ضعیفبد نیستمتوسطخوبعالی (7 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

دانلود آموزش صوتی سئو – افزایش ورودی از موتور های جستجوگر

به نام خالق عشق، خداوند مهربان

از آنجایی که دانستن بحث سئو و داشتن دانش آن برای یک مدیر سایت بسیار هائز اهمیت می باشد، بنده اخیرا شروع به نوشتن کتابی در این زمینه کرده ام که در این کتاب شما با یک سری مفاهیم تئوری سرکار نخواهید داشت، بلکه حاصل تجربیات عملی چندین ساله من را یکجا بعنوان یک گنجینه سئو در دست خواهید داشت. آزمون و خطاهایی که انجام داده ام، مطالعاتی که داشته ام و تجربیاتی که کاملا برای خودم در زمینه سئو جواب داده است را نوشته ام و هدفم این است که به زبان ساده به شما بگویم سئو آنقدر که فکر میکنید سخت نیست، نیازی به برنامه نویسی ندارد و نیازی نیست که پول های بسیار زیادی را به شرکت ها بدهید تا سایتتان را سئو کنند! این ها برای من معنا ندارد. بنظر من تنها کسی که قادر به سئو سایتتان است خودتان هستید که بهترین سئو را می توانید برای سایتتان انجام دهید.

آموزش جامع سئو | SEO Training
آموزش جامع سئو | SEO Training

از آنجایی که این کتاب را هنوز به اتمام نرسانده ام و مدتی طول خواهد کشید، سپس PDF آن و فیلم جامع آموزش سئو را نیز بر اساس آن خواهم ساخت، تصمیم گرفتم زودتر برای دوستانی که علاقه مند هستند بصورت صوتی طبق سرفصل های کتابم آموزش دهم و تمامی مطالب را در قالب یک فایل صوتی کم حجم به علاقه مندان منتقل کنم و اینگونه یک روشی جدید ارائه آموزش نیز از این پس خواهیم داشت، روش صوتی، که برای دوستانی که وقت خواندن کتاب یا مشاهده فیلم آموزشی را ندارند بسیار کاربردی خواهد بود چراکه قبل از خواب میتوانید فایل صوتی را در گوشی تان بریزید و گوش کنید و یا هنگام رانندگی به آن گوش دهید و هیچ از وقتتان تلف نشود در عوض با میهن لرن بهترین آموزش ها را فرا بگیرید.

در ادامه قسمتی از مقدمه این کتاب را خواهم آورد تا شما با سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو آشنا شوید، سپس به معرفی سرفصل ها خواهم پرداخت و بعد می توانید بطور رایگان فایل صوتی را دانلود کنید و استاد ماهری در زمینه سئو برای سایتتان شوید و از تجربیات ارزشمند و چندین ساله من استفاده کنید.

سئو چیست؟

SEO مخفف Search Engine Optimization می باشد. یعنی بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو می باشد.

به زبان ساده تر اگر صاحب یک وب سایت می باشید و دوست دارید که بازدید کننده های زیادی را از بزرگترین منبع ترافیکی، یعنی موتور های جستجو مثل گوگل و غیره جذب کنید باید روی بحث سئو برای وب سایت خود کار کنید.

و این افزایش بازدید کننده به کمک روش هایی که در سئو ارائه می شود چه مزایایی دارد، قبل از اینکه این بحث را باز کنیم بهتر است منابعی که از آنها می توانیم ورودی به سایت خود بگیریم را نام ببریم و مزایا و معایب هر کدام را نیز بگوییم.

منابع دریافت ورودی به سایت:

 • موتور های جستجو
 • شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات در سایت های دیگر (تبلیغات بنری یا متنی و یا تبادل لینک)
 • بازدید مستقیم
همچنین بخوانید:  ویدیو مارکتینگ چه تاثیری بر سئو دارد؟

این 4 دسته ای بود که من می شناسم و روی آنها کار کرده ام.

