ضعیفبد نیستمتوسطخوبعالی (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

بهترین سلفی ها را با این اپلیکیشن بگیرید!

به نام خالق زیبایی

«سلفی» یا خویش انداز، که امروزه همه کاربران گوشی های هوشمند با آن آشنا هستند و دست کم یکبار تجربه گرفتن آن را دارند، به یکی از محبوب ترین شیوه های عکاسی معمول تبدیل شده است. دانشمندان کامپیوتر در دانشگاه واترلو کانادا، اپلیکیشنی برای گوشی های هوشمند طراحی کردند که به افراد کمک می کند تا سلفی های زیبا و هنرمندانه بگیرند.
در طراحی این اپلیکیشن از الگوریتمی استفاده شده که فرد را به موقعیتی هدایت می کند که بهترین سلفی ممکن گرفته شود.

 

 

دان وُگل، Dan Vogel، استاد دانشگاه واترلو می گوید: « اخیرا سلفی به یکی از رایج ترین راه ها برای اینکه افراد خودشان و تجربیاتشان را ابراز کنند، تبدیل شده است. نکته اینجاست که تمام این سلفی ها به یک صورت گرفته نمی شوند. حال بر خلاف سایر اپلیکیشن ها که بعد از اینکه شما عکس را گرفتید آن را بهتر می کنند، این سیستم فرد را هدایت می کند و او یاد می گیرد که چرا و چطور عکس بهتری گرفته شود.»

در توسعه این الگوریتم، وگل و کیفان لی، Qifan Li، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه واترلو، اسکن های سه بعدی دیجیتال از چهره میانگین افراد جامعه خریداری کردند و هزاران «سلفی مجازی» از آن تهیه کردند. گرفتن این سلفی ها را با نوشتن کدی که دوربین یک گوشی هوشمند را کنترل می کرد و همینطور استفاده از نورپردازی کامپیوتری انجام دادند. نورپردازی ایجاد شده با کامپیوتر به آن ها اجازه می داد حالت های مختلف از جمله جهت نور، موقعیت چهره و اندازه چهره را کاوش کنند.
سپس این پژوهشگران با استفاده از سرویس crowdsourcing آنلاین، از تعداد زیادی از مردم در مورد اینکه کدام سلفی احساس بهتری می دهد نظرسنجی کردند. پس از آن الگوهایی را که رای آورده بودند بصورت ریاضیاتی مدل سازی کردند. به اینصورت الگوریتمی را توسعه دادند که به افراد در گرفتن بهترین سلفی کمک کند.
بعد از آن از در یک آزمایش واقعی از افراد خواسته شد تا سلفی هایی با استفاده از دوربین استاندارد گوشی و همچنین با استفاده از اپلیکیشنی که به این الگوریتم مجهز شده بود بگیرند. بر اساس یک رای گیری که بیشتر بصورت آنلاین انجام شد، متوجه شدند که با استفاده از این اپ، سلفی ها 26 درصد بهتر شده اند.

همچنین بخوانید:  بازی Total War : Rome 2

وُگل در این باره گفت: «این تنها نقطه شروع برای چیزی است که واقعا امکان پذیر است، ما می توانیم متغیرها را افزایش دهیم تا جنبه های دیگری از جمله مدل مو، حالت خنده و لباسی که پوشیده اید را شامل شود»

وگل و لی، اخیرا کارشان را در ادینبورگ اسکاتلند، در کنفرانس ACM 2017 طراحی سیستم های تعاملی، ارائه داده اند.

برای مشاهده طرز کار این اپ می توانید لینک زیر را مشاهده نمایید:

https://www.youtube.com/watch?v=n-hQk8j4rxY&feature=youtu.be

مطلب پیشنهادی

google find my device|ردیابی گوشی موبایل

گوشی گمشده ات را با گوگل پیدا کن!

به نام خالق جاودان بی شک گوگل غول دنیای فناوری می باشد که در زمینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *