آموزش طراحی وب – قسمت اول

به نام خدا

همانطور که پیشتر در رابطه با تولید مجموعه بزرگ و کامل آموزش طراحی وب از سطح مقدماتی تا پیشرفته را به شما قول دادیم هم اکنون با اولین قسمت این مجموعه در خدمتتان هستیم.

در آموزش های پیش و رو ما با جدیدترین زبان ها و مباحث طراحی وب آشنا خواهیم شد و به گونه ای پیش خواهیم رفت که پس از پایان آموزش بتوانیم یک وب سایت کامل را طراحی کنیم از مرحله طراحی گرافیکی تا کد نویسی و آماده سازی آن برای وب.

از آنجا که این آموزش ارتباط مستقیمی با مهندسی اینترنت دارد، در قسمت اول ما مروری بر تاریخچه وب و زبان های برنامه نویسی تحت وب خواهیم داشت و سپس اولین قدم در طراحی و ایجاد یک سایت را خواهیم برداشت یعنی طراحی مکاپ(Mockup-PSD) آن در فتوشاپ تا در قسمت های بعدی بصورت پروژه محور این طرح خود را به یک سایت تبدیل کنیم و بتوانیم از آن را روی اینترنت بارگذاری کنیم.

هم اکنون در اولین قسمت مباحث اولیه و تئوری مرتبط با وب را بررسی خواهیم کرد و سپس بصورت کاملا عملی و پروژه محور صفحه اصلی یک سایت را با فتوشاپ بطور کامل طراحی میکنیم و اماده میشویم تا به مرحله بعدی یعنی تبدیل و کدنویسی آن برای وب برویم.

و همچنین میهن لرن مفتخر است برای اولین بار با روش آموزشی جدید خود : همزمان ارائه فیلم آموزشی (ارائه مفاهیم اولیه، آموزش زبان و درس مربوطه طبق سرفصل های رسمی و کاربردی، ذکر مثال ها و سپس پس از تسلط کامل کاربر انجام گام به گام پروژه عملی و همچنین ارائه فیلم آموزشی بصورت متنی در پست و PDF) در خدمت هموطنان گرامی می باشد.

تاریخچه وب

جهان وب یا وب جهان گستر ، www(World Wide Web) در سال 1989 میلادی طرح اولیه وب امروزی توسط تیم برنرز لی، دانشمند بریتانیایی علوم رایانه مطرح شد.

تاریخچه وب | WWW
تاریخچه وب | WWW

طرح او ابتدا ایده ای بود برای سیستم ارتباطی موسسه سرن(پژوهشگاه فیزیک هسته ای)که در آنجا کار می کرد. در CERN تیم های بزرگی وجود داشت و اعضای آن بیشتر از 12 کشور بود که بیشتر آزمایش های بسیار پیچیده را انجام میدادند که سالیان سال طول میکشید. برنزلی به این موضوع پی برد که این طرح قابلیت جهانی شدن را دارد و در سال 1989 پیشنهادی را ارئه کرد که آغازی بر وب جهانی بود. یک سال بعد یعنی در سال 1990 لی همراه با رابرت کایلیائو پیشنهادی تحت عنوان “پیوند و دسترسی به اطلاعات مختلف به صورت تارنمایی از گره هایی که کاربران به دلخواه میان آنها حرکت میکنند” را ارائه دادند و در همان سال اولین وبگاه بوجود آمد و در نهایت در سال 1993 برای همه افراد بطور رایگان قابل دسترسی شد. وب توجه دیگر پژوهشگران را به خود جلب کرد و باعث شد مارک آندرسن اولین مرورگر وب به نام Mosaic را ایجاد کند که این مرورگر در سال 1993 منتشر شد.

و در اکتبر سال 1994 کنسرسیوم جهانی وب یا W3C بوجود آمد که ریاست آن بر عهده تیم برنرز لی می باشد و هم اکنون دارای 385 سازمان عضو می باشد.

کنسرسیوم جهانی وب | W3C
کنسرسیوم جهانی وب | W3C

دلیل وجودی این کنسرسیوم کسب اطمینان در مورد سازگاری و توافق میان اعضای شرکت‌های مختلف در زمینه استفاده از استانداردهای نو است. شعار آنها این است : هدایت وب به سوی کامل شدن

نسخه های مختلفی که از وب بوجود آمدند:

نسخه 1: که در آن فقط اسناد بواسطه لینک ها بهم مرتبط شده بودند.

در ابتدا داستان با شبکه‌ای از مقالات و متن‌ها شروع شد. و مطمئناً در سال ۱۹۹۸ با ارائه پیشنهاد گوگل برای الگوریتم جدید، برای سادگی و توانایی خود در جستجو در اینترنت، بهبودی و پیشرفت قابل توجهی برای وب بود. موتور جستجوی گوگل انتظارات بعدی مصرف کنندگان که به دنبال پیدا کردن اطلاعات، محصولات و سرویس‌ها و دیگر مردم بودند را بالا برد.

وب نخسه یک - web 1.0
وب نسخه یک – web 1.0

نسخه 2: در این مرحله وب به سمت پویاتر شدن پیش رفت و در واقع هر استفاده کننده خود می توانست محتویاتی را ایجاد کند.

وب نخسه 2 - web 2.0
وب نسخه 2 – web 2.0

نسخه 3: در این نسخه در واقع انقلابی رخ داد بطوری که W3C تکنولوژی های جدیدی را استاندارد سازی کرد که اینگونه همه دیوایس ها (موبایل ها، لپ تاب ها و..) می توانستند به وب متصل شوند و در واقع وب از همه جا قابل دسترس شد. و همچنین مفاهیم و استاندارد های جدیدی چون وب مفهومی، ویدئو روی وب و.. پدیدار شد.

وب نخسه 3 - Semantic Web
وب نسخه 3 – Semantic Web
وب نخسه 3 - Web 3.0
وب نسخه 3 – Web 3.0

 

سرویس دهنده وب

سرویس دهنده وب
همانطور که میدانید در اینترنت ما ساختار سرویس دهنده(سرور) و مشتری(کلاینت) را داریم و می دانیم که برنامه های تحت وب را به دو روش مختلف می توانیم بنویسم یعنی برنامه های سمت سرور (که اجرای آنها بر عهده سرور می باشد) و برنامه های سمت کاربر (اجرا و نمایش در سمت کابر توسط مرورگر) که می توان از زبان های مختلفی در هر سمت استفاده کرد، بعنوان مثال از زبان هایی که در سمت کاربر بدون نیاز به سرویس دهنده خاصی می توانند اجرا شوند می توان به HTML و CSS اشاره کرد. اما بحث سمت سرور متفاوت است و برای اجرای کد ها نیازمند به سرویس دهنده وب هستیم تا برنامه های تحت وب را اجرا کند، بگذارید اینجا کمی بیشتر درخصوص web server صحبت کنیم.
وب سرور در واقع سامانه ای است برای پاسخگویی به مرورگر وب و ارسال صفحات و اطلاعات درخواستی به مرورگر جهت نمایش به کاربر. در واقع وقتی شما ادرس یک سایت را میزنید مثلا https://www.mihanlearn.net در خواست شما از طریق پروتکل http و پورت 80 به سرور مقصد ارسال می شود و سرور به شما پاسخ میدهد ( یا مثبت یا منفی مثلا چنین صفحه ای وجود ندارد ).
بهتر است که با چند وب سرور معروف آشنا شوید:

آپاچی(Apache) :

سرویس دهنده آپاچی - apache
سرویس دهنده آپاچی – Apache

به جرات می توان گفت وب سرور آپاچی محبوبترین در نوع خود می باشد و صحت این ادعا را میتوان اینگونه تایید کرد که هم اکنون بیش از 66% وب سایت های پر ترافیک جهان روی این وب سرور میزبانی می شوند و 49% سرور های جهان از آپاچی استفاده می کنند. آپاچی از سال 1995 ایجاد شده و پشتیبانی و توسعه آن بصورت متن باز تحت حمایت بنیاد آپاچی می باشد. آپاچی را معمولا روی سرور های لینوکسی نصب و راه اندازی میکنند ولی توسط سایر سیستم عامل ها از جمله مایکروسافت نیز پشتیبانی می شود و زبان های پایتون، پرل، پی اچ پی، تی سی ال برخی از زبان های رایجی هستند که توسط آپاچی پشتیبانی می شوند.

 

IIS مایکروسافت:

این سرویس دهنده وب فقط از پلتفرم ویندوز های مایکروسافت پشتیبانی میکند چرا که سازنده این وب سرور خود مایکروسافت است. بعد از آپاچی این سرویس دهند با در اختیار داشتن آمار 36 درصدی از سرور های جهان در رتبه دوم قرار دارد.

سرویس دهنده IIS مایکروسافت
سرویس دهنده IIS مایکروسافت

سرویس دهنده های دیگری نیز وجود دارند همانند GWS گوگل یا NginX و.. ولی 2 سرویس دهنده بالا محبوبترین و پرکاربردترین ها می باشند.

 

قسمت اول، شروع طراحی قالب سایت (Mockup)
وقتی شما میخواهید یک پروژه تجاری را شروع کنید، باید بتوانید بر اساس درخواست و نظر مشتری وب سایت او را طراحی کنید و قبل از اینکه کد نویسی را شروع کنید پیشنمایش آن را آماده کنید و به مشتری تحویل دهید تا پس از تایید مشتری شروع به کد نویسی کنید و اینگونه مطمئن هستید که در پایان کار به مشکل بر نمی خورید. علاوه بر این موضوع ما برای ایجاد یک صفحه وب باید ابتدا ظاهر گرافیکی آن را در نرم افزارهایی مانند فتوشاپ طراحی کرده و سپس می توانیم آنرا تبدیل به یک صفحه وب کنیم چراکه بعضی از عناصر گرافیکی را نمی توان از طریق کدنویسی ایجاد کرد مانند یک لوگو که باید حتما در نرم افزار های گرافیکی مثل فتوشاپ ایجاد شود ولی اجزایی از صفحه مانند نوار منو، کادر ها، فوتر و.. را که در فتوشاپ طراحی میکنیم نیازی نیست که آنها را بصورت تصویری برش داده و به صفحه وب منتقل کنیم چراکه براحتی با کمی کد نویسی می توانیم انها را ایجاد کنیم و اینگونه صفحه ما خیلی سبکتر نیز می شود.
پس هم اکنون باهم میرویم تا اولین گام خود را در طراحی یک صفحه وب برداریم، در این مرحله هدف ما باید فقط طراحی صفحات زیبا و کاربرپسند برای سایت باشد و بسته به نیاز خود می توانیم بعد آن را برای هر جایی کد نویسی کنیم. هم اکنون در فتوشاپ صفحه اصلی سایت خود را طراحی میکنیم و در مراحل بعد به کمک زبان هایی که خواهیم آموخت آنرا کدنویسی و آماده برای ارسال به اینترنت و نمایش آن به مردم سراسر جهان میکنیم!
نرم افزار فتوشاپ را باز کنید و از منو File روی New کلیک کنید، در پنجره ای که باز می شود از قسمت Preset گزینه Web را انتخاب کنید تا سپس بتوانید از قسمت Size موجود در همان پنجره سایز های استاندارد وب را مشاهده کنید و ما در اینجا با سایز 768*1024 تصویر خود را ایجاد خواهیم کرد، پس این سایز را انتخاب کنید و سایر گزینه ها را در همان حالت پیش فرض قرار دهید و روی OK کلیک کنید. هم اکنون مشاهده میکنید که یک تصویر سفید رنگ و خالی ایجاد شد، این جا ذهن خلاق ما و دستان هنرمند ماست که باید تصویری زیبا نقاشی کند.
در طراحی یک صفحه وب قبل از هر چیزی باید بک گراند یا زمینه آن را مشخص کنیم، فرضا میخواهیم بک گراند ما یک رنگ یکنواخت باشد یا اینکه یک پترن(الگو) باشد و یا یک طیف رنگی(گرادیانت) که این بسته به نظر و خلاقیت شماست. ما در پروژه خود میخواهیم یک رنگ ثابت و یکنواخت داشته باشیم پس مانند تصویر زیر روی Solid Color کلیک کنید و رنگ مورد نظر خود را بدهید و یا مانند پروژه ما رنگ خاکستری کم رنگ با کد e2e2e2# را انتخاب کنید. هم اکنون با زدن دکمه OK خواهید دید که زمینه بطور کامل به آن رنگ در خواهد امد.

طراحی صفحات وب در فتوشاپ | WebDesign in Photoshop

پس بک گراند کار ما آماده شد می رویم تا از بالا طراحی خود را آغاز کنیم و به سمت پایین جز به جز صفحه خود را طراحی کنیم. همچنین به تصویر پایین دقت کنید تا متوجه شوید ساختار یک صفحه وب چگونه است.

Semantic Elements | عناصر مفهومی صفحات وب

همانطور که در شکل بالا ساختار یک صفحه وب را مشاهده میکنید، می بینید که چه اجزایی یک صفحه اینترنتی را تشکیل می دهند. هدر(بالای سایت)، ناوبار(قسمت منو ها)، آرتیکل یا کانتنت(مطالب و محتوا)، سایدبار(ستون های کناری) و در نهایت فوتر(پایین سایت) این ها قسمت های اصلی یک صفحه وب هستند که باید هر یک از آنها را طراحی کنیم.
پس همانطور که گفتیم از بالا شروع میکنیم و به سراغ طراحی هدر سایت می رویم.
ابتدا همانند شکل زیر با استفاده از ابزار Rectangle Tool یک مستطیل به اندازه مورد نظر میکشیم.

طراحی صفحات وب در فتوشاپ | WebDesign in Photoshop
طراحی صفحات وب در فتوشاپ | WebDesign in Photoshop

سپس نوبت آن میرسد که این مستطیل خالی و سفید را رنگ و رویی دهیم. بهتر است اینجا از گرادیانت استفاده کنیم(به تصویر زیر توجه کنید).

گرادیانت در فتوشاپ | Gradient in photoshop
حالا میخواهیم که گرادیانت ایجاد شده نیز کمی حرفه ای تر شود! مثلا روی ان کمی موج بیاندازیم یا پرتوی از نور روی آن عبور دهیم. برای اینکار با استفاده از ابزار Rectangular Marqee Tool همان محدوده مستطیل هدر را انتخاب کنید و سپس روی ایکن Create a new Layer کلیک کنید.

ایجاد لایه جدید در فتوشاپ | Create New Layer in Photoshop

حالا به منوی Filter بروید و سپس از قسمت Render فیلتر Clouds را انتخاب کنید تا بر اساس رنگ هایی که هم اکنون انتخاب شده در ستون کناری سمت چپ جلوهای ابر مانندی ایجاد شود در هدر و هم اکنون کافی است شما به اینها حالت بدهید مثلا موج مانند کنید یا حالتی که باد می آید یا مورب کنید و.. که برای مورب کردن کافی است از همین منوی فیلتر سپس Blur گزینه Motion Blur را انتخاب کنید و سایر گزینه ها را نیز می توانید امتحان کنید مثلا در Radial یک نقطه کانون در وسط قرار میگیرد و اطرافش حالت محو مانندی به خود میگیرد. در نهایت تصویری به شکل زیر خواهید داشت.

طراحی صفحات وب در فتوشاپ | WebDesign in Photoshop

هنوز تا زیبا شدن هدر ما راه دارد، بهتر است یک نوار با رنگی متفاوت مثلا یک نوار زرد رنگ در بالای ان ایجاد کنیم و یا حاله ای نورانی، برای اینکار ابزار Ellipse Tool را انتخاب کنید و مطابق شکل زیر کار را انجام دهید.

ابزار Ellipse فتوشاپ کشیدن حاله نور

در مرحله بعد کارمان بسیار راحت است و با قرار دادن لوگو سایت خود و متن مورد نظر هدر خود را کامل میکنیم، همانند شکل زیر ( این نکته را مد نظر قرار دهید که قبلا آرم خود را طراحی کرده ایم)

طراحی هدر در فتوشاپ|Header in photoshop

هم اکنون یک هدر زیبا طراحی کرده ایم، پس به سراغ طراحی ناوبار(منو بالا) می رویم.
همانطور که هدر را طراحی کردید به همان شکل میتوانید منوبار را طراحی کنید و اگر بخواهیم بصورت کلی توضیح دهیم ابتدا توسط ابزار مستطیل، یک مستطیل رسم کنید به انداره مورد نظر که برای این بخش در نظر گرفته اید سپس جهت زیباتر کردن می توانید پایین و بالای آن را نیز توسط ابزار لاین / Line Tool یک حاشیه سفید رنگ ایجاد کنید و با استفاده از تنظیمات Blending Options که از آنجا افکت ها را اعمال میکردیم به حاشیه ها نور(Outer Glow) بدهید و به مستطیل ناوبار Inner Shadow بدهید که این سایه درونی باعث تو رفتگی آن شود و برای ایجاد دکمه روی نوارمنو هم یک مستطیل سفید رسم میکنیم و به ان سایه درون میدهیم تا فرورفته شود و متن خود را روی آن می نویسیم و در نهایت یک منو به شکل زیر خواهیم داشت(اگر متن برای شما گویا نیست برای درک بهتر از روی همین شکل می توانید الگو بگیرید و یا فیلم آموزشی را مشاهده کنید)

آموزش طراحی قالب سایت در فتوشاپ

پس از طراحی این قسمت به سراغ طراحی اسلایدر و پست ها می رویم، اما چون این قسمت ها نیز روالی مشابه با مطالب پیشین که گفتیم دارند بهتر از از روی فیلم آموزشی دنبال کنید و ما در اینجا به عناصر دیگری می پردازیم که طراحی آنها را تاکنون انجام نداده ایم.

طراحی صفحات وب در فتوشاپ | WebDesign in Photoshop

میرویم تا قسمت اطلاعیه های سایت را طراحی کنیم، همانند شکل زیر

طراحی صفحات وب در فتوشاپ | WebDesign in Photoshop

برای طراحی قسمت بالای کادر یک مستطیل میکشیم سپس در هنگامی که در حالت انتخاب قرار دارد از نوار ابزار سمت چپ فتوشاپ Add Anchor Point Tool را انتخاب میکنیم و همانند تصویر زیر نقاطی را اضافه میکنیم.
سپس توسط ابزار Direct Selection Tool که در تصویر زیر مشخص شده، به مستطیل خود حالت میدهیم تا به شکل مد نظر ما برسد.

طراحی صفحات وب در فتوشاپ | WebDesign in Photoshop

ابزار direction فتوشاپ سپس یک مسطتیل عمودی مانند شکل زیر رسم میکنیم و زیر لایه ای که ایجاد کردیم قرار میدهیم و با توجه به سایه ای که به لایه قبلی دادیم کادر حالت زیبایی به خود میگیرد. همچنین برای زمینه زرد رنگ هم یک مستطیل در زیر لایه هایی که ایجاد کردیم بکشید و برای حاشیه خط چین کادر هم همانند تصویر زیر از Stroke استفاده میکنیم.

گذاشتن Stroke در فتوشاپ پس آموختید که چگونه یک کادر زیبا جهت نمایش اطلاعیه های سایت خود ایجاد کنید.
سایر طراحی های دیگر در صفحه همانند کارهایی که انجام دادیم می باشد و میتوانید نحوه طراحی تک تک آنها را در فیلم آموزشی مشاهده کنید، اما یک عنصر دیگر وجود دارد که به شما می آموزیم اینگونه عناصر را چگونه طراحی کنید.
طراحی صفحات وب در فتوشاپ | WebDesign in Photoshop

برای اینکه یک پین یا سنجاق همانند شکل بالا به کادر های خود بزنیم و آنها را زیباتر کنیم باید به روش زیر عمل کنیم که ابتدا دو مستطیل ایجاد کنیم، مستطیل رویی روشن تر و مستطیل زیرین تیره تر درست همانند تصویر زیر.

طراحی صفحات وب در فتوشاپ | WebDesign in Photoshop

سپس مستطیل زیرین را انتخاب میکنیم و در همین حال کلید های Ctrl+t را میزنیم و همانجا راست کلیک می کنیم و Skew را انتخاب میکنیم.

ابزار Skew در فتوشاپ

در این هنگام همراه با داشتن Shift+Alt و گرفتن گوشه پایین مسطیل و کشیدن آن به سمت بیرون آنرا بزرگ و در همین حال با گرفتن گوشه بالا آنها را کوچک میکنیم تا شکل زیر بدست آید.

طراحی صفحات وب در فتوشاپ | WebDesign in Photoshop

کمی دیگر مانده، مشاهده میکنید که چگونه همانند تصویر زیر به کادر های خود سایه می دهیم، همانگونه که در بالا برای هدر اینکار را انجام دادیم. فوتر نیز همانند هدر درست می شود.

ابزار Shadow و Feather فتوشاپ

برای اینکه شکل دایره را حالت محو شدگی و تبدیل به سایه کنیم همانطور که پیشتر گفتیم از منو Window گزینه Properties را انتخاب کنید و سپس از کادر باز شده به شکل Feather به میزان لازم بدهید.

خوب، پس کاملا یاد گرفتید که چگونه یک قالب سایت را در فتوشاپ طراحی کنید، برای اینکه بیشتر متوجه شوید میتوانید از فیلم آموزشی این قسمت استفاده کنید و در نهایت یک قالب شبیه تصویر زیر طراحی می کنید.

 

آموزش طراحی مکاپ سایت - Create Mockup Training
آموزش طراحی مکاپ سایت | میهن لرن

در ادامه پیشنهاد میکنیم جهت درک بیشتر و پیش رفتن گام به گام فیلم آموزشی را دانلود و به دقت مشاهده کنید.

دانلود
دانلود

مدت زمان فیلم آموزشی : 1 ساعت و 30 دقیقه

حجم : 164 مگابایت

سازنده : میهن لرن

قسمت : اول، بررسی زبان های طراحی وب، تاریخچه وب، سرویس دهنده های وب و اولین قدم در طراحی وب سایت طراحی مکاپ سایت در فتوشاپ

دانلود

مشاهده آنلاین

قسمت های آتی را پس از انتشار از این لینک می توانید دانلود نمایید.

* دانلود قسمت سوم طراحی وبآموزش HTML5

این مطلب مورد پسند شما بود؟

با کلیک روی ستاره‌های زیر به آن امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازها: 1

تاکنون امتیازی برای این مطلب ثبت نشده است، می‌توانید اولین نفر باشید!

تومان130,000
شگفتانه

آموزش دیجیتال مارکتینگ (رشد کسب و کار)

آموزش صفر تا صد سئو – دوره «دکترای سئو»

تومان449,000
شگفتانه
تومان197,000

کتاب های تجارت الکترونیک

کتاب صفر تا صد سئو در وردپرس

تومان70,000

35 دیدگاه برای “آموزش طراحی وب – قسمت اول

 1. علی گفته:

  سلام قسمت اول فایل wordesho میخوام که مطالعه کنم لطفا ایمیل کنید مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییی

 2. علی گفته:

  قسمت اول فایل wordesho میخوام که مطالعه کنم لطفا ایمیل کنید مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییی

 3. nahid گفته:

  سلام
  بابت این اموزش هاتون واقعا ممنونم واقعا همشون عالی بودن. فقط اگه ممکنه صدای موسیقی خیلی کمتر باشه یا نباشه بهتره:))
  با تشکر و خسته نباشید فراواااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااان

 4. پوریا آریافر گفته:

  خدا خیرتون بده
  ان شالله سعی میکنم در توان خودم حمایت مالی برای سایت مفید شما انجام بدم
  هدفم کمک هست درسته ناچیزه ولی خب امیدوارم مورد قبول باشه
  یا علی ممنون

 5. علی گفته:

  سلام
  واقعا سایت خوبی دارین ..
  میشه بگین با وژن چند فتوشاپ استفاده میکنید، ممنون..

 6. mohammad گفته:

  سلام … مطالبتون واقعا عالییییه ممنون
  فقط یک سوال ….. برای شروع این دوره با فیلم های شما آیا لازمه که ما css….html ویا زبانهایی رو که ذکر کردید خوذمون بلد باشیم یا شما در دوره کامل این زبان هارو آموزش میدید؟؟
  با تشکر

 7. mohammad گفته:

  سلام…تشکر میکنم از زحمات بسیار زیاد شما دوست عزیز
  سوال من ابنه که میخواستم بدونم برای شروع به کار کردن با این فصل اموزشی آیا ما خودمون باید این زبانهای دکر شده رو یاد بگیریم و بعد شروع کنیم با مجموعه شما پیش بریم؟ یا شما همه این زبانها رو داخل این مجموعه آموزشی یاد میدید؟
  با تشکر

  • سعید (مدیر) گفته:

   سلام دوست گرامی
   وقت بخیر
   تمامی زبان های ذکر شده توسط خود ما در مجموعه آموزشی آموزش داده میشه بطور کامل و سپس بر اساس زبان هایی که فرا گرفته ایم پروژه محور پیش می رویم.
   موفق باشید

   • mohammad گفته:

    ممنون واقعا من همیشه سایت شما رو پیگیری میکنم …… موفق باشید
    به عنوان پیشنهاد توصیه میکنم مطالب شبکه ماکروسافت MCIP……و یا اموزش C# رو هم بذارید با استقبال خوبی رو به رو میشه

 8. رضا یوسفی گفته:

  با سلام
  آقا سعید یه سئوال
  آیا لازمه که برای طراحی سایت فتوشاپ رو هم یادبگیریم (به صورت مقدمانی یا متوسط)برای مسلط شدن میگم

  • سعید (مدیر) گفته:

   سلام
   وقت شما بخیر
   بصورت تخصصی خیر، در واقع بحث طراحی مکاپ و ظاهر گرافیکی سایت بحث جدایی از کد نویسی می باشد.
   ولی قطعا بهتر خواهد بود که یک طراح وب هم یک دیزاینر خوب باشد و هم یک کدنویس خوب ولی معمولا کار طراحی و کدنویسی توسط افراد مختلفی از تیم بصورت تخصصی کار میشود.

 9. bardiya گفته:

  سلام
  یه سوال:
  طراحی قالب وبسایت با فوتوشاپ بهتر و حرفه ای تره یا با CSS ؟ یعنی اگر هر دو رو بلد باشیم پیشنهاد شما طراحی با کدوم هست؟
  ممنون

 10. آرین ۰۰۹۸ گفته:

  عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالییییییییییییییییییییییییی.
  فقط متن همین پست رو به صورت pdf هم منتشر کنید.

 11. رضا یوسفی گفته:

  با عرض سلام
  محتوای این قسمت عالی بود فقط یه پیشنهاد اگه اون فایل وردی که توی فیلم نشون دادید رو به صورت پی دی اف روی سایتتون بگزارید که ما چاپ بگیریم تا هنگام کار با فتوشاپ و غیره مجبور نباشیم هی بین برنامه ها سوئیچ کنیم خیلی ممنون میشم.

  منتظر قسمت دوم آموزشتون هستم با تشکر

  • سعید (مدیر) گفته:

   سلام
   خوشحالیم که مورد پسندتون بوده.
   چشم همزمان آموزش های ما هم فیلم میشه هم پی دی اف ، پی دی اف هم در نهایت قرار میگیره.
   قسمت دوم هم انشالله فردا 8 نیم صبح پخش خواهد شد اگه به لطف خدا امشب تکمیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.