معرفی کتاب «صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ»

کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ

به نام آفریننده عشق

امروز با پستی هیجان انگیز همراهتان خواهیم بود. در این مطلب به معرفی کتاب «صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ» که اولین کتاب جامع آموزش دیجیتال مارکتینگ در ایران می باشد، می پردازیم.

از آنجایی که فضای کسب و کارهای اینترنتی به سرعت در کشورمان رو به رشد است، دیجیتال مارکتینگ روز به روز نقشه برجسته تری به خود گرفته و افرادی تاجرانِ موفقِ چند سال دیگر خواهند بود که در این برهه از زمان به بهترین شکل از فرصت های طلایی موجود در دهکده جهانی بهره ببرند. در ادامه به توضیح مختصری در خصوص دیجیتال مارکتینگ خواهیم پرداخت و سپس شما را بیشتر با این کتاب آشنا می کنیم.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

فضای مجازی پر است از سایت ها و کسب و کارهایی که میخواهد دیده شوند و فروش محصولات و خدمات شان را افزایش دهند. طبعا در این فضای رقابتی، دیده شدن کمی دشوار است، مگر اینکه بدانید از چه روش و ابزاری، در کجا استفاده کنید که قطعا یک مدیر هوشمند به سراغ یادگیری تکنیک های بازاریابی دیجیتال می رود. در حقیقت دیجیتال مارکتینگ شامل مجموعه از ابزار و روش هاست که به شما کمک می کند در یک فرایند طبیعی بازاریابی بعنوان یک برند شناخته شوید.

ایمیل مارکتینگ، سئو، بازاریابی محتوا، بازاریابی شبکه های اجتماعی، ویدیو مارکتینگ و غیره، همه و همه جزئی از دیجیتال مارکتینگ بوده که با بکارگیری این تکنیک ها هرچه بیشتر، می توانید در تجارت الکترونیک موفق شوید.

سئو و دیجیتال مارکتینگ

انواع روش های دیجیتال مارکتینگ

قصد داریم به تعدادی از روش‌های دیجیتال مارکتینگ اشاره کنیم با این هدف که ذهنیت مناسبی در شما شکل بگیرد و بدانید که دیجیتال مارکتینگ صرفا یک ابزار یا یک راهکار نیست و شامل چندین و چند راهکار و روش مختلف است که شاید روز به روز به آن افزوده شود. اینکه می‌گوییم شاید روز به روز روش‌هایی به آن افزوده شود به این دلیل است که اگر چندین سال پیش قصد داشتید بازدیدکننده جذب کنید، به سراغ شبکه‌های اجتماعی نمی‌رفتید، در آن زمان این شبکه‌ها رونق امروز را نداشتند و گرایش کاربران وب بیشتر سمت وب‌سایت‌ها بود تا شبکه‌های اجتماعی. اما امروزه تقریبا هر فردی در هر قشری از جامعه، کاربر یک شبکه اجتماعی است. به هر حال اگر رشته تحصیلی شما کامپیوتر است و یا علاقه‌مند به فعالیت در هر یک از شاخه‌های این رشته هستید، باید بدانید که نیاز به به‌روزرسانی در این شاخه بسیار زیاد و محسوس است. هر چند مفاهیم پایه‌ای همواره ثابت می‌مانند.

 • سئو (SEO):

  سئو را می‌توان جادو و قلب تپنده دیجیتال مارکتینگ دانست. زمانی که هیچ‌کدام از ابزار موجود نبودند، موتورهای جستجوگر فعالانه حضور داشتند و سئو که به معنای بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو است نقش مهمی در موفقیت سایت‌ها داشت. سئو در واقع قدم نخست در نقشه موفقیت شما در تجارت الکترونیک است و به‌صورت ریشه‌ای باید در سایت شما رعایت شود تا بتوانید پلکانی رشد کنید و با اتکا به تلاش خود و بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای بازدیدکننده‌های هدفمند را جذب نمایید.

 • بازاریابی محتوا:

  بیل گیتس می‌گوید «محتوا پادشاه است» بازاریابی محتوا یعنی تولید محتوای تخصصی در راستای محصولات و خدمات تا به واسطه آن، مردم به مشتریانی تبدیل شوند که به شما اعتماد فراوانی دارند. چرا که از محتوایی که به آن‌ها ارائه داده‌اید به تخصصتان پی می‌برند. مهم‌ترین مزیت بازاریابی محتوا، هدفمند بودن آن است. اگر به‌عنوان مثال زمینه کاری شما طراحی وب باشد و با انجام تبلیغات، کاربرانی جذب کنید که در زمینه مورد علاقه آنها کشاورزی می باشد، هیچ کار مفیدی انجام نداده‌اید. بازاریابی محتوا دقیقا راه‌حل این مشکل است. ارتباط بازاریابی محتوا و سئو بسیار نزدیک است.

 • بازاریابی ایمیلی:

  یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال ماندگارترین ابزار دیجیتال مارکتینگ بازاریابی ایمیلی است. بدون شک همگی با آن آشنا هستید، چرا که اینباکسی نیست که در آن ایمیل پیشنهاد محصول نباشد. اما نکته‌ای وجود دارد که باید در مورد آن شفاف‌سازی شود. برخی افراد فکر می‌کنند دوران ایمیل مارکتینگ به پایان رسیده، اما این‌طور نیست. ایمیل همیشه بوده و خواهد بود، برخلاف هر شبکه اجتماعی که امروز محبوب است و فردا شاید بنا به هر دلیلی در کشور ما با عدم محبوبیت مواجه شود. اگر به صندوق ورودی ایمیل خود نگاه کنید، ایمیل‌های تبلیغاتی سایت‌های بزرگی همچون دیجی کالا را مشاهده خواهید کرد و احتمالا بارها ترغیب شده و بر همین اساس خرید خود را انجام داده‌اید. اگر شیوه صحیح بازاریابی ایمیلی را بلد باشید، هم یک روش رایگان برای دیده شدن بیشتر در اختیار دارید و هم می‌توانید در بازه بسیار کوتاه فروش‌های عالی داشته باشید. اما باید بدانید چگونه اعضای هدفمند جذب کنید، حتی اگر با این روش هزار نفر عضو هدفمند بگیرید بسیار سودمندتر است نسبت به حالتی که مبلغی را به وب‌سایت‌های تبلیغاتی بپردازید تا تبلیغ شما را به چند میلیون نفر ارسال می‌کنند! در این نوع از مارکتینگ باید دوست مخاطبین خود باشید و ارسال ایمیل را به حالت آزاردهنده ای انجام ندهید. چرا که همه ما از ایمیل استفاده می‌کنیم و می‌دانیم که مزاحمت از طریق ایمیل یا همان اسپم چقدر آزاردهنده است. پس آنچه برای خود نمی‌پسندیم، برای دیگران هم نباید بپسندیم!

 • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی:

  نسل امروز وب را می‌توان به نام شبکه‌های اجتماعی نام‌گذاری نمود. چراکه به‌ندرت شخصی پیدا می‌شود که در هیچ یک از شبکه‌های اجتماعی مطرح عضویت نداشته باشد. تقریبا اغلب مردم دارای گوشی هوشمند هستند. گسترش و نفوذ این‌گونه دیوایس‌ها باعث هر چه قدرتمندتر شدن تجارت الکترونیک شده است. در دل هر وسیله هوشمند اعم از تبلت، موبایل و غیره یک اپلیکیشن شبکه اجتماعی جای دارد. این‌گونه می‌توان به نقش موثر شبکه‌های اجتماعی در عصر دیجیتال پی برد. کافی است یک محتوای ویروسی و جذاب تولید کنید، حتی یک روز نیز زمان نمی‌برد که در بین هزاران نفر دست به دست چرخیده و منجر به تبلیغات فراوانی می شود. این روزها حتی کسب‌وکارهایی را مشاهده می‌کنیم که سایت ندارند و مستقیما در بستر شبکه اجتماعی به‌صورت رایگان تجارت خود را راه انداخته و مشغول فروش‌های میلیونی هستند. البته صِرفِ اتکا به شبکه‌های اجتماعی کاری بسیار اشتباه است. هیچ شبکه اجتماعی نبوده که همواره دوام داشته باشد در حالی که یک سایت متعلق به شما در صورت پشتیبانی و رسیدگی مناسب همواره پایدار و برقرار خواهد داشت.

 • بازاریابی ویدیویی:

  در کنار سایر روش‌های بازاریابی دیجیتال، این نوع بازاریابی را نیز نباید دست کم گرفت. چرا که اگر بررسی کنید به قدرتمندی بسیار بالای شبکه‌های اجتماعی ویدیویی که این روزها تقریبا نقش تلویزیون اینترنتی دارند پی خواهید برد. به‌عنوان مثال خودتان روزانه چقدر به مشاهده فیلم‌های موجود در سایت آپارات می‌پردازید یا چقدر از یوتیوب به‌عنوان یک مرجع بروز در بحث انواع فیلم‌ها مثل سرگرمی، آموزشی، خبری و غیره استفاده می‌کنید. حتی گفته می‌شود به‌زودی آپارات جایگزین تلویزیون خواهد شد! البته بازاریابی ویدیویی زمانی حداکثر نقش خود را ایفا می‌کند که فیلم‌های تبلیغاتی عالی تهیه کنید. این روش را ما در سایت میهن لرن به‌صورت گسترده انجام داده و بازخورد بسیار مناسبی را دریافت نمودیم. ویدیو های شما باید آن‌قدر پرمحتوا و جذاب باشند که مانند یک ویروس در بین مخاطبان ترویج یابند. تمرکز روی شبکه‌های ویدیویی بر محبوبیت شما خواهد افزود و گزینه مناسبی در جهت برندسازی است.

 

چرا باید از بازاریابی دیجیتال استفاده کنیم؟

به این دلیل که برای تجارت الکترونیک، تنها داشتن یک سایت در اینترنت اصلا کافی نیست. گذاشتن تبلیغ در سایت‌های بزرگ نیز سود چندانی نخواهد داشت. چرا که هم بازدهی آن کوتاه‌مدت است و هم نیاز به هزینه فراوانی برای درج تبلیغات خواهد بود. بدتر آنکه اگر تبلیغات هدفمندی در کار نباشد، بازگشت سرمایه‌ای نیز درکار نخواهد بود و عملا تبلیغات شما بازدهی نخواهد داشت.

اما زمانی که تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ را فرا بگیرید و بر آن‌ها مسلط شوید، خواهید توانست بدون هزینه، بر اساس میزان تلاش خود، به درآمد هنگفتی دست یابید. ما نیز همین کار را انجام دادیم و از صفرِ مطلق شروع کردیم! اما شما این کتاب راهنما را همراه خود خواهید داشت و چندین سال تجربه را می‌توانید با یک‌بار مطالعه آن به دست آورید. پس فرصت را غنیمت شمرده و با انگیزه به مطالعه را شروع کنید. شک نداریم چنانچه بصورت عمیق و به همراه تمرین به مطالعه این کتاب بپردازید، تاجر موفقی در دهکده جهانی اینترنت خواهید بود.

 

کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ

مشخصات کتاب «صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ»

این کتاب به تالیف سعید حکیمی نیا و فروغ شریعتمداری توسط انتشارات دیباگران تهران، در شهریور ماه 1397 به چاپ رسیده است و هم اکنون بعنوان اولین کتاب تخصصی در حوزه بازاریابی دیجیتال در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

ویژگی های برجسته این کتاب:

 • جامع:

  بصورت پراکنده در کتاب های مختلف به موضوعات تجارت الکترونیک، سئو، ایمیل مارکتینگ، بازاریابی محتوا و غیره پرداخته شده است؛ اما تاکنون کتاب جامعی در زمینه بازاریابی اینترنتی منتشر نشده است. با در اختیار داشتن این کتاب، در واقع چندین کتاب را یکجا خواهید داشت و بر بازاریابی دیجیتال تسلط پیدا خواهید کرد.

 • قیمت مناسب:

  کافی است در گوگل یکی از عبارات دوره سئو یا دوره ایمیل مارکتینگ و یا حتی «دوره دیجیتال مارکتینگ» را جستجو کنید. قیمت های نجومی که برای شرکت حضوری و یا غیر حضوری در این دوره ها اخذ می شود، سر سام آور است. همان محتوا و مطالب حتی بصورت جزئی تر در این کتاب بیان شده است، بطوری که کاملا کاربردی باشد. بعلاوه ویدیو های آموزشی مکمل کتاب نیز در سایت میهن لرن قرار دارد و اکثرا بصورت رایگان ارائه می شود.