مزیت روش اول این را در پایین بطور مفصل بحث می کنیم، اما دو روش دیگر، روش دوم یا شبکه های اجتماعی بسیار موثر و کاربردی می باشد و خود بحث مفصلی دارد که در ادامه این آموزش و همچنین یک آموزش جداگانه و جامع به آن خواهیم پرداخت چراکه بحث شبکه های اجتماعی در سئو بسیار پر رنگ می باشد و اما درخصوص روش سوم که تبلیغات در سایت های دیگر می باشد روش پر هزینه ای می باشد که ما به ازای هر ماه تبلیغ در دیگر سایت های باید مبلغی را به پردازیم و آیا کاربر کلیک بکند یا خیر بسته به پارامتر های مختلفی دارد مثل جذابیت تبلیغات و غیره، و آیا پس از ورود به سایت آنطور که هنگام ورود از طریق موتور های جستجو اطمینان می کند، اطمینان بکند یا خیر که مشخص است آن اعتماد و اطمینان را نخواهد داشت. همچنین یکی از دلایلی که ما در دیگر سایت ها تبلیغ می دهیم ایجاد بک لینک می باشد که جلوتر بحث خواهد شد، اما برخی وب سایت ها می توانند لینک ما را بصورت nofollow بدهند تا دیگر بک لینک حساب نشود و تعداد بازدیدی که میگیریم تنها مزیت ما باشد. پس متوجه شدید که روش بسیار پر هزینه ای می باشد و درصد رشد سایت ما بسیار کم است.

روش چهارم نیز درصد بسیار کمی می توان روی آن حساب کرد، بازدید کنندگان مستقیم، افرادی که با تبلیغات دهان به دهان، با تبلیغات در روزنامه ها و مجلات به وب سایت ما می آیند که دیگر به سئو ارتباطی ندارد و روشی است بسیار زمان بر و پر هزینه برای جذب مخاطب، در واقع در اینجا این کیفیت کار ما در زمینه فعالیت ما می باشد که باعث می شود کاربران به پسندند و به یکدیگر معرفی کنند و سپس مستقیما ادرس سایت ما را تایپ کرده و به ان وارد شوند.

حال به مهمترین روش، یعنی روش اول می پردازیم که بازدید کنندگانی که بواسطه موتور های جستجو به سایت ما وارد می شوند چه مزیت هایی را برایمان دارند. بزرگترین و اولین ویژگی این است که موتور های جسجتو در اینترنت بیشترین بازدید کننده را دارند و بخش اعظم کاربرانی که به سایت ها هدایت می شوند از طریق موتور های جستجو مانند گوگل، یاهو، بینگ و.. می باشد، همچنین کاربران به موتور های جستجو اطمینان دارند و می دانند که وقتی واژه ای را جستجو می کنند و سایت هایی را که در صفحه اول نتایج جستجو می بینند جزو برترین وب سایت ها در آن زمینه می باشند که می توان به محتوای آنها اطمینان کرد و اگر سایت شما جزو رتبه های اول باشد مطمئن باشید که این کاربران جزو بازدید کنندگان دائمی و مستقیم شما خواهند شد یعنی دیگر بدون جستجو در گوگل مستقیم آدرس وب سایت شما را تایپ خواهند کرد و وارد سایت شما خواهند شد و از مطالب و خصوصا محصولات شما که موجب کسب درآمدتان خواهد شد استقبال خواهند کرد. هدف اصلی ما از سئو وب سایت همین است که بازدید کنندگان بسیاری را از طریق موتور های جستجو به سمت خود جذب کنیم.

همچنین بخوانید:  معرفی الگوریتم پنگوئن گوگل (Google Penguin Algorithm)

مطالب آموزشی را بصورت گام به گام طراحی کرده ام و می توان این لقب را به آموزش داد “آموزش سئو برای مدیران پر مشغله در 13 گام، 13 ساعت تا درجه استادی سئو“.

این تضمین را می کنم که اگر روی گام یک ساعت خوب وقت بگذارید به خوبی آنرا درک خواهید کرد و به شیوه صحیح قادر خواهید بود آن را برای سایت خودتان اجرایی کنید و در عرض چند ماه نتایج شگفت انگیزی را روی وب سایتتان مشاهده کنید.

اولین گام به سوی بهترین نتیجه در سئو: تولید محتوای مناسب

دومین گام به سوی بهترین نتیجه در سئو: انتخاب کلمات کلیدی مناسب

سومین گام به سوی بهترین نتیجه در سئو: عکس های بی نام، نباشند بهتر است!

چهارمین گام به سوی بهترین نتیجه در سئو: لینک ها با ارزش هستند، به لینک سازی اهمیت دهید (لینک سازی داخلی و خارجی یا بک لینک)

پنجمین گام به سوی بهترین نتیجه در سئو: انتخاب عنوان مناسب برای پست ها

ششمین گام به سوی بهترین نتیجه در سئو: ساختار لینک درست برای پست ها و سایر شاخه های سایت

هفتمین گام به سوی بهترین نتیجه در سئو: ایجاد نقشه سایت (Sitemap) و فید خبرخوان RSS

هشتمین گام به سوی بهترین نتیجه در سئو: استفاده از ابزار های گوگل (گوگل آنالیز و گوگل وب مستر تولز)

نهمین گام به سوی بهترین نتیجه در سئو: با ساختاری صحیح (سایت های فلش دشمن سئو) پایدار باشید (عنوان و قالب سایت مدام نیاز به تغییر ندارد!)

دهمین گام به سوی بهترین نتیجه در سئو: سئو دوست شبکه های اجتماعی

یازدهمین گام به سوی بهترین نتیجه در سئو: متاتگ ها و میکروفرمت ها

دوازدهمین گام به سوی بهترین نتیجه در سئو: تبلیغ بکنید ولی ربات موتور های جستجو را برای خود نگهدارید با rel=”nofollow” !

سیزدهمین گام به سوی بهترین نتیجه در سئو: میزبانی قوی برای سایتتان انتخاب کنید، همچنین نگران تغییر الگوریتم ها نباشید، شما خوب باشید کاربران و موتور های جستجو ولتان نمی کنند!

چهاردهمین گام به سوی بهترین نتیجه در سئو: بررسی الگوریتم های جدید گوگل.

در واقع با رعایت این نکات و قوانین است که الگوریتم های گوگل شما را تایید خواهند کرد و گوگل به شما اهمیت خواهد داد. این برای سایر موتور های جستجوگر نیز صدق خواهد کرد.

دانلود | Download

دانلود رایگان فایل صوتی آموزش

زمان: 1 ساعت / حجم: 67 مگابایت / فرمت: MP3

بزودی فیلم آموزشی و کتاب الکترونیکی آموزش جامع سئو تا درجه استادی.

راستی! بعد از فراگیری این آموزش که استاد سئو شدید حتما این پست ما را برای نمونه بررسی کنید ببینید آیا استاندارد سئو را رعایت کرده ایم؟!

جهت دانلود آموزش های بیشتر اینجا کلیک کنید.

درباره ی میهن لرن

متخصص شبکه‌های کامپیوتری، دیجیتال مارکتینگ، سئو، وردپرس و فریم ورک‌‌های تحت وب مانند لاراول.

مطلب پیشنهادی

آموزش سئو سریع سایت

2 روش فوق سریع برای سئو و افزایش رتبه در گوگل

به نام خداوند بخشنده مهربان فضای کسب و کار آنلاین هم‌اکنون در عصر پر رقابتی …

15 دیدگاه

 1. آقا این آموزش پس کی میاد؟

 2. با سلام
  بنده دو سوال در زمینه بهینه سازی دارم:
  1- آیا افزونه ای هست که قبل از انتشار اخبار وضعیت چگالی کلمات و به صورت کلی بهینه بودن مطلب رو چک کنه تا ما اصلاح کنیم؟
  2-کدام یک از روش های زیر برای نوشتن توضیحات برای بهینه سازی بهتر است، به عنوان مثال، عنوان خبر صادرات انواع خشکبار ایران: روش الف(روش شما): صادارت خشکبار,صادرات انواع خشکبار و…. و روش ب (روش خودم) نوشتن یک متن که تمام کلمات کلیدی را داشته باشد مانند (صادرات خشکبار ایران می تواند در انواع مختلف برای بازار جهانی صورت گیرد)

 3. وبلاگ ها چند درصد روی سئو تاثیر داره ؟

 4. کوتاه کننده لینک

  ممنونم خیلی عالی بود با سپاس

 5. با سلام و تشکر از مطلب خوبتون

  یک سوال داشتم اگه با تگ اسکریپت , اسکریپتی از سایت دیگری اجرا کنیم ایا لینک خارجی حساب می شه. برای جلوگیری از ان چه کار کنیم؟

  • با عرض سلام
   وقت بخیر
   سوال جالبی پرسیدید، قطعا follow هستند ولی بنظرم با شیوه هایی میشه nofollow کرد، که فکر کنم باید بحث قرار گذاری html در جاوا رو دنبال کنیم.

 6. با سلام وتشکر از مطلب خوبتون یک سوال داشتم ایا تگ اسکریپت به یک سایت دیگر هم لینک خارجی حساب می شه؟ اگر اینطور چطوری از آن جلوگیری کنیم؟؟؟؟؟

 7. نیازمندی های شهری

  ممنون از آموزش خوبتون.
  به دوستان کتاب (pdf) آقای رودکی رو پیشنهاد میکنم.

 8. اموزشات عاالیه
  دمت گرم

 9. تصویریش کی میاد پس

 10. یک مقاله خوب و نسبتا جدید در بین مقاله های فارسی زبان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *