاسخگوی مشتریان خود می باشند. در رابطه با اینکه چرا پشتیبانی مشتریان ضروری است، بصورت کامل در پادکست توضیحاتی ارائه شده است. از شما دعوت می‌کنیم این پادکست صوتی را گوش کنید.

 

همچنین از طریق لینک زیر می توانید این پادکست صوتی را دانلود کنید:
حجم: 22 مگابایت

این مطلب مورد پسند شما بود؟

با کلیک روی ستاره‌های زیر به آن امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازها: 1

تاکنون امتیازی برای این مطلب ثبت نشده است، می‌توانید اولین نفر باشید!

تومان130,000
شگفتانه

آموزش دیجیتال مارکتینگ (رشد کسب و کار)

آموزش صفر تا صد سئو – دوره «دکترای سئو»

تومان449,000
شگفتانه
تومان197,000

کتاب های تجارت الکترونیک

کتاب صفر تا صد سئو در وردپرس

تومان70,000

2 دیدگاه برای “پادکست 5 نکته کلیدی برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.