 • مشاوره اولیه:

  شاید ایرادی که به اکثر آموزش ها بتوان گرفت، این است که به گام های ابتدایی اشاره ای نمی شود و مستقیما به سراغ اصل مطلب می روند. بعنوان مثال زمانی که فردی نام سئو را شنیده و به دنبال منبع یادگیری می باشد، بهتر است قبل از شروع مباحث و مفاهیم تخصصی، اطلاعات عمومی فرد را نسبت به دانش سئو و دیگر تخصص های مرتبط ارتقا دهیم. در این کتاب علاوه بر مباحث تخصصی و پیشرفته، از اولین گام ها و دلایلی که چرا مخاطب باید بازاریابی اینترنتی را یاد بگیرد و آینده این نوع کسب کار ها چیست، توضیحات جامعی ارائه می شود و سپس مطالب کتاب بصورت روان به سمت مباحث آموزشی و تخصصی هدایت می شود.

 • آموزش راه اندازی سایت:

  به جرات می توان گفت این کتاب یک گام از آموزش دیجیتال مارکتینگ نیز فراتر رفته و به مخاطب نقشه راهی را نشان میدهد که چگونه یک سایت حرفه ای و کارآمد را بدون اینکه در برنامه نویسی و طراحی وب تخصص داشته باشد، راه اندازی کند.

 • تجربی:

  یکی از دلایلی که مخاطبان مایلند در کلاس های حضور شرکت کنند، استفاده از تجربیات اساتید می باشد و ویژگی مثبت دیگر این کتاب، این است که کاملا به تجربیات مولفین آمیخته شده و مطالبی را می آموزید که یک بار آزموده شده و نتایج کاملا مثبتی را به همراه داشته است.

 • سوالات متداول:

  علاوه بر استفاده از تجربیات در تالیف، پر تکرارترین سوالاتی که در دوران تدریس از مولفین کتاب پرسیده شده است و ممکن است پس از خواندن کتاب در ذهن مخاطب نقش ببندد، در صفحات پایانی آمده و پاسخ داده شده است.

 • تمرینات:

  برای تسلط مخاطب بر مباحث و مفاهیم ارائه شده در کتاب، انتهای فصل های مهم، تمریناتی با مفهوم کلیدی از مباحث تدریس شده تعبیه شده است تا خواننده کتاب با انجام تمرین بر موضوع تسلط یابد.

باتوجه به ویژگی های ذکر شده، میتوان دریافت که کتاب آموزش صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ، همه جانبه کاربردی و اصولی تالیف شده است و با در اختیار داشتن آن می توانید سرعت پیشرفت و موفقیتتان را در تجارت الکترونیک چندین و چند برابر کنید و از وب سایت خود درآمد زیادی را کسب کنید. کلید موفقیت در تجارت الکترونیک، اکنون در اختیار شماست.

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=”100%”]

[/box]

این مطلب مورد پسند شما بود؟

با کلیک روی ستاره‌های زیر به آن امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 4 / 5. تعداد امتیازها: 4

تاکنون امتیازی برای این مطلب ثبت نشده است، می‌توانید اولین نفر باشید!

تومان68,000

کتاب های تجارت الکترونیک

کتاب «دکترای سئو»

تومان62,000

کتاب های تجارت الکترونیک

کتاب صفر تا صد سئو در وردپرس

تومان33,000
حراج!

آموزش دیجیتال مارکتینگ (رشد کسب و کار)

آموزش صفر تا صد سئو – دوره «دکترای سئو»

تومان395,000 تومان360,000

2 دیدگاه برای “معرفی کتاب «صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ»

  • سعید گفته:

   با سلام
   وقت بخیر
   ممنون از شما سرکار خانم حوائی.
   امیدواریم که گام های میهن لرن برای موفقیت هموطنان در زمینه تجارت الکترونیک موثر واقع شود.
   با آرزوی موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